Booktrailers Booktrailers komentáře u knih

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Velmi dobře napsané, zajímavý příběh, snaha o humor podle mého názoru většinou povedená.
Vadila mi trochu přehnaná snaha o "autentičnost" - vypisování položek menu v policejních informačních systémech, zkratky a podobně,bez toho bych se obešla, uvěřitelnost literární tkví podle mě v něčem jiném.
Nejvíc jsem se míjela s popisy násilí, jaké chrupavky křupou, co mokvá a teče, kam lítá mozek a tak. To není nic pro mně, v tomto ohledu mám raději detektivky M. Klevisové nebo J. Březiny, kde jsou i brutální činy podané střídmě a nejsou rozpitvány na tři stránky. (Ale chápu, že Kopřiva to má jako trademark a bez toho by to asi nebyl on.)

19.07.2022 3 z 5

Timova dobrodružství ve světě bakterií Timova dobrodružství ve světě bakterií Máša Kosovskaja

Hezká knížka pro děti, moderně zpracovaná, plná srozumitelných informací. Doporučuji.

13.12.2022 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

U "děsivých" scén se sněhulákem jsem se dokonce rozesmála.

14.11.2022 2 z 5

Destrukce Destrukce Stanislav Biler

Byla by z toho naprosto skvělá povídka na pět stran v časopise Host nebo v příloze Respektu nebo nějakém podobném periodiku. Ale takhle se to nedalo. Nedočetla jsem, proto nehodnotím.

08.06.2022

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kvalitní detektivka, příběh o vícero rovinách i vícero postavách. Jen jedna věc mě tam trochu vadila, i když to byl možná skandivánsky politicky korektní záměr - muži jsou v té knize povahově blízko ženám, jsou citliví, hloubaví, rozvážní. A taky se tam hodně řeší vztahy a rodinný život. Ale jinak to je opravdu dobrá knížka a jako oddychová detektivka je to nadprůměrná záležitost.

09.06.2015 4 z 5

Modřiny Modřiny Michal Kliment

Dobrá detektivka! Mám ráda spíš realistické zápletky a žádné velké fantazírování, což tato knížka splňuje. Jediné, co mi vadilo, je až přílišná stručnost; kdyby byl příběh a postavy rozepsány na větší ploše, vůbec by mi to nevadilo

01.11.2013 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Anotace slibuje, že v knize najdeme "zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů". Bohužel právě zákulisí a detaily tam nenajdeme, každému případu je věnován malý prostor několika stran, jde vlastně o velmi stručná shrnutí jednotlivých případů.

21.02.2022 3 z 5