Město zmařených snů

Povídky, v nichž přední americký spisovatel vypráví s nostalgií i ironií o lidech z New Yorku od třicátých let do poválečného období.

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57766/mesto-zmarenych-snu-jRj-57766.png 3.624

The Stories of John Cheever (1978)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Město zmařených snů

HelenBarbora
dnes

Kniha se mi moc líbila, i když se četla pomalu, zato je přeložena do až vznešené češtiny a starobylých slovních obratů, které stojí za to uchovávat v paměti.

Jája92
09.05.2018

Velmi průměrná kniha , hodně příběhů nemělo pointu.

Palorizek85
15.04.2018

Takový průměr. Některé povídky jsou podařené a ukazují nesmyslnost některých zaběhnutých "klišé" a také pokrytectví lidí a vůbec ty špatné a skryté lidské vlastnosti. Jiné jsou takové příliš rozvláčné. Celkově mě autor moc nenadchnul.

moore.allonsy
07.03.2018

Povídky o lidech. O jejich tajemstvích. Nadějích. Snech.

panjan
26.05.2017

Povídky z doby, kdy světu vládl blues. Iluze a marné hledání štěstí americké středostavovské společnosti, delikátně vytažené v jemných odstínech šedi.

Bustedka
28.07.2013

Některé povídky se četly obzvlášť obtížně, zvlášť ty nudné, bez jakékoliv pointy. Také přiznávám, že mi trvalo docela dlouho celou knihu a všechny povídky přelouskat, ale povedlo se. Znovu po knize však určitě nesáhnu.

čef
07.10.2011

Kniha se nedá zdolat nesoustředěným rychločtením. Chvílemi velmi depresivní povídky jsou jinak velmi dobré a jistě poslouží k lepšímu pochopení některých podivností amerického způsobu života. Osobně však mám v tomto žánru oblíbenější autory a dávám přednost humoru a optimismu před nostalgií a beznadějí.

americká literatura

John Cheever