Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Krásný příběh! O to víc jsem probrečela konec :-(

14.06.2014 5 z 5

Slunovrat Slunovrat Josef Hora

Nádherné básně, jedna krásnější než druhá :-)

13.05.2014 5 z 5

Život s kočkou není pro kočku Život s kočkou není pro kočku Deborah Robertson

Milá knížečka plná zajímavostí o kočkách. Určitě by neměla chybět v knihovně správného kočkomila :-)

22.04.2014 5 z 5

Moje malá Sára Moje malá Sára Fabienne Brin

Kniha je moc dobře napsaná. Neměla jsem šanci se odtrhnout a přestat číst ;-)

27.06.2013 5 z 5

Copak to mají v kalhotách? Copak to mají v kalhotách? Dagmar Sedlická

Ze začátku jsem si s autorkou v názorech příliš nenotovala, ale čím větší bylo číslo přečtených stránek, tím větší pointu dostávaly řádky a tím více humoru se začalo objevovat. Nakonec musím říci, že jsem se docela nasmála a poučila, v lecčem jsem dokonce naprosto souhlasila :-)

10.01.2013 4 z 5

Simonův kocour na toulkách Simonův kocour na toulkách Simon Tofield

Opravdu vtipné příběhy toho, co dělá váš kocour na toulkách :-)

25.09.2012 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Dlouho se mi do knihy nechtělo, říkala jsem si, když to bude jen o Edwardovi a Anitě, tak to bude hrozná nuda.... Ale pak! Jsem s prvními stránkami věděla, že jsem ztracená a musím a musím číst a dokud se to všechno nedozvím, nebudu klidná :-) Rozhodně to není nuda a je to opět brilantně napsáno. Ano, mohl tam být i nějaký ten sex... Ale snad si ho dostatečně užijeme v dalším díle :-) Tak ať si říká kdo chce, že díl není dobrý, mně se líbil ;-) A ne, nelíbí se mi nové obálky, celá ta předělaná edice... předtím to bylo osobitější... takhle může náhodného diváka snadno napadnout, že se jedná jen o další z řad chujovin upířích slaďáren. A také to náhodného diváka snadno napadá, což je mi moc líto. Navíc mě, jako bibliofila a knihovnici, fakt štve osm bílorudých knih vedle černé s "animací". A obměňovat si je nehodlám, už jen kvůli úctě k prvním vydáním...

29.05.2012 5 z 5

Všechno o 12 znameních Všechno o 12 znameních Andrea Homolová

Velmi důkladně a podrobně popsaná znamení i jejich mytologické kořeny. Pokud si chcete opravdu počíst o předpokladech pro jednotlivá znamení, určitě doporučuji! ;-)

15.04.2012 4 z 5

Přírodní léčba kočky Přírodní léčba kočky Rudolf Deiser

Pro toho, koho zajímá právě toto téma, je kniha velmi zajímavá.

25.02.2012 3 z 5

Paměti Giacoma Casanovy Paměti Giacoma Casanovy Giacomo Girolamo Casanova

Zajímavá kniha... pro milovníky žen a lásky.

25.02.2012

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Delphine Minoui

Podle mě pěkná kniha, hezky napsaná a dobře rozdělená. Jsem ráda, že Nojoud byla tak odvážná ve svých 10 letech a nevzdala se! :-)

03.02.2012 5 z 5

Nostradamus na stopě Nostradamus na stopě Reinhard Mussik

V knize jsem neneašla, co mi slibovala a i přes zajímavost popsaného, jsem to nedokázala vnímat jako užitečné a hodně jsem přeskakovala, abych knihu dočetla.

30.01.2012 3 z 5

Vyznání dceři Vyznání dceři Helen Exley

Tuto knihu jsem dostala od mamky a mile mě potěšila :-)

Povídky Povídky Karel Václav Rais

Pan Rais mě opět svými povídkami krásně pohladil po duši. Nádhera :-)

Znamení z vesmíru Znamení z vesmíru Erich von Däniken

19.01.2012 3 z 5

Strategie bohů - Osmý div světa Strategie bohů - Osmý div světa Erich von Däniken

Všichni jsme děti bohů Všichni jsme děti bohů Erich von Däniken

Almanach záhad Almanach záhad * antologie

Záhadná místa a povídání o nich.

19.01.2012

Tajemství kolem nás Tajemství kolem nás kolektiv autorů

Zajímavé tajemnosti a zajímavosti ve světě kolem :-)

Podivuhodné přírodní úkazy Podivuhodné přírodní úkazy Ivan Štoll

Když jsem ze své knihovny vyřazovala dětské encyklopedie, této jsem se zbavit nemohla, protože je velmi zajímavá i pro dospěláka :-)