brunettlibrary brunettlibrary komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha je opravdu krásně napsaná. Pro lidi co milují prostory knihoven a historicky laděné děje je tato kniha jak stvořená! Je v ní krásně vykreslená společnost minulého století a všechny její pozitiva, negativa i jak to jednotlivci, kteří převyšovali, v ní měli těžké (tedy i myšlenka uplatnění se ženy ve světě mužů). Samozřejmě už od začátku víme jak kniha skončí, ale to mi zrovna zde vůbec nevadilo. Zajímavé povahy hlavních postav ještě podtrhovali pocit, že se od knihy prostě nemůžete odtrhnout.

04.07.2021 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Z anotace jsem si myslela, že tato kniha bude pouhý další příběh o tom jak dobro bojuje se zlem a dobro samozřejmě vyhraje. Tedy jsem od této knihy moc neočekávala. Ovšem byla jsem příjemně překvapena. Autorka příběh obohatila prvky z moderní doby, které příběh udělaly zajímavým. Oceňuji, že se v průběhu děje staly různé zvraty, které mě jako čtenáře držely v napětí až do úplného konce. Hodnotím knihu 3 hvězdičkami z 5, jelikož mě děj bavil, ale zvláštní emoce ve mně nezanechal. Přesto knížku doporučuji k přečtení a těším se, až si přečtu další knihy od autorky Holly Black. :) Knihu jsem přečetla za 2 dny.

03.07.2021 3 z 5

Velký snář Velký snář Dagmar Kludská

Skvělý výklad snů!

18.06.2021 5 z 5

Magická hra čísel a hvězd Magická hra čísel a hvězd Saffi Crawford

(SPOILER) Skvělá kniha co v sobě skrývá neskutečné bohatství informací. Chcete zjistit přesné údaje o člověku? Ne obecnější charakteristiku horoskopu, ale i přesné informace o dni, kdy se narodil? To právě tato kniha má. Je zde vypsaných 365 dní v roce, kdy každý den je rozepsán ještě na obecnou charakteristiku člověka narozeného v tomto dni, poté "Vaše skryté já", "práce a nadání", "Numerologie", "Láska a mezilidské vztahy". Na bocích dvojstránky najdete i element, stálici, její hlavní účinky, klady a zápory člověka narozeného v tomto dni a kolonku "Kdo je ten pravý" kde se přesně dozvíte kdo k člověku narozeného v tomto dni sedí svým narozením z pohledu Lásky a přátelství, Užitku, Osudové přitažlivosti, Výzvy a Spřízněné duše. Dále v knize naleznete kapitoly o úvodu, archetypů, rolích dvanácti znamení zvěrokruhu, dekanů, progresí a úvod do numerologie a stálic. Tato kniha je perfektní hlavně pro lidi, co baví zvěrokruh a jejich vykládání. :)

18.06.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kvalitní dílo, které nikdy neomrzí.

08.06.2021 4 z 5