Brockchen Brockchen komentáře u knih

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

První kniha od této autorky,co jsem četla. Nadchla mě tolik,že jsem sáhla i po její další tvorbě a vlastně mi ani nejde posoudit,kterou knihu mám nejraději.Každopádně tahle mě k těm ostatním přivedla.Nedávno jsem viděla i filmové zpracování, a i když konstatuju,že se zdařilo, kniha u mě vždycky bude mít přednost.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Taky si troufám napsat,že se mi líbila víc,než "Šifra".Je pravda,že něco je tam hodně nadneseno, ale to se dá myslím přehlédnout.

30.11.-0001 5 z 5

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Vydána také pod názvem Zkouška důvěry.

30.11.-0001

Velká láska Velká láska Sarah Dann

Velmi mě zaujala díky textu na přebale "Příběh Velké lásky hlavní hrdinky Elison je příběhem současné moderní dívky, která prožívá svoji velkou lásku stejně tak, jako ji prožívaly všechny generace žen. Kritiky označují autorčin knižní debut za moderní knihu, která je stejně inteligentní a čtivá jako slavná Jana Eyrová, veselá a srdcervoucí,dojemná i pravdivá."
Souhlasím,že je moderní,pravdivá,veselá a možná i inteligentní, ale určitě mě nedojmula, nervala mi srdce a k Janě Eyrové bych ji nepřirovnala ani v nejbláznivějším snu.

30.11.-0001 3 z 5

Padlí andělé Padlí andělé Andrew M. Greeley

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na to, že kniha není psaná jen z pohledu jednoho člověka. Každá postava ve své kapitole vždy "mluví" sama za sebe. Děj je nesmírně poutavý a kniha celkově hodně zdařilá.Pokusím se najít další díla od tohoto autora. Určitě mě čeká další úžasné počtení:-)

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Velmi zdařilé dílo.Věřím,že v tehdejší době dost pobuřující. Musím se přiznat,že mě i místy nadzvedávalo z křesla,nicméně kniha výborná