Panoptikum města brněnského

Panoptikum města brněnského https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113803/panoptikum-mesta-brn-113803.jpg 4 9 5

3 příběhy: Stradivárky, Kostkovaná vesta a Dvě dámy v černém. A brněnská mordparta má co dělat.

jaja1989
10.10.2018 3 z 5

Vacátko je lepší:)

alnahu
12.02.2018 5 z 5

Sáhla jsem po další knize z třicátých let minulého století - tentokrát po příbězích odehrávajících se v Brně.
V knize si přečteme tři příběhy ,které jsou napsány podle skutečných událostí.
První příběh : "Stradivárky aneb Ďáblův trylek v hotelu Evropa"-vražda Táni Horáčkové, která zde byla opravdu spáchána.
Druhý příběh ."Kostkovaná vesta aneb Rybářský horor z Radlasu"-je fantaskní variací na skutečného neznámého utopence v řece Svitavě.
Třetí příběh: "Dvě dámy v černém aneb Souboj zločinu a trestu od Paříže k Helenčině studánce"- napovídá ,že k brněnské mordpartě ,kterou vede rada Melichar se připojí nová postava.
Příběhy se mi četly dobře ,proto jsem je zařadila do čtenářské výzvy ,ale příběhy od Jiřího Marka ( panoptikum města Pražského) se mi přeci jen líbily více.

Titi
26.02.2013 4 z 5

Fajn nenáročná, odpočinková četba. Nejvíc se mi líbil první a třetí příběh.
bikerbm - jako scénář mi to vůbec nepřipadlo a do atmosféry 30. let jsem se vcítila celkem dobře. Možná proto, že bydlím poblíž té "vyhlášené" Kopečné a Pekařské, možná i proto, že ráda poslouchám staré lidi, když povídají o tom, jaké to kdysi v Brně bylo...

bikerbm
10.01.2013 4 z 5

Špatná kniha to v žádném případě není!Ale myslím si,že čím je Jiří Sequens lepší scénarista,o to je horší spisovatel.I když se do dílka začtu,nedokážu z něho vycítit a představit si atmosféru 30.let,je to opravdu spíše psané jako scénář...

vitavita
09.03.2012 4 z 5

Přečtěte si a určitě se pobavíte.

Brno

Jiří Sequens
česká, 1922 - 2008
1999  72%Hříšní lidé města brněnského
2003  80%Panoptikum města brněnského

Kniha Panoptikum města brněnského je v