Bustedka Bustedka komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha super, přečtená jedním dechem. Nemám moc ráda českou literaturu, ale autorka mě zaujala natolik, že se pouštím i do její druhé knihy. Jen jedna maličkost .. Vzhledem k mé povaze, nemám ráda otevřené konce... A tady sem po dokončení četby měla víc otázek, než odpovědí

28.08.2016 5 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Ke knize jsem se dostala vyložené náhodou. Přiznám se, že normálně bych si ji v knihkupectví ani nevšimla, přece jen je to určené i pro jinou věkovou kategorii - a právě tohle zařazení ji možná trochu škodí. Protože to není čtivo jen pro náctileté, ale i dospělý člověk si z těch slov dokáže něco vzít.
Mě osobně nejvíce zaujala slova: PODLE MĚ NENÍ DOBRÉ SE DÍVAT NA ČLOVĚKA JEN Z JEDNÉ STRÁNKY. KAŽDÝ ČLOVĚK SE SKLÁDÁ Z MNOHA INGREDIENCÍ, KTERÉ DOHROMADY VYTVÁŘEJÍ NAPROSTO JEDINEČNOU BYTOST.
Pominu-li americký sen, aneb jaká malá holka po mnoha trápení ke štěstí přišla, tak po určitém zamyšlení má kniha jasno myšlenku. Je čtivá, já to zvládla za pár hodin. Asi si sice nepobrečíte a bude vám jasné, že takhle to prostě v životě nebývá, ale právě takovéhle příběhy dodávají těm našim obyčejným životům trochu naděje a optimismu :) Takže palec nahoru

07.05.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po těch mnoha Nesbech a Keplerech to byl docela příjemný výtah zas k jinému pohledu :-) Čtivé to rozhodně bylo, proto to bylo přečteno vesměs na jeden zátah. Ze začátku jsem však měla trochu rozporuplné pocity a nedávalo mi pár věcí smysl. I tak ale palec nahoru

14.02.2016

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavý děj od začátku až do konce s nepředvídatelným koncem. Čteno téměř na jeden zátah, nešlo jinak. Výborně napsáno

05.01.2016 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

zatím nejslabší co jsem od Dána četla

03.01.2016 4 z 5

Růže z Kavkazu Růže z Kavkazu L. A. Čarská (p)

Kniha mého dětství, kdy jsem ji z knihovny vytahovala pravidelně každý měsíc... Ach ta nostalgie

03.01.2016 5 z 5

Drozdajka Drozdajka Suzanne Collins

Třetí díl nejslabší, i tak však se klaním nad výsledným dílem. Čtivé, napínavé, ale lehce s předpokládáným koncem

03.01.2016

Cityboy Cityboy Geraint Anderson

Nečte se špatně, ale přiznávám, že chvílemi mě sáhodlouhé popisování určitých situací lehce nudilo. I tak super nástin pro mě neznámého životního stylu. Kdy si říkáte, sakra, co se to s tím světem stalo.

03.01.2016 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Vrah neodhalen za celou dobu. Při přecházení z předposlední části do té finální jsem si říkala, zda vůbec číst dál, když už je vše jasné, ale to co bylo na konci mě dostalo :-) Palec nahoru

03.01.2016 4 z 5

Cesta za sny mého otce Cesta za sny mého otce Barack Obama

Velmi dobře zpracovaná autobiografie o tom, jak malý černý kluk hledá sám sebe a svou rodinu. Druhá půlka knihy však docela zdlouhavá.

28.07.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Konenčně nějaký děj :-) Takže o dost lepší, než jednička.

28.07.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Upgradovaný dívčí román pro náctileté, avšak dobře napsaný a velmi čtivý.

28.07.2013 3 z 5

Město zmařených snů Město zmařených snů John Cheever

Některé povídky se četly obzvlášť obtížně, zvlášť ty nudné, bez jakékoliv pointy. Také přiznávám, že mi trvalo docela dlouho celou knihu a všechny povídky přelouskat, ale povedlo se. Znovu po knize však určitě nesáhnu.

28.07.2013 2 z 5