Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Z malých dějin Z malých dějin Erich Kästner

Moc krásný poklad, který jsem náhodně nalezla v knihobudce. Paralely mezi blížícím se nacismem a světem posledních let jsou zajímavé.

12.10.2021 4 z 5

Budoucnost na dlani Budoucnost na dlani Jana Tomanová

Knihu jsem rozečetla ve čtenářské nouzi... Ten konec byl hloupý. Nepamatuji si, že bych kdy v témže věku byla tak lehkovážná... Prázdné a smutné osobnosti...

22.09.2021 2 z 5

Začátek mě chytl, ale pak jsem se do čtení nutila a knihu jsem nedočetla (a ani mě to obsedantně netrápí, jako u jiných knih).

12.09.2021 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nádherná kniha :)

08.05.2021 5 z 5

Výživou proti rakovině - Jak zastavit rakovinový gen Výživou proti rakovině - Jak zastavit rakovinový gen Johannes F. Coy

Kniha je plná zajímavých informací a popis vzniku rakoviny je detailní. Kniha se nečetla úplně lehce, ale byla dobře napsána, ovšem někdy až zdlouhavě. Přesto nesouhlasím s autorem ve všem, masitá strava, uzeniny apod... Vyhýbat se sladkému ovoci úplně. Vzala jsem si z knihy jen něco.

27.10.2016 3 z 5

Vaříme nemocným rakovinou a nejen pro ně Vaříme nemocným rakovinou a nejen pro ně Vilma Partyková

Zajímavá kniha, kterou jsem přelouskala docela rychle. Jen mi vadí zastávání se mléčných výrobků... Jinak je tam spousty zajímavých receptů. Některé poznatky už jsou asi novější, než když byla kniha psána. Ale myslím, že si z toho člověk vždy vybere nějakou část, která je mu blízká.

27.10.2016 3 z 5

Naučte se říkat ne Naučte se říkat ne Jacqui Marson

Úžasná kniha, která mi toho hodně dala :-)

08.06.2016 5 z 5

To je kočka, napsala To je kočka, napsala Markéta Matějková

Krásná kniha. Musela jsem se u některých pasáží smát nahlas. U jiných jsem zase smutnila.

18.02.2015 5 z 5

Nakažení Nakažení Petra Neomillnerová

Ze začátku mi to příšlo takové útržkovité, suché, nemohla jsem se do děje vpravit. Ale jak se příběh rozvíjel, začetla jsem se jedním dechem a Moire mi učarovala :-)

15.01.2015 5 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Vtipné a lehké, s humornými obrázky :-)

21.09.2014 4 z 5

Myši a pískomilové Myši a pískomilové Georg Gaβner

Šikovná knížečka, ovšem, co se týče pískomilů, doporučuji speciální knížky.

09.07.2014 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Krásný příběh! O to víc jsem probrečela konec :-(

14.06.2014 5 z 5

Divoženka a jiné příběhy Divoženka a jiné příběhy Zdenka Pšeničková Slavíková

Jednoduchá, nesložitá četba, lehce humorné předělávky příběhů.

12.06.2014 2 z 5

Slunovrat Slunovrat Josef Hora

Nádherné básně, jedna krásnější než druhá :-)

13.05.2014 5 z 5

Život s kočkou není pro kočku Život s kočkou není pro kočku Deborah Robertson

Milá knížečka plná zajímavostí o kočkách. Určitě by neměla chybět v knihovně správného kočkomila :-)

22.04.2014 5 z 5

Křeček zlatý Křeček zlatý Nataša Velenská

Velice poučná a dobře napsaná kniha, ze které nejen chovatelé hodně získají.

01.12.2013 5 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Znovu a znovu čtená a stále milovaná ;-)

01.12.2013

Chov koček Chov koček Esther Verhoef Verhallen

Poučná a hlavně poutavě napsaná knížka :-)

14.10.2013 5 z 5

Moje malá Sára Moje malá Sára Fabienne Brin

Kniha je moc dobře napsaná. Neměla jsem šanci se odtrhnout a přestat číst ;-)

27.06.2013 5 z 5

Tanec s carevnou Tanec s carevnou Petra Neomillnerová

Kniha se četla jedním dechem a i přes marné snažení číst jí co nejdéle, byla přečtená hned. Tina sice není už tak zvrhlá, jako v prvních dílech, ale stále je dokonalá ;-)

17.05.2013 5 z 5