Bramburek007 Bramburek007 komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tahle kniha mě naprosto pohltila. Věřím, že bych byla schopná ji přečíst během jednoho dne, ale zrovna mám ten známý zádrhel a tahle kniha ho vymazala. Je to pěkně napsané a autorka skvěle popsala chování dvacetiletých. Pokud milujete dystopii, tak určitě doporučuji. Vše probíhá rychle takže nemáte pocit, že pořád čtete o tom stejném dni dokola - což mě neskutečně vyhovovalo. Je to tedy queer as hell, takže na to jen upozorňuji. Každopádně to stojí za to.

25.08.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tato knížka je úžasná. Příběh plný živých knih, čarodějů, knihoven, kouzel, démonů a dobrodružství je úžasný a celá knížka má zajímavý magický systém. Pokud hledáte nějakou tu romantiku, tak i tady se jí dočkáte, i když je jí málo, protože přeci jen, má to být dobrodružství, ne romantika. Navíc celé to rychle ubíhá. Stoprocentně doporučuji.

19.09.2021

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Skvělá knížka, určitě si ji ještě někdy přečtu. Nevěděla jsem, jak se vlastně ten Judin exil rozuzlí, ale to, co se stalo, jsem vůbec nečekala. A potom ten konec? Úžasné! Skvělé zakončení trilogie. Doporučuji

18.08.2021

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Je to skvělá kniha, i když teda spíš pro mladší. Doporučovala bych dětem od 9 do 14/15. Skvělý magický systém, líbí se mi, jak je to vše vymyšlené a konec tedy byl šílený. Určitě doporučuji, ale buďte připravení, že se to opravdu moc nezaměřuje na dvacátníky.

18.08.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tento díl byl neskutečně napínavý a bavilo mě, jak jsem vlastně nemohla vůbec předpovídat rozhodnutí Jude. Byl sice trošku pomalý, ale za to se tam stalo toho spousty. Doporučuji všem.

18.08.2021

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Je to úžasné. To jak vše June vidí a vnímá je skvěle popsané a autorka si s tím skvěle vyhrála. Určitě doporučuji všem věkovým kategoriím, ale děti, ať se radši prvně zeptají rodičů.

18.08.2021 5 z 5