Brockchen Brockchen komentáře u knih

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Nádherná kniha, která ke mě promlouvala nejen ze stránek, ale i mimo ně. Vyprávění se proplétalo s mými myšlenkami a vzpomínkami. Chápu, že knize možná někdo neporozumí, nelíbá se mu, nenadchne ho, ale já si ji ještě určitě přečtu několikrát. Není v tom vyložená romantika jako od Nory Roberts, řekla bych, že v ní je mnohem víc, ne ale popsaná tak přímo. A myslím, že pokud jste ztratili někoho hodně blízkého, budete chápat i žal Heidi a její uzdravování duše.

07.10.2017 5 z 5

Závrať všedních dnů Závrať všedních dnů Nora Roberts

Nevím, jestli tenhle pocit mám jen já, ale docela slabota. Když jsem začala před pár lety číst knihy od téhle autorky, hned jsem si ji přidala do svých oblíbených. Jenže teď mi Nora přijde jako "továrna na knihy", kdy jde kvalita stranou. Rozdělit jednoduchý děj...tři dvojce do tří knížek je skvělý obchodní tah, to uznávám. Jenže docela nuda. Dříve měla klidně tři dvojce v jedné knize. Odpadalo opětovné vysvětlování kdo je kdo, co se událo v minulé knize...atd. Zrovna jsem začala číst svatební quartet a nevím nevím, jestli přečtu všechny díly. Raději se budu držet knih, které nejsou součástí série.

01.05.2016 3 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Moje nejoblíbenější kniha od téhle autorky.

17.04.2016 5 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Je to 3 roky, co jsem tuhle knihu četla. Teď jsem si ji dala podruhé. Chtěla jsem něco odpočinkového, zábavného. A taky jsem byla zvědavá, jak ji po těch letech budu vnímat. Ze začátku jsem si říkala, že Blair nevydýchám, že na tohle už jsem stará :-D, ale jak stránky ubíhaly začala jsem se vážně bavit. Četla jsem ji najednou a ještě tak aspoň 10x si ji z knihovny půjčím a přečtu si ji zase. Je to skvělá oddechovka, která mě rozesměje a skvěle naladí. Mám jediný problém a to je ten, že ji nemám doma ve své knihovně.

14.03.2016 5 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Moje první dílo od této autorky. Harryho Pottera jsem nečetla. Tedy přesněji napsáno, snažila jsem se. Vážně. Čtení jsem vzdala a do dalších dílů jsem se nepustila. Ale PRÁZDNÉ MÍSTO, to je jiná. Mám ráda "obyčejné" příběhy lidí a tahle knížka jich je plná. Pro někoho nezáživné, ale já jsem si ji oblíbila hned na prvních stranách. Každý si v ní může najít svou hlavní postavu. A není to tak, že ji dočtenou odkládám a už si na ni nevzpomenu. Mnohokrát jsem nad ní přemýšlela a ještě nějakou dobu si ji s sebou ponesu...

14.03.2016 4 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Je škoda, že tuhle knihu nedávají maminkám jako povinnou četbu klidně ještě před porodem. Víc věcí by neřešily a určitě by jim v mnoha ohledech i pomohla. Skvělá četba.

17.03.2015 5 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Zábavná a pokud ne úplně realistická, mě to nevadilo. Nad něčím se dá přece přimhouřit oko:-D.Už dlouho jsem se u žádné knihy takhle nepobavila :-D.

17.02.2013 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Přečtená během jednoho dne. Děj přímo stáhne a nemůžete se odtrhnout.

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Skvěle napsaná, i když dost brutální. Čte se rychle a nechybí napětí. Už se těším na další dílko.

30.11.-0001 5 z 5

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Vydána také pod názvem Zkouška důvěry.

30.11.-0001

Velká láska Velká láska Sarah Dann

Velmi mě zaujala díky textu na přebale "Příběh Velké lásky hlavní hrdinky Elison je příběhem současné moderní dívky, která prožívá svoji velkou lásku stejně tak, jako ji prožívaly všechny generace žen. Kritiky označují autorčin knižní debut za moderní knihu, která je stejně inteligentní a čtivá jako slavná Jana Eyrová, veselá a srdcervoucí,dojemná i pravdivá."
Souhlasím,že je moderní,pravdivá,veselá a možná i inteligentní, ale určitě mě nedojmula, nervala mi srdce a k Janě Eyrové bych ji nepřirovnala ani v nejbláznivějším snu.

30.11.-0001 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě zaujme. Ale přímo mě uchvátila.Během čtení jsem si říkala, jak moc mi připomíná Janu Eyrovou. A tenhle dojem ještě více zesílil při závěru,kdy se nebe červená od požáru. Včera jsem viděla i film a opět musím konstatovat, že ani zdaleka mě neuchvátil tak jako kniha.Už jsem si z knihovny přinesla i další knížky této autorky a moc se těším,jak se zdařily tyhle.Celkem jich je prý 15.Moc se těším,že je všechny přelouskám.

Padlí andělé Padlí andělé Andrew M. Greeley

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na to, že kniha není psaná jen z pohledu jednoho člověka. Každá postava ve své kapitole vždy "mluví" sama za sebe. Děj je nesmírně poutavý a kniha celkově hodně zdařilá.Pokusím se najít další díla od tohoto autora. Určitě mě čeká další úžasné počtení:-)

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Autorka opět nezklamala. Až do závěru knížky jsem nevěděla, co si myslet. Nabízelo se spoustu otázek a mnoho pohledů. Když už jsem si myslela, že je mi vše jasné, opět se vynořilo něco, co mi tenhle dojem pokazilo.Ani chvilku jsem se nenudila a knížku přečetla během dvou večerů.Určitě se k ní vrátím.

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Já jsem napřed viděla film a teprve potom se dostala ke knize. Mě osobně se film nezdál nějak špatný. Spoustu věcí tam bylo jinak, ale podle mě obě díla zobrazují tu stejnou pointu. Ovšem,knížka je knížka :-),naprosto skvělá a i já ronila slzy :-). Už se moc těším na další knížku,kterou jsem si od této autorky zakoupila.

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Jedna z mála knih,která se mi od této autorky líbila.Téměř celou četbu jsem se potýkala s otázkou, kdo je vrah a to jsem hned v začátku myslela,jak není všechno jasné.Nebylo.

Mlýn na řece Mlýn na řece Marcia Willett

Moc příjemná knížka s náznakem "duchařiny".

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Díky téhle knížce mám o dalšího oblíbeného autora víc.Nechybí humor a slíbené napětí.

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Já ji zrovna dočetla. Myšlenka,že jde o autobiografii mi nahání husí kůži. Nedivím se,že tohle je "varování" , aby si každý pořádně rozmyslel, než uzavře sňatek do cizí země s tak rozdílnou mentalitou, náboženstvím. Určitě poučná knížka,místy dost drsná.Pěknou bych ji asi nenazvala, spíš dobře napsaná, poutavý děj a naštěstí s dobrým koncem.

30.11.-0001 3 z 5

Kdo se dívá,když spíš Kdo se dívá,když spíš Mary Higgins Clark