Navždy zneuctěná

Navždy zneuctěná https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69430/navzdy-zneuctena-69430.jpg 4 37 8

Prodali mě jako zboží, jehož cenu jsem se nikdy nedozvěděla. Germaine Aziz je pouze sedmnáct let, když ji prodají a uvězní do vykřičeného domu. Musí čelit kruté realitě: desítky klientů denně, fyzická bolest, zákaz vycházení, nemožnost spatřit denní světlo, krutost podsvětí a pokrytecká nespravedlnost spoluviníků – společnosti a státu. Je lapena do pasti a má pouze jeden cíl – znovu nalézt svobodu, o kterou byla okradena. Ať v uzavřených alžírských domech či na pařížském chodníku, všude nachází jen samotu, útlak a opovržení. Neustále bojuje s ubohostí svého postavení, stále však věří, že bude nakonec považována za lidskou bytost. Unikátní svědectví Germaine Aziz je dojemnou a spontánní zpovědí alžírské prostitutky. Vypráví o ženě, vržené do krutého systému, na cestě za svou nezávislostí. ... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Víkend

Les chambres closes

Damaj
17.09.2020 2 z 5

Přiliš mnoho popisných a odborných částí, které knihu jen prodlužovaly. Několikrát jsem chtěla odložit, ale nakonec jsem dočetla.

Martinkaem
09.04.2019 5 z 5

Smutné :( Jsem ráda tam, kde žiji....

Dandulka
18.04.2016 5 z 5

Velmi drsné čtení, z některých pasáží až mrazí.

cori
06.12.2015 3 z 5

Příběh Židovky z Alžíru, francouzské kolonie, která se narodila v roce 1927, přináší svědectví o strastiplném a bezútěšném postavení chudých dívek bez vzdělání ve světě, kde vládnou muži. Otec opustil její matku a oženil se s jinou, matka zemřela při porodu, Germain nakonec skončila v katolickém sirotčinci, v touze po nezávislosti naletěla kuplířce, která ji prodala do nevěstince. Autorka popisuje svou touhu po svobodě, pasáky, milence, potraty, pokus o sebevraždu, shánění normálního zaměstnání. Neuvěřitelné čtení.

Nikuskaaa
29.07.2015 3 z 5

Velice zajímavý příběh, který by ale mohl být napsán lépe.

cleopatra11
28.08.2014 3 z 5

Dnes jsem jí dočetla a musím konstatovat, že jsem od ní čekala víc. Jinak ale zvláštní příběh..

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná, i když chvilkama jsem se v ní ztrácela.

Bytost na cestě
03.04.2013 4 z 5

Myslím, že kdyby kniha měla o 150 stran víc a v nich by bylo popsáno více detailů za posledních 20 let života, víc myšlenek a pocitů, vůbec by mi to nevadilo, protože na posledních 70ti stranách se člověk ztrácel, jak léta plynula s každým odstavcem. Ale jinak jsem knihu přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

Židé prostituce Alžírsko kolonialismus

Autorovy knížky