DancerJaneBooks DancerJaneBooks komentáře u knih

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

No, abych pravdu řekla, tak nevím, čím mám začít. Asi začnu tím, že tuto knížku jsem si půjčila, protože moje spolužačka ji považuje za nejlepší knížku, co kdy četla. U mě tohle místo tahle knížka neobsadila, ale moc mě překvapila. Je to taková ta neobyčejná knížka s různými poznámkami a tak. Tahle knížka má jednu velkou výhodu - a to takovou, že se docela dost rychle čte. Nic světoborného to nebylo, chvíli jsem váhala mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Ale jak jsem tuhle knížku dočetla, tak za ten konec jsem prostě musela dát pět hvězdiček! Byl tak strašně dojemný a prostě moc hezký. Myslím, že výraz ,,Ďábelská" není až tak výstižné, protože ta zubařka je o mnohem víc než ďábelská. Až půjdu na příští návštěvu k mojí zubařce, tak si na tuhle knížku určitě vzpomenu. Alfieho táty mi bylo moc líto a taky mi bylo líto toho, v jakých podmínkách museli žít. Vyloženě jako horor mi to teda nepřipadá, ale rozhodně tam byly nějaké části, které sváděly k tomuto výrazu. Ale většina z těch částí byly spíš nechutné než hororové. Trochu hororové vlastně bylo to, když se ta zubařka oslovovala ,,maminka" , ale jinak už myslím, že nic. Pro děti od osmi let, nevím, jestli je to zrovna moc vhodné, protože si nejsem moc jiistá, jestli by to pochopily. Ale jinak moc krásná knížka s tak trochu šílenými ilustracemi od Tonyho Rosse.

11.05.2018 5 z 5

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Tahle knížka byla zase super. Moc se mi už od začátku líbil tenhle příběh a hned mě vtáhl do děje. Bylo mi moc líto Mandy, že ji šikanovala nějaká hrozná Kim. A ještě víc mě štvalo to, že se k ní přidala i Mandyina bývalá NEJLEPŠÍ (!) kamarádka Melanie... Jsem moc ráda za to, že se skamarádila s Lindou. Ze začátku četby, když jsem Lindu ještě moc neznala, tak jsem si právě myslela, že se připojí ke Kim, Sáře a Melanii, protože to tak podle jejího vzhledu vypadalo, ale nebylo to tak. Uvnitř byla moc milá a přátelská. To je zrovna příklad toho, že nemáme soudit lidi podle vzhledu, ale podle toho, jak se chovají. Linda sice nebyla úplně hodná v tom, že kradla ty věci, to jo, ale chtěla Mandy jenom udělat radost. Taky mi bylo strašně moc líto toho, že se Mandy s Lindou musely rozdělit. Byly to totiž strašně dobré kamarádky... Doufám, že se Linda s Mandy ještě někdy spolu setkaly a doufám, že jsou pořád nejlepší kamarádky. Aspoň, že se skamarádila s Artušem. Hlavně na tom konci, jak se s tou paní učitelkou bavili ve třídě o té šikaně, tak jsem to té hnusné Kim přála, ať se nad sebou konečně zamyslí. Někdy mi připadalo, že Mandyina máma je až moc starostlivá, že jí ani nedovolila nosit copek vyčesaný nahoru nebo se bavit s Lindou. Ale i tak to je moc krásná a poučná knížka o šikaně a o kamarádství.

08.05.2018 5 z 5

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tenhle třetí díl (když nepočítám knížku Deset, kterou jsem vlastně ani jsem nečetla a ani už nebudu) téhle série o Viki Perryové se mi moc líbil a bavil mě. Už jak jsem začala číst knihy Jedenáct, Dvanáct a teď i Třináct, tak jsem si Viki oblíbila. Je milá, ochotná i zábavná. Když jsem četla tuhle knížku, tak jsem se u ní hodněkrát zasmála. Zábavné byly hlavně některé části s mým oblíbeným Tomíkem (bratrem od Viki). Mám ráda i Vikiinu starší sestru Sandru, protože na mě při čtení působila dobrým dojmem. Ale nebyly tu jenom zábavné části, ale někdy i smutné nebo dojemné. Smutné bylo třeba to, jak se rozešla s Larsem. HSKVN (Holka s kroužkem v nose), která pořád za Larsem chodila mě neustále štvala. Larson mě taky v nějakých částech štval, ale jinak byl moc hodný. Naštěstí se potom díky Viki dali spolu zase dohromady. Taky mi bylo strašně moc líto chudáčka Josepha. Ten konec byl moc dojemný a moc hezký. Určitě mám v plánu a chci si přečíst další a taky poslední (pokud autorka nenapíše další, což myslím že ne, protože poslední díl je, myslím, vydaný v roce 2011) díl téhle super série.

06.05.2018 5 z 5

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

(SPOILER) Vážně moc krásná knížka. Jejich pan učitel měl moc dobrý nápad s tím založením stránky, kde můžou napsat svoje trápení, i když mě vždycky štvalo, že se jim díval za zády, co tam napsali, i když to (podle něho) mělo být zcela přísně anonymní. Ale tahle maličkost určitě nesnížila moje hodnocení téhle knížky, protože námět na knížku byl moc dobrý nápad. Moc se mi líbilo, že tam Jacqueline Wilsonová zakomponovala příběh své dvanáctileté fanynky. Sice byl kratší než ostatní kapitoly, ale asi byl nejsilnější. Jak jsem tu kapitolu dočetla, tak jsem si řekla: ,,Co? To už je konec? Tak to bylo fakt smutné..." Hned po něm se mi strašně moc líbila kapitola o postižené holčičce Nataše. To byl moc krásný a dojemný příběh. Bylo super, že se skamarádila s Lízou (právě z té smutné kapitoly). Tahle knížka je svým způsobem taky poučná. Je poučná tím, že když se se svým problémem s někým podělíte, tak už není tak moc těžké ho vyřešit.

02.05.2018 5 z 5

Kniha džunglí (komiks) Kniha džunglí (komiks) Rudyard Kipling

Jelikož je tenhle příběh žánr komiks, tak jsem si ho přečetla. Samotný obrázek na obálce téhle knížky je podle mě strašně roztomilý. Moje oblíbené postavy byly Baghíra, Balú, Ká a samozřejmě Mauglí. Tuhle knížku jsem dostala myslím, že na narozeniny (už nevím) asi tak před pěti nebo šesti lety. Každopádně jsem si ji nepřečetla hned (jak bývávalo mým zvykem). Ale ať už je tahle knížka určená pro jakýkoli věk, tak mě i teď moc bavila. Byla hodně napínavá, místy i dojemná, někdy i smutná... Prostě moc krásná knížka. Viděla jsem i film a jak jsem byla malá, tak jsem ho taky měla moc ráda. Taky jsem se díky téhle knížce dozvěděla, že Kniha džunglí byl poslední film produkovaný samotným Waltem Disneyem, který během jeho natáčení zemřel.

01.05.2018 5 z 5

(SPOILER) Tuto knížku jsem si koupila, protože už jak jsem ji poprvé viděla, tak jsem věděla, že si ji někdy musím přečíst. Tenhle příběh je plný temnoty a právě to se mi na tom moc líbilo. Je to dost dobře vymyšlený příběh a je opravdu jedinečný a originální. Ty fotografie se mi strašně líbily a celou dobu jsem si myslela, že nejsou skutečné, ale potom jsem se dozvěděla, že skutečné jsou, jenom trochu upravené, což mě celkem mile překvapilo. Fascinoval mě celý příběh, ty "podivné" děti na těch fotografiích a jejich schopnosti. Vůbec mi nevadilo, že to bylo vyprávěné z pohledu kluka, přestože jsem zvyklá, že skoro všechny knížky, co čtu vypráví nějaká holka. Spíš si myslím, že se i více hodí, aby to bylo vyprávěné z pohledu kluka. Jacob mi byl moc sympatický a ve všem jsem ho chápala. Taky jsem byla nadšená z toho, že to bylo psané v první osobě, protože to mám radši a myslela jsem si, že to tak nebude. V těch částech, kde Jacob na začátku chodil do ještě opuštěného sirotčince, jsem to úplně prožívala a docela jsem se i bála. Ten konec byl dojemný a celkem smutný, jak zjistili, že nestihli resetovat smyčku a jak byl sirotčinec celý zničený. Jsem moc zvědavá, co bude v příštím díle a určitě si ho přečtu. Ransoma Riggse teď určitě zařadím mezi moje oblíbené spisovatele.

28.04.2018 5 z 5

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Moc hezká knížka. Tohle pokračování série o Tracy Beakerové mě bavilo. Tracy se nezměnila a zůstala pořád stejná. Za ty čtyři díly, co jsem přečetla, mi celkem přirostla k srdci. Je mi jí moc líto. Nejvíce líto mi jí bylo, když za ní na to představení nepřijela ta její máma. Tajně jsem i s Tracy doufala, že možná doopravdy přijede, i když jsem byla více přesvědčená o tom, že se to zřejmě nestane. Strašně jsem taky byla naštvaná na tu ředitelku, když jí zakázala hrát v tom představení, přitom za tu nešťastnou událost ani nemohla. Ale Tracy prostě nežaluje. Naštěstí se to potom vyřešilo. Je vtipné, jak vždycky Tracy tvrdí, že NIKDY nebrečí, jenom občas dostává záchvat senné rýmy. Vánoce byly celkem dojemné, hlavně, jak se Mandy tak snažila. Knížky od téhle autorky jsou jedinečné a neuvěřitelně čtivé, proto jsem si ji taky tak oblíbila.

26.04.2018 5 z 5

Kdo nevěří, ať tam běží Kdo nevěří, ať tam běží Ivana Kazdová

Moc hezké písničky a... kdo nevěří... ať si to přečte :D

Skrytá slovíčka Skrytá slovíčka neznámý - neuveden

Tohle mě taky moc bavilo!

Hrajeme si se Zuzankou Hrajeme si se Zuzankou Jan Machač

Celkem hezká knížka. Narazila jsem na ni náhodou, ale jsou tam krásné obrázky.

25.04.2018 4 z 5

Princezna - Knížka na rok 2012 Princezna - Knížka na rok 2012 Walt Disney

Tohle mě opravdu moc bavilo. Milovala jsem princezny.

Projekt Loty Projekt Loty Jacqueline Wilson

Tahle knížka se mi opět líbila. Jak jsem si, ještě před přečtením téhle knížky, pročítala tyto recenze (komentáře), tak jsem se dočetla, že se převážně skoro všem více líbil příběh o guvernantce Loty. Myslela jsem si, že se mi bude taky více líbit ten příběh o Loty, ale k mému údivu se mi více nelíbil. Prostě mě více bavil příběh o Charlie, nevím čím to bylo, ale bavil mě prostě víc. Ale u příběhu o Loty, která žila teda v té viktoriánské době, mi to v mnoha částech připomínalo příběhy (sérii) o Hetty Featherové. Což jsem si taky myslela, že to tak bude- to byl jeden z důvodu, proč jsem předpokládala, že se mi více bude líbit ten příběh o Loty. Charlie je super holka a z té části, kde se ztratil Robin jsem byla smutná, ale potom se naštěstí našel. Taky jsem s Charlie soucítila, když neměla ráda, když jí někdo říká Charlotto.

22.04.2018 5 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Přestože už mi není dvanáct, tak jsem si tuhle knížku přečetla a bavila mě. Četla jsem i předchozí díl, ale asi už jsem z něho pravděpodobně něco zapomněla. Hlavní hrdinka Viki je mi moc sympatická: je milá, vtipná i citlivá. V mnoha situacích jsem se viděla. Tahle knížka je psaná přesně formou deníku, protože se tam neřeší jen jedna zápletka v celé knížce, ale vždycky je nějaká zápletka v každém měsíci (kapitole). Je to taková oddechová, ale i záživná knížka, u které jsem se hodněkrát i zasmála. Viki tam řešila problémy všeho druhu, ale někdy převážně problémy s kamarádstvím, což mě bavilo číst. Mám v plánu přečíst si i další díly.

21.04.2018 5 z 5

Maminka a já Maminka a já kolektiv autorů

Tuhle knížku jsem vážně milovala. A skoro každy si ji půjčoval od nás ze třídy z knihovny :D

15.04.2018 5 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Tento příběh o dvojčatech se mi moc líbil. Hned na začátku se mi zalíbila a pobavila ta ilustrace, kde je napsané: Ruby nakreslil Nick Sharratt a Garnet nakreslila Sue Heapová. O trochu víc se mi líbí ilustrace od Nicka Sharratta. Líbilo se mi, že to někdy bylo vyprávěné z pohledu Garnet a někdy z pohledu Ruby. Garnet je mi sympatičtější, protože je mi taky i více podobná než Ruby. Byla jsem smutná z toho, jak se Ruby rozhodla rozdělit se s Garnet. Bylo hrozné, jak se Ruby ostříhala. Někdy mi i v mnoha ohledech (hlavně kvůli jejího chování) strašně připomínala Tracy Beakerovou. Ale na konci se potom naštěstí ukázalo, že bez sebe nemůžou být a že se mají rády. Opět sice pro trochu mladší čtenářky než jsem já, ale i tak se mi líbila.

14.04.2018 5 z 5

Holka na hlídání Holka na hlídání Jacqueline Wilson

Tato knížka byla moc hezká. Sice byla zase pro mladší čtenářky, jenomže jsem v mých mladších letech jaksi nestihla přečíst všechny ty kratší knížky od této autorky, tak je čtu teď, protože i tak chci přečíst všechny knížky od Jacqueline Wilsonové. Sadie mi byla sympatická a hlavně byla moc hodná a obětavá, že se dokázala skoro sama postarat o čtyři zlobivé děti a to jí vlastně bylo teprve osm. Byla taky hodně vtipná. Líbilo se mi na té knížce taky to, že si to vlastně Sadie psala jako deník a ten poslední odstavec mě opravdu pobavil: ,,Pokud zítra nepůjdu do školy, nebudu moct odevzdat svůj prázdninový deník. A co z toho vyplývá? Že jsem tenhle tlustý sešit popsala úplně zbytečně! " :D

13.04.2018 5 z 5

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Tahle knížka se mi moc líbila. Sice je pro mladší čtenářky a má méně stran, ale to mi zase tak moc nevadilo. I když to má méně stran, tak mě to od Jacqueline Wilsonové vždycky bavilo. Měla jsem ji přečtenou asi za hodinku. Chápala jsem Lízu a moc se mi líbila zápletka. Jak se seznámila s prababičkou, tak jsem si myslela, že ji bude nenávidět, ale byl z toho pravý opak a jsem za něho ráda. Z téhle knížky jde moc dobře poznat to, jak může jeden člověk změnit život nebo chování člověka. Jak se s tou prababičkou něco stalo a jak to Sam oznámil Líze, tak jsem si už fakt myslela, že umře, když se na to Líza i ptala, ale nakonec naštěstí ne, takže jsem si hodně oddechla.

10.04.2018 5 z 5

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Zase- úplně úžasná knížka! Ani nevím, co k tomu mám napsat. V tom, že je tahle série nejpovedenější dílo autorky, jsem se nemýlila. Je to prostě úplně super číst takový příběh, který je v jiném století než ve kterém žijeme. Navíc to bylo teďkom z pohledu Hetty, což je o trochu lepší než když to vypráví Elvírka. Hvězdička se mi sice líbila stejně jako tenhle díl, ale z pohledu Hetty je to takové lepší, protože vyprávěla i ty předchozí díly. Moc se mi líbilo to, že spolu Elvírka a Hetty měly tak hezký vztah. Tahle série, jak už jsem možná psala u všech nebo skoro všech dílů téhle série, patří prostě mezi nejlepší knížky, které jsem kdy četla. Někdy mi trošičku vadilo, že skoro všichni upřednostňovali Elvírku, třeba slečna Gibsonová a přitom jí Hetty skoro nic neudělala. Ale Hetty to tak nějak nevadilo, nebo to tam aspoň nebylo psáno. Jsem moc ráda za ten konec, že se potkaly s Bertiem a doufám že spolu zatím budou šťastně žít. A jsem taky ráda za to, že je Hetty šťastná, že může hrát v divadle. Sice Elvíru to moc nebaví, ale pro ni je hlavně důležité, aby byla s Hetty, což je krásné. Prostě tu sérii miluju. A nejvíc doufám v to, ať je další díl!!!

08.04.2018 5 z 5

Hry, křížovky a hlavolamy Hry, křížovky a hlavolamy Petra Fantová

Vždycky jsem měla ráda nějaké zábavné hry, křížovky atd... A nikdy jsem nic nemohla najít. Až potom jsem našla tohle! A to mě úplně okouzlilo!

07.04.2018 5 z 5

Bajaja Bajaja Vladimír Holan

Čekala jsem trochu něco jiného. Myslela jsem, že to bude pohádka o samotném Bajajovi, avšak se o něm zmínili jenom málokdy. Když jsem si to přečetla v roce 2018, což už jsem starší, než by měl čtenář této knížky být, tak mě to skoro vůbec nebavilo. Ale je to ovšem pro mladší, aspoň o polovinu, než jsem já. Takže tak. Bez ohledu na děj tam byly překrásné ilustrace :). Muselo dát práci vymyslet takové verše :).

01.04.2018 4 z 5