Blondebookdevil Blondebookdevil komentáře u knih

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Hodí se mi do čtenářské výzvy, nicméně jsem se na ně chystala, abych měla kompletně Oscara přečteného. Některé už jsem znala, ale Slavík a růže a Sobecký obr mě vždycky dostanou. Ale pro děti nevím, nevím :-)

12.10.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Těžko se přelouskal začátek, a ani mě pak v té změti nezajímalo, jak to celé dopadne. Konec byl, no, jak to nazvat, podivný, nesmyslný. Na obálce to vychvalovali az příliš. :D

12.10.2017

Upřímně nic moc, a není to tím, že je to psáno jako scénář. Nemůžu si pomoct, ale už při čtení Prokletého dítěte jsem mela pocit, že Rowlingová těží z toho, co už existuje. Je to nadstavené. Tady mě bavily popisy různých potvůrek, ale jinak o ničem.

11.10.2017 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Ne až tak napínavé, jak hlásají na obálce knihy, nicméně poutavé a zamotané. Inspektorovo postupné rozvzpomínání a skládání dílků záhady. Konec podivný, předvídatelný, ale i tak 4*.

11.10.2017 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Poslední díl mi přišel nejslabší, ve srovnání s napětím v Asylumu, například. Nicméně celá trilogie zajímavá a těším se, až se do ní za čas pustím znova.

16.09.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Skvělá, svižná knížka, na jaké jsem od Chrise zvyklá.
SPOILER: Trochu mi vadí, že už podruhé je vrahem někdo z policejního týmu. Ráda si vytipuju někoho sama.

01.09.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak fajn. Co se to tady právě stalo? Dávám samozřejmě 5*, protože Chris je můj oblíbený a určitě ani teď nezklamal. Jenom tak nějak odbočil, nevím, proč mám takový dojem. Něčím se tahle kniha lišila od jiných. A taky se mi zdá, že každou knihou stupňuje jak napětí, tak sadismus a vychytralost vraha. Za mě skvělá a vrhám se na další díl❤ Mimochodem. Zajímalo by mě, jak to bylo v originále, když z "Já jsem smrt" v přesmyčce vyšlo "Jess J. Tramm". Na papíře jsem si pořád zkoušela, co za jméno vyjde z "I am death", ale nakonec si překladatelé zjevně poradili jinak :D

23.08.2017 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Vzhledem k tomu, že z tohoto žánru jsem zkusila jen Fifty Shades a to dávno, měla jsem obavu, jak to může dopadnout. A výborně! Odstínům se to nemůže rovnat, tam byl sloh naprosto příšerný a strohý a příběh v podstatě o ničem. Někdo může říct, že se tyto dvě knihy dost podobají, ano, ale nejdou srovnávat, Bastard pro mě vyhrál na plné čáře. Tady byla akce, napětí, místy jsem se zasmála a konec zamotaný, ale hezký. Těším se na další díly a dávám 5*.

12.08.2017 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Dostala jsem jako dárek na Vánoce a musím říct, že správný výběr. Stupňované napětí, neustálé zamotávání a pro mě překvapivý konec. Výborná!

15.07.2017 5 z 5