callowsick callowsick komentáře u knih

Přeludy pouště Přeludy pouště J. K. Lamotte

Docela těžké čtení plné jinotajů a náznaků

26.08.2023 3 z 5

Martin Michek: O život Martin Michek: O život Martin Jaroš

Trochu promarněná šance na skvělou autobiografii skvělého jezdce. Škodí tomu hromada prázdných výrazů, které se mnohokrát opakují a pak takové klouzání po povrchu, když by se dalo jít do zajímavých insiderských detailů.
Různé překlepy a dokonce pár pravopisných chyb tomu také nepomohlo.

03.07.2023 2 z 5

Revír bez hranic Revír bez hranic Rudolf Luskač

Dočetl jsem knihu až do konce, což je důkaz o tom, že není špatná.

Bavilo mě číst mezi řádky, kdy autor například popisuje, že kalíšek vodečky k lovecké výpravě zkratka patří - vybavil se mi Svéráz národního lovu.

Málo uvěřitelné jsou rozhovory vedené mezi lovci květnatou až krasomluvnou řečí a docela otravné pak politické vsuvky o pomstách kulaků a prosperitě kolchozů.

Poslední oříšek je zvládnout mentalitu lovce, který musí zastřelit, co vidí. Při popisu lovu kachen, kdy každý ze střelců zabije desítky zvířat, člověka napadá, jestli to bylo nutné ale to je uz jiné téma.

Podobná, ovšem pro mě lepší kniha je Lovcem v tajze.

28.06.2023 2 z 5

Protiteroristické operace na záchranu rukojmích Protiteroristické operace na záchranu rukojmích Milan Kovář

Překvapivě dobrá knížka!

24.12.2021 5 z 5

Soutěž Malou dohodou 1937 Soutěž Malou dohodou 1937 Jan Tuček

Velice zajímavá kniha!

11.05.2021 5 z 5

Láska ve dnech vášní Láska ve dnech vášní Lawrence Ferlinghetti (p)

Viz komentář uživatele Buchwurm - i pro mě příliš básnický a intelektuální jazyk, který nedokážu ocenit a kniha se tím pro mě stala špatně čitelnou i čtivou.

14.03.2021 1 z 5

Středočeské závody a okruhy Středočeské závody a okruhy Jiří Wohlmuth

Úžasně popsaná historie silničního závodění ve Středočeském kraji

20.02.2021 5 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Čekal jsem úplně něco jiného. Kdybych si knihu prolistoval v knihkupectví, nekoupil bych si ji, bohužel momentálně to tak nejde.
Nechci napadat, zlehčovat, nebo snad hodnotit knihu jakožto diplomovou práci a svědectví insidera. Jen jsem čekal příběhy, bez té fakultativní omáčky, korektních formulací, hromady odkazů a nekonečného úvodu (prakticky první padesátka stran mi nic neřekla).

Pro mě by stačila publikace složená pouze z textu vyvedeného v kurzívě - přepisy vyprávění dotazovaných kolegů.

10.02.2021 1 z 5

Nejhorší motocykly světa Nejhorší motocykly světa Pavel Suchý

Stojí za přečtení, autor uplatňuje svůj ohromný přehled o modelech i technice.

09.02.2021 4 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Svěží, rychle plynoucí děj, který neřeší věci moc do hloubky, ale nese s sebou spoustu atmosféru dokreslujících detailů.

30.12.2020 5 z 5

Každej si žije jak umí a kdo neumí, tak ten blbě čumí Každej si žije jak umí a kdo neumí, tak ten blbě čumí Honza Volf

Někdy dobrý, někdy slabý, někdy klišé, jindy moudrost.

29.12.2020 3 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Krátké kapitolky, svěží vyprávění, krásné fotografie.

26.12.2020 5 z 5

Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Edvard Valenta

Úžasně autentické líčení nuceného pobytu J. Welzla v Evropě, se všemi nepříjemnými situacemi, se všemi jeho slabostmi. Trochu smutné, ale pro pochopení této postavy dějin skvělé.

09.07.2020 5 z 5

Zlato z ledu - Příběh mistra světa Milana Špinky Zlato z ledu - Příběh mistra světa Milana Špinky kolektiv autorů

Krásná životopisná kniha plná faktů o ploché dráze, dlouhé ploché a ledové ploché dráze.

20.06.2020 5 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Kniha plná motivačních podobenství. Na jedno přečtení jich je snad až moc, některé se mi nedařilo pochopit.
Od autora mám raději knihy s příběhem, kde ostatně své inspirace pro cestu životem nechává hodně vystupovat do popředí.

07.06.2020 3 z 5

Nesmrtelných 12 HP Nesmrtelných 12 HP Miloslav Urban

skvělé dobrodružství, které vás nadchne

25.05.2020 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Pavel Liška se ukázal jako nápaditý spisovatel ????
Slabší je poslední třetina knihy, kde se stále dokola točí jen vztahové problémy mezi cestovateli.

11.04.2020 3 z 5

Cesta na Dakar Cesta na Dakar Gabriela Novotná

Úplně jiná kniha o rallye, než jsem kdy četl. Čím víc jsem toho četl, tím míň mi byla hrdinka bezvýhradně sympatická, ale obdiv k houževnatosti zůstává až do konce s překvapivým rozuzlením.
Stojí za přečtení.

09.03.2020 5 z 5

Povídky Povídky Václav Koubek

Trochu trhlá knížka, úplně jako Vašek ????

28.02.2020 3 z 5

Poslední mejdan Poslední mejdan Jaromír Nohavica

Dobře dvě třetiny útlé knížky mě nebavily (doslova jako když střízlivý poslouchá rozhovor opilých). Ale ten zbytek je milou sondou do světa písničkářů ranných devadesátých let.

24.02.2020 2 z 5