Bránolog Bránolog komentáře u knih

Sudetská pouť aneb Waldgang Sudetská pouť aneb Waldgang Petr Mikšíček

Ve mně tahle kniha probouzí touhu sbalit bágl a vydat se na cestu.

06.02.2012 5 z 5

Výprava za českými čerty Výprava za českými čerty Jaromír Štětina

Už to čtu asi pět let a pořád nějak nedohlédnu na konec. Přitom se mi to líbí, ale nějak toho neumím vstřebat víc, než 3 stránky denně.

06.02.2012 4 z 5

Pohádky o mašinkách Pohádky o mašinkách Pavel Naumann

Dokonalé. Sice jsem měl z některých jako děcko dobré noční můry, ale i tak...Dokonalé. Ten Večerníček byl ale nakreslenej dost dementně.

06.02.2012 5 z 5

Zlomená pečeť Zlomená pečeť František Neužil

Docela zajímavě zpracované osudy vévody Mikuláše Opavského, levobočka Přemysla II. Otakara

06.02.2012 4 z 5

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Dokument, z něhož se člověk hodně doví, o historii Filmových ateliérů, o "celebritách" své doby, o české povaze i o životě v protektorátu.

03.02.2012 4 z 5

Zpověď Kukaty Zpověď Kukaty Josef Žemlička

Strhující, brutální, historicky věrné (autor je historik). Takhle to na knížecích a královských dvorcích muselo skutečně vypadat.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Po x-letech věc, která mne tak strhla, že jsem se musel přesvědčovat, že v ulicích Prahy číst knížku při chůzi po ulici je blbost. Docela by mě zajímalo, kolik je pravda a kolik licencia poetica.

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Jestli chce autor takhle pokračovat, dopadne jako Wievegh. Kam se podělo tajemno Jazyka a Sedmikostelí? Přišlo mi to na úrovni literárních pokusů adolescentních studentů.

03.02.2012 2 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Ze tří dosud přečtených Urbanů se mi líbila prostředně. Začátek super, ale pak to počalo ústit v pro mne nepřehlednou fantasmagorii. A to je gotika můj oblíbený stavební sloh...

03.02.2012 3 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Můj první Urban a musím říct, že ani Sedmikostelí, tím méně Boletus, ho nepřekonaly.

Jablko na cestu Jablko na cestu Oldřiška Malatincová

Četl jsem zhruba v letech hrdiny knihy a v mnoha věcech mi to mluvilo z duše.

03.02.2012 4 z 5

Fotbal na prodej Fotbal na prodej Vladimír Zemánek

Pro fanoušky a idealisty povinná četba.

Vražedná výměna Vražedná výměna Simon Kernick

Tak tohle byla fakt dost drsná krimi...