Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Krásně napsaná kniha, která mě moc bavila a určitě ji doporučuji všem kočkomilům ;-)

27.04.2013 5 z 5

Navždy zneuctěná Navždy zneuctěná Germaine Aziz

Myslím, že kdyby kniha měla o 150 stran víc a v nich by bylo popsáno více detailů za posledních 20 let života, víc myšlenek a pocitů, vůbec by mi to nevadilo, protože na posledních 70ti stranách se člověk ztrácel, jak léta plynula s každým odstavcem. Ale jinak jsem knihu přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

03.04.2013 4 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Pěkně sestavená kniha se zajímavými básněmi ;-)

31.03.2013

Drátovaný rok Drátovaný rok Monika Jankůj

Pěkně popsané postupy a nápady ;-)

26.03.2013

Vánoční ozdoby z drátků a korálků Vánoční ozdoby z drátků a korálků Ivona Šuchmannová

Skvělé návody a chytré nápady, jak na to ;-)

26.03.2013

Magické náramky s tajnou řečí Wonda Wakanda Magické náramky s tajnou řečí Wonda Wakanda Inge Walz

Velmi pěkné návody a rady :-)

Harém Harém Dora Levy Mossanen

I když se nejedná o skutečný příběh, kniha je psaná moc krásně a čtivě. Až se zdá, jako by každý detail byl popsán tak, jak se skutrečně stal.

26.03.2013 4 z 5

Copak to mají v kalhotách? Copak to mají v kalhotách? Dagmar Sedlická

Ze začátku jsem si s autorkou v názorech příliš nenotovala, ale čím větší bylo číslo přečtených stránek, tím větší pointu dostávaly řádky a tím více humoru se začalo objevovat. Nakonec musím říci, že jsem se docela nasmála a poučila, v lecčem jsem dokonce naprosto souhlasila :-)

10.01.2013 4 z 5

Egyptské symboly Egyptské symboly Heike Owusu

Poučná knížka o egyptských symbolek, soškách modlách apod ;-)

30.11.2012 3 z 5

Kozoroh Kozoroh Wolfgang Döbereiner

V knize je spousta odborností, ale chybí čtivost a zaujetí četbou... Kniha je nezáživná, ale jak pro koho :-)

05.10.2012 2 z 5

Kosmický pár Kosmický pár Stella Starsky

Od knihy jsem čekala mnohem víc,než jsem v ní našla. Jejím plusem je, že popisuje i vztahy žena+žena a muž+muž, což jinde nebývá. Ale z hlediska zajímavostí je to slabší dílo.

05.10.2012 3 z 5

Simonův kocour na toulkách Simonův kocour na toulkách Simon Tofield

Opravdu vtipné příběhy toho, co dělá váš kocour na toulkách :-)

25.09.2012 4 z 5

Ježíšku, já chci plamenomet: To nej z roku 2009 Ježíšku, já chci plamenomet: To nej z roku 2009 * antologie

Většinou velmi čtivé příběhy,některé trochu patetické,ale čtivé ;-)

25.09.2012 4 z 5

Kozoroh Kozoroh kolektiv autorů

Malá, milá a naštěstí umně napsaná knížečka o znamení ;-)

21.09.2012 3 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Co jsem chtěla napsat, to trefně vystihl už Skeeve :-) Videa jsou lepší. Některé obrázky se objevují již v Garfieldovi a to o víc jak 30 let dříve... ale budiž ;-) Přesto, kdo má kočku/kočky a již nějaký čas s nimi žije, ten je v nejdenom obrázku pozná. Některé jsou dokonalé, některé méně :-) Ale jinak knihu doporučuji každému, koho Simonův kocour baví a nebo se s ním teprve pobavit chce ;-)

28.07.2012 4 z 5

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Knize chybí dostatečná poutavost. Nejvíc mi vadily postavy, které se v knize míhaly s psanou samozřejmostí, ale bez úvodu,bez rysů, jako samozřejmé patřily do příběhu, ale jak se zjevily, tak zase mizely, bez ničeho o nich... Chybí obrazy detailů, prostředí a příběhů, což nerozvíjí představivost a čtenář tápe... Poněkud slabší dílo. A hlavní hrdinka je sice dosti podobná ostatním hrdinkám autorčiných knih, ale postava mateřství je nová. Knihu jsem přelouskala, ale už se těším na kvalitu Loty a Tiny ;-)

20.07.2012 3 z 5

Humorné historky o sexu Humorné historky o sexu František Křivák

Na jednotlivých příbězích je vidět, že jsou sesbírané za dlouhá léta doktorovy praxe. Některé se odehrávají v 50. letech 20. století, jiné se odehrávají až o 50let později. Sexuální úchylky, problémy a příběhy jsou zde vykresleny a je zajímavé vědět, že už tenkrát to bylo stejné jako teď. Jen dříve lidé byli nesmělejší, zdrženlivější a víc tápající. Dnes v době internetu a informační dostupnosti jsou možná více zkažení, ale podstata, že určité věci jsou tu déle, než se o nich mluví, je tu zřejmá. Příběhy jsou stránkové, maximálně dvou, jednoduše a čtivě psány. Jsou prokládány i jistými pojednáními o lásce,sexu a problémech a i mladý čtenář v nich najde pravdy, které se ani léty nezmění.

06.07.2012 3 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Dlouho se mi do knihy nechtělo, říkala jsem si, když to bude jen o Edwardovi a Anitě, tak to bude hrozná nuda.... Ale pak! Jsem s prvními stránkami věděla, že jsem ztracená a musím a musím číst a dokud se to všechno nedozvím, nebudu klidná :-) Rozhodně to není nuda a je to opět brilantně napsáno. Ano, mohl tam být i nějaký ten sex... Ale snad si ho dostatečně užijeme v dalším díle :-) Tak ať si říká kdo chce, že díl není dobrý, mně se líbil ;-) A ne, nelíbí se mi nové obálky, celá ta předělaná edice... předtím to bylo osobitější... takhle může náhodného diváka snadno napadnout, že se jedná jen o další z řad chujovin upířích slaďáren. A také to náhodného diváka snadno napadá, což je mi moc líto. Navíc mě, jako bibliofila a knihovnici, fakt štve osm bílorudých knih vedle černé s "animací". A obměňovat si je nehodlám, už jen kvůli úctě k prvním vydáním...

29.05.2012 5 z 5

Poselství run Poselství run Renata Herber

Zajímavá a pěkně vysvětlující knížečka ;-)

29.05.2012 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky Senza Jenka! ;-) trefně napsáno ;-)

23.04.2012 5 z 5