Padlí andělé

Padlí andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15146/padli-andele-15146.jpg 3 22 5

Dynamický a napínavý příběh matky a jejich tří dcer.Kathleen Donahueová-krásná rudovláska, vědecká pracovnice, starostlivá a příkladná matka-se po osmnácti letech navenek poklidného a spořádaného manželství ocitine ve velké duševní krizi.Hlavním důvodem není jen manželův sklon k alkoholismu, ale jeho homosexualita, o níž se dozví v době, kdy se její muž chystá kandidovat ve volbách na senátorské křeslo. Děj se odehrává v Chicagu na pozadí společenských, politických a církevních třenic, které vážně ohrožují postavení irské katolické církve.Manželské drama Kathleen a Briana Donahueových přeroste v tragédii, která drží čtenáře v napětí až do poslední stránky.Obsah románu je kombinácí různých skutečných případů.Kniha se záhy po vydání stala bestsellerem a v USA dosáhla neuvěřitelného patnáctimilionového nákladu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Fall from Grace , 1993

Sarriii
16.10.2018 3 z 5

Kniha mě bavila. Akorát mi docela trvalo než jsem se zorientovala v postavách. A to mi vadilo, ale když se tím člověk prokouše a zvykne si, tak je to fajn.

hana4834
30.06.2018 3 z 5

Trvalo mi půl knihy než jsem se zorientovala v postavách a začlo me to bavit. Ke konci jsem už byla zvědavá jak to dopadne

cmelda87
12.09.2015 2 z 5

První půlkou jsem se prokousávala a sama sebe jsem přesvědčovala vydržet a dočíst. To se vyplatilo. Druhá půlka už se četla líp, byla jasnější a napínavá. Zajimavé téma příběhu.

janacheca
10.10.2011 2 z 5

Knížka má spád a děj graduje až k neodvratnému konci. Typický bestseller - v době četby Vás zaujme, ale dlouhodobě nijak zvlášť neobohatí. Knížku doporučuji na dovolenou a nebo na delší cestu vlakem.

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na to, že kniha není psaná jen z pohledu jednoho člověka. Každá postava ve své kapitole vždy "mluví" sama za sebe. Děj je nesmírně poutavý a kniha celkově hodně zdařilá.Pokusím se najít další díla od tohoto autora. Určitě mě čeká další úžasné počtení:-)

Andrew M. Greeley
americká, 1928