Vražedná výměna

Vražedná výměna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13693/bmid_vrazedna-vymena-kSi-13693.jpg 4 28 9

Druhá kniha Simona Krenicka velmi volně navazuje na jeho první román „Záležitosti kolem umírání“.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

The Murder Exchange , 2003

pavel9410
01.01.2021 4 z 5

Docela zabavna detektivka, stylem spis drsna americka skola, realie jsou v modernim Londyne. Zajimave je vypraveni z pohledu jak detektiva, tak ‘pachatele’. Nebo je to spis obet? Hmm, vic prozrazovat nebudu. Posilam dal do knihobudky, at si ji uzije i nekdo jiny.

ThomasRuhe
05.05.2019 4 z 5

I přesto, že se děj odehrává v Londýně, tak mi atmosférou silně připomínal starý americký kriminálky ze 70 tých let. V hlavních postavách úplně vidím takový borce jako byli Steve McQueen a Roy Scheider.
Hlavní postavy Iversson a Gallan jsou pro vyprávění děje také skvěle zvoleni jako protiklady a soupeři. Střídání děje z jejich pohledu se taky povedlo. K tomu musím přičíst, že jsem se upřímně bavil textem, který byl protkán lehkým ironickým humorem.
Vražednou výměnu jsem si přečetl po letech znovu, a opět mě to bavilo. 85%.

kara
26.11.2016 4 z 5

Docela dobrá detektivka.

abec3
16.07.2016 5 z 5

Super kriminálka, vadila mi len snaha autora vložiť do knihy poučenie, že spravodlivosť existuje. Opakoval to tam tak často, až to bolo ku koncu otravné. Na max hodnotení sa to ale nepodpísalo.

karel.jakubec
06.09.2015 4 z 5

Jedna z mých prvních detektivek a nebojím se říci, že trefa do černého! I přes pomalý začátek a někdy až zbytečně rozbředlé příběhy utíkající od hlavní dějové linie, byl konec dramaticky skvělý!

Koka
25.02.2014 3 z 5

Zajímavá forma - příběh viděný z protichůdných stran. Skvělé, opravdu skvělé a uveřitelné dialogy a vnitřní monology postav, dobře vystižený jazyk typický pro jednotlivé postavy, vtipně využité floskule. Jenomže ten závěr?! Rozpačitý, nepravděpodobný, popírající vše předchozí: celý příběh najednou nesmírně podrobně, uhlazeně, logicky a chronologicky převypráví a osvětlí někdo třetí, a je to navíc postava, od které by tak znějící vyprávění nikdo nečekal! V tom velmi selhal autor. V českém vydavatelství zas trochu selhal překladatel a korektor. Škoda.

jarin58
17.05.2013 5 z 5

Malinko pomalejší rozjezd,ale závěr je síla.

Bránolog
03.02.2012 5 z 5

Tak tohle byla fakt dost drsná krimi...

aseedi
30.11.-0001 5 z 5

Ač nepatřím mezi detektivní milovníky, tohle je skvělé!