bikerbm bikerbm komentáře u knih

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Exner jako vždy skvělý,akorát konec trošku slabší!Sice jsem se na 214 stránce dozvěděl kdo je vlastně vrahem,ale myšlenkové pochody kapitána Exnera,které vedly k dopadení pachatele mi zůstaly utajeny... Proto jen čtyři hvězdičky

17.02.2013 4 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Podstatně lepší než následné pokračování v knize Panoptikum města brněnského

09.02.2013 5 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Perfektní příběh,člověk se dokáže do knihy vžít ještě lépe,když si někdy předtím zahraje počítačovou hru S.T.A.L.K.E.R. která byla na motivy této knihy stvořena.Ale konec mě trošku zklamal.Byl takový nějaký "neurčitý".Ale v každém případě,pro mne nejlepší kniha bratrů Strugackých.

03.02.2013 4 z 5

Slídiči Slídiči Martin H. Greenberg

Několik málo povídek velmi čtivých,většina však průměrných ba i podprůměrných.Ke konci knížky jsem se už docela i nudil...

25.01.2013 3 z 5

Panoptikum města brněnského Panoptikum města brněnského Jiří Sequens

Špatná kniha to v žádném případě není!Ale myslím si,že čím je Jiří Sequens lepší scénarista,o to je horší spisovatel.I když se do dílka začtu,nedokážu z něho vycítit a představit si atmosféru 30.let,je to opravdu spíše psané jako scénář...

10.01.2013 4 z 5

Hotel U mrtvého alpinisty Hotel U mrtvého alpinisty Arkadij Strugackij

Tuhle knihu jsem moc nepochopil!Ze čtyř pětin docela nudná detektivka,poslední pětina sci-fi.Navíc z gangsterů se vyklubou fašisti a hitlerovci,kteří zneužili chudáky mimozemšťany... Čekal jsem tedy od knihy vysoko hodnocených bratrů Strugackých mnohem víc!

31.12.2012 2 z 5

Hollywood proti mně Hollywood proti mně Nenad Brixy

Nenad Brixi se svým hrdinou Timothy Tatcherem opět nezklamal! Dobrá kniha,u které jsem se dobře bavil od začátku do konce!

27.10.2012 5 z 5

Dvacet tisíc zlodějů Dvacet tisíc zlodějů Eric Lambert

Eric Lambert,bývalý aktivní člen Komunistické strany Austrálie a dle tohoto svého přesvědčení píše i svoji knihu.A to mě na jinak velmi výborném válečném románu hodně vadilo.Na jedné straně silný příběh australských vojáků,bojujících daleko od své domoviny "o kus pouště",jak je v knize zmíněno,na druhé straně dlouhé kapitoly,vyzdvihující budoucí rozhodující vliv dělnické třídy na novém uspořádání světa a podobné smyšlenky dob naštěstí minulých.

22.10.2012 3 z 5

Mrtvým vstup zakázán Mrtvým vstup zakázán Nenad Brixy

Pro mě Nenad Brixi,alias Timothy Tatcher jeden z nejlepších spisovatelů humoristických románů. Podle knihy natočena známá česká komedie "Čtyři vraždy stačí drahoušku",ale předloha jak už to ve většině případů bývá,si alespoň myslím já,je mnohem lepší!

05.10.2012 5 z 5

Hrdinové válečného nebe Hrdinové válečného nebe Václav Kubec

Nic moc!Ač se spisovatel,bývalý letec,snažil,kniha postrádá na autentičnosti a napětí,jako knihy např. Františka Fajtla.

25.09.2012 3 z 5

Černý hrad Olšanský Černý hrad Olšanský Uladzimir Karatkěvič

Tak tedy,když jsem bral tuhle knihu do ruky,nečekal jsem od ní žádný nějaký převratný děj,byla psána v dobách hlubokého komunismu,navíc pisatelem národa,jež patřil k národům Velkého Sovětského svazu ,no víceméně jsem očekával nějakou komunistickou agitku.Na jedné straně bodří komsomolci,neomylní milicionáři a hrdinní soldati, a na druhé straně zlí a zákeřní banditi,dozajista podporování západními rozvědkami.No skutečnost však velmi předčila moje očekávání!Když se čtenář propletl úvodem,udělal si pořádek v zástupu osob s exoticky znějícími jmény,naučil se orientovat v tom,kdo je vlastně kdo,tak z knížky nakonec vyšla čtivá,dynamická,napínavá detektivka se zajímavým rozuzlením,která mě velmi příjemně překvapila.Určitě bych si chtěl přečíst od U. Karatkěviče nějakou další knihu.

24.09.2012 4 z 5

Král Šumavy a povídky z hranice Král Šumavy a povídky z hranice Rudolf Kalčík

Král Šumavy,jeden z mých oblíbených filmů,chtěl jsem si ho přečíst i v knižní podobě a musím říct,že mě nezklamal.Za to druhá část knihy,Povídky z hranice,byl pro mě absolutní odpad,místo nějakého dobrodružného čtení,v povídkách jen oslava KSČ a zřízení,které v té době bylo...

24.06.2012 3 z 5

Dva údery pod pás Dva údery pod pás František Fajtl

Myslím,že jedna z nejpůsobivějších knih pana Fajtla.Memento,při kterém běhá až mráz po zádech,jak se bývalý komunistický režim choval k opravdovým hrdinům kteří dokázali nasadit svoje životy v boji za svobodu své země.

31.05.2012 5 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Tak si myslím,že chudák Arthur C. Doyle by se obrátil v hrobě,kdyby měl možnost se dozvědět,jaká strašlivá slátanina se dá vytvořit jako variace na jeden z jeho nejslavnějších románů.Přemýšlel jsem,kam tuhle knihu zařadit!Začínala jako detektivka a končila jako jedno z nejnesmyslnějších sci-fi,jaké jsem kdy četl!Kamenná pijavice plazící se po waleských pláních a děsící k smrti nešťastné obyvatele,tak to je tedy prda... Alespoň dvě následující povídky měly jakž takž hlavu a patu,a zabránily tomu,abych se knihou úplně znechutil.

18.05.2012 2 z 5

Jestřábi pouště Jestřábi pouště Leo Nomis

Docela zajímavá kniha pro každého fanouška letectví

12.05.2012 4 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Jako vždy,kapitán Exner nezklame!Jen se mě u tohohle příběhu moc nezamlouval konec.Byl tak nějak prapodivně napsaný!Kdo byl vrah jsem pochopil,ale nezjistil jsem,jestli mu někdo pomáhal,nebo jak to vlastně bylo...

29.04.2012 4 z 5

Nebeská družina Nebeská družina Filip Vávra

Docela zajímavě se rozvíjející kniha,se zajímavou zápletkou,jednotka SS s těžkými tanky je přenesena v čase do 13.století,aby změnila dějiny k obrazu nacistického Německa.Do poloviny knihy fakt dobrý,knížku jsem přímo hltal,čekal jsem co z toho bude!Druhá polovina mě však dost zklamala,průhledný děj,navíc s mnoha do očí bijícími historickými nepřesnostmi!Určitě se z příběhu dalo "vytřískat" mnohem víc!Škoda

18.04.2012 3 z 5

Moře v plamenech Moře v plamenech Miloš Hubáček

Výborná kniha skvělého spisovatele,specialisty na námořní bitvy II.světové války.Velmi čtivým způsobem přibližuje osudy a konce čtyř velkých hladinových německých lodí Grafa Spee,Bismarcka,Scharnhorsta a Tirpitze. Jediné co se mě na knize trošku nelíbilo,alespoň u vydání z roku 1983,někdy až přílišného glorifikování Rudé armády a sovětského námořnictva,i když tyto složky se na potopení těchto německých obrněnců nějak zvláště přímo nepodílely.Ale bylo to asi dobou,ve které kniha byla napsána.

04.04.2012 5 z 5

Májové hvězdy Májové hvězdy Ludvík Aškenazy

Povídková knížka poplatná době svého vzniku,tj.konci šedesátých let.Oslava sovětských vojáků,odehrávající se těsně před a po skončení druhé světové války.Nějak zvláště mě neoslovila.

18.03.2012 3 z 5

Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Václav Erben

Poklad byzantského kupce,pro mne nejlepší případ kapitána Exnera.

08.03.2012 5 z 5