Boby17 Online Boby17 komentáře u knih

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Kniha se čte jedním dechem. Pokud by se knihy chopil Hollywood, pak by se jistě jednalo o kasovní trhák v kategorii akčních filmů. Bohužel příběh je však, objektivně vzato, nereálný.

22.03.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mnoho povyku pro nic. Další díly už číst nebudu.

20.03.2016 1 z 5

Past Past František Niedl

Tak tato kniha se mému oblíbenému autorovi vůbec nepovedla. Příběh je velmi vykonstruovaný a nedůvěryhodný.

20.03.2016 2 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

Podtitul knihy zní "Dojemný příběh z 1. světové války". Bohužel autorka projevila dojemnou neznalost vojenských reálií (kdo se mohl stát jednoročním dobrovolníkem, které odvodní ročníky byly mobilizovány nejdříve, kde a kdy vznikaly zelené kádry, hrdinové překračují frontu jen tak bez dalšího ...). Čekal jsem rozhodně víc a bohužel jsem byl zklamán. Avizovaný "skutečný" příběh se takto odehrát prakticky nemohl.

20.03.2016 2 z 5

Strážce modrého tunelu I. Strážce modrého tunelu I. Josef Špidla

Opravdu poutavě napsaná kniha, od které nebudete moci odejít. Mládež by ji měla číst povinně místo dějepisu druhé poloviny 20. století nebo místo občanské nauky. Vřele doporučuji.

20.03.2016 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Výborně napsaná kniha z pohledu důstojníka c.a k. 28. pěšího pluku z Prahy. Tento útvar byl v roce 1915 pro údajnou zbabělost před nepřítelem císařem, na základě tendenčních informací, rozpuštěn. Avšak jeho poslední zbytky skvělým bojem na italské forntě mu vrátily čest a pluk byl znovu obnoven. Tolik fakta a k nim moc pěkně napsaný příběh člověka z masa a kostí. Rád se ke knize vracím.
Fakta o Pražských dětech jsou popsána v knize Josefa Fučíka Osmadvacátníci - https://www.databazeknih.cz/knihy/osmadvacatnici-49807

20.03.2016 5 z 5