carbici carbici komentáře u knih

Vymazlené vraždy 2 Vymazlené vraždy 2 Milan Skála

Děj předvídatelný, vraha v každé povídce odhadnete rychle, i přestože je snaha vše překombinovat. Výhoda je cestovní velikost. Knihu doporučuji pak nechat ve vlaku pro dalšiho cestujícího. Trochu mi vystoupalo obočí, když "potomek moravských rolníků" měl ve slovníku většinu slov ze Slezska. (Asi by bylo lepší, kdyby se všechny postavy držely obecné češtiny).

06.10.2023 2 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Ta úporná snaha na každé straně minimálně jednou zdůraznit, jak je hlavní hrdinka proti manželství, a jak jde proti proudu a je o tolik bystřejší než sourozenci... bylo to náročné a rozhodně už další knihu ze série nezkusím.

30.09.2023 1 z 5

O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky O moudrém Chadaunovi a třech sluncích a jiné pohádky neznámý - neuveden

Sbírka pohádek a legend z krapet exotických krajin. Zajímavý je úvod u každé kapitoly, popisující historii konkrétního národa a krátky popis jazyka.

23.08.2023 5 z 5

Mrtvý u kříže a jiné soudničky Mrtvý u kříže a jiné soudničky Rudolf Těsnohlídek

Většinu četby jsem myslela na oblíbené klišé "dřív na sebe lidé byli milejší,hodnější". Soudničky jsou vybrané tak, že zajímavě vykreslují dobu svého vzniku, např. možnosti vdovy se třemi dětmi, vztahy v rodinách. Na způsob psaní je třeba si krapet zvyknout, ale po pár stránkách mi ten nestandardní slovosled jen dokonale doplňoval jednotlivé příběhy.

29.07.2023 4 z 5

Atlas trusu Atlas trusu Iva Vilhumová

Informace zajímavé, fotky skvělé, jediná potíž při čtení je potřeba se o zajímovosti dělit.

04.07.2023 5 z 5

Nové zbraně vlivu Nové zbraně vlivu Robert B. Cialdini

Pevná vazba, obálka, co zaujme... ovšem tím končí to, co by se dalo chválit. Většina knihy je jen znovu vydaný první díl, který popisoval triky, ze kterých jsme byli v šoku (a mnozí na ně skočili) na konci devadesátek. Pokud toužíte dozvědět se něco aktuálního, tak doporučuju videa na yt kanálu Jirka vysvětluje věci nebo Kluci z Prahy.

11.05.2023 2 z 5

Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Mé pocity přesně vyjadřuje komentář Pauliky. Kdybych tuhle knížku četla v devadesátkách, tak by mi pravděpodobně přišla šokující a přínosná.

06.05.2023

Chvála odpočinku Chvála odpočinku Maximilien Le Fébure du Bus

Náhodně vybraná kniha v knihovně zajímavě doplnila Proč spíme a Labyrint pohybu.

15.04.2023 5 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Přišlo mi, že vychází z Coveyho Sedmi návyků, ovšem Covey byl výrazně čtivější. Podstatných informací tak na delší článek, ale roztahané na 300 stran, v tomto to velmi připomínalo Proč spíme. Chvílemi jsem měla dojem, že musí mít akcie jedné konkrétní značky bloků. P

07.04.2023 2 z 5

Otázka, kterou má v očích Otázka, kterou má v očích Eduardo Sacheri

Prolínají se dvě časové roviny, příběh se pomalu rozvíjí. Situace v Argentině je jen na pozadí o to více zasáhne.

06.04.2023 5 z 5

Blatské rozprávky Blatské rozprávky Marie Kršková

Příběhy a pohádky z jižních Čech zapsané místním nářečím. Velmi připomíná Galuškovo Slovácko sa súdí, jen je to taková jemnější verze.

07.03.2023 5 z 5

Doktor k mání Doktor k mání Richard Gordon (p)

Kniha mi přišla podobná knihám od J. Herriota. Ocenit musím autorovu upřímnost, ale většinu doby mi přišel jen jako přidrzlý a nesympatický floutek.

17.01.2023

Operace Banány Operace Banány David Walliams

Napínavý příběh, který vás naprosto pohltí. Je to typický Walliams - akce, rodina, něco historie a spousta nadsázky a absurdity.

25.09.2022 5 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Tim Dedopulos

Pokud máte pár detektivek přečteno či zhlédnuto, tak pro vás popsané případy nebudou složitým oříškem. Každopádně přijemná zábava na cestování, kterou v cílové stanici předáte dalšímu cestujícímu.

12.09.2022 3 z 5

Vepsáno do kostí Vepsáno do kostí Paul Bahn

Skvělá kniha nejen o pohřbívání, mumifikaci a objevování.

04.09.2022 5 z 5

Poslední tajný deník Hendrika Groena: Zvesela do cílové rovinky, 90 let Poslední tajný deník Hendrika Groena: Zvesela do cílové rovinky, 90 let Hendrik Groen

Každý díl byl trochu jiný, vzhledem k tomu v jaké situaci se Hendrik nacházel, a nedokážu se rozhodnout, který díl mne zasáhl a ovlivnil více.

27.08.2022 5 z 5

Simpsonovi komiks - Promenáda Simpsonovi komiks - Promenáda Matt Groening

Komiksy koupeny pro syna, ovšem v mezičase jsem se do nich pustila také. Je zajímavé nakolik se tam odráží realitu, u prezidentských voleb nebo reality show člověku mírně zatrne.

17.08.2022 5 z 5

Smrt sáhla na modlu Smrt sáhla na modlu Norman Forrest

Příjemná detektivka, ve které sice pro čtenáře není složité rozplést tajemství a uhádnout vraha, ale i tak si celou dobu užívá atmosféru natáčení filmu ve 30. letech 20. století.

11.08.2022 5 z 5

Zavináče a piškoty Zavináče a piškoty Lucie Gramelová

Zajímavosti napříč jazyky a tématy - není to úplně plnohodnotná kniha, každopádně vzbuzuje zájem o jazyky u malých i velkých. Těším se na druhý díl.

09.05.2022 5 z 5

Kdo vynese odpadky? Kdo vynese odpadky? Pavel Jeřábek

Překvapivě zábavný výběr. Příjemné zpestření odpoledne.

17.04.2022 4 z 5