bibi.r bibi.r komentáře u knih

O hlemýždi Hynkovi O hlemýždi Hynkovi Ana Serna Vara

Pro děti 3+

Knihy z této série mi přijdou velmi zajímavé, protože pracují s různými emocemi a strachy.

Pravda, že od zpracování problému špatné známky ve škole jsem čekala víc a tahle se mi tedy moc nelíbila.

Kniha je psaná jen velkými písmeny, což je asi super pro začínající čtenáře, ale mě to vždycky rozhodí, neb se mi špatně určuje, kdy mám klesnout hlasem, že už je tečka :D.

19.07.2023 3 z 5

O výru Václavovi O výru Václavovi Ana Serna Vara

Pro děti 3+

Příběh hodnotím velmi dobře. Výr Václav neumí kontrolovat svůj hněv a snadno vyletí. Fajn příběh k následnému povídání o tom, jakými způsoby můžeme zvládat svůj hněv nebo i špatnou náladu. A že třeba někdy nevadí, když se nám to stane, ale je důležité s tím pak něco dělat.

19.07.2023 4 z 5

Kulihrášek a Budulínek Kulihrášek a Budulínek Mária Ďuríčková (p)

Pro děti 3+

Tato série klasických pohádek nás baví. Ilustrace jsou velmi hezké a nám vyloženě sedí.
Mimochodem klasické pohádky chtějí aspoň moje děti slyšet pořád. Mladší teď miluje Budulínka a starší Tři zlaté "vousy" děda Vševěda (jak on říká).

Výborné na čtení před spaním.

Dítě, které žilo ve zdi Dítě, které žilo ve zdi Agnes de Lestrade

Pro děti 6+.

Rozhodně velmi netradiční příběh. Určitě je vhodné ho zařadit, pokud vaše dítě má ve své třídě nebo ve svém okolí nějakého autistu. Příběhem a následným rozhovorem mohou děti, ale vlastně i my dospělí snadněji porozumět tomu světu a být třeba více tolerantní.

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Pro děti 3+

Opravdu moc hezký příběh o netradičním přátelství. Dětem se moc líbily ilustrace a hlavně různá propojení podzemních domečků.

Babky Babky Marka Míková

Pro děti od 5+.

Zábavná a možná i tak trošku absurdní knížka.
Některé příběhy jsme s kolegyněmi zvolily pro scénické čtení a skvěle jsme si to my i děti užili.

28.06.2023 5 z 5

Kdopak tu spí? Kdopak tu spí? Petr Horáček

Pro děti 1+

Tohle leporelo s kouzelnými obrázky Petra Horáčka je určeno úplně těm nejmenším.
Na dítě z každé stránky vykoukne jedno zvířátko.

22.06.2023 4 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Zajímavé :D.

Určitě pro děti spíše starší 6-7 let.

Krásné ilustrace a fakt docela zvláštní příběh o tom, že zastavit se, dát si pauzu a jen vnímat své okolí je strašně super... Tak možná to ani není pro děti, ale spíš pro dospělé. Vždyť to my dospělí pořád někam spěcháme. Děti se umí zastavit a mají dost času na vše, ale my dospělí je učíme špatným návykům tou naší uspěchaností.

Díky :)

16.06.2023 3 z 5

O veliké řepě / Koza rohatá O veliké řepě / Koza rohatá neznámý - neuveden

Pro děti 2+

Milujeme klasické pohádky. Jsou vtipné, jsou poučné a myslím, že každý by je měl znát. Jako fakt.
Krásně ilustrovaná série. Doporučuji.

16.06.2023 4 z 5

Když jde slůně do školy Když jde slůně do školy Ellen Fischer

Pro děti 3+

Věřím, že s touhle knížkou si jde dost pohrát. Hodně s ní pracovat v rámci znalostí přírody a že každé zvíře se musí naučit něco, co je důležité pro jeho život.
A co je důležité pro nás lidi?

13.06.2023 3 z 5

Můj Jimmy Můj Jimmy Werner Holzwarth

Pro děti 6+

Vyprávění o přátelství, smrti, smutku, vzpomínání a dalším pokračování v životě.

Velice hezké ilustrace.

13.06.2023 4 z 5

Kde je moje kuřátko? Kde je moje kuřátko? Sylvie Doláková

Pro děti 2+

Bohužel mi text přišel velmi jednoduchý, až ke své škodě jednoduchý, protože samotný příběh je celkem vtipný a i ilustrace jsou velmi hezké.

Oceňuji doslov v závěru knihy s návrhy, jak lze s příběhem zajímavě pracovat a jak ho dál rozvíjet. Ale slabý text příběhu mi prostě nedá spát.

05.06.2023 2 z 5

Šibalství medvídka Pupíka Šibalství medvídka Pupíka Alena Peisertová

Pro děti 3+

Příběhy o Pupíkovi mi moc nesedly. Vlastně jsme to ani nedočetli. Špatně se mi četlo a příběhy mě ani děti neoslovily.

29.05.2023 2 z 5

Byl jednou jeden roh Byl jednou jeden roh Beatrice Blue

Pro děti 3+

Knize je vlastně po ilustrační i příběhové stránce dost v pohodě, ale u nás nějak zapadl :).
Ale jinak moc fajn.

18.05.2023 3 z 5

Čekání na Vlka Čekání na Vlka Sandra Dieckmann

Pro děti 4+

Mladší děti určitě daný přesah nepochopí. Se starším, téměř sedmiletým, jsme o tom mluvili, co asi může znamenat to, že se vlk změní v hvězdu.

Dětem i mně se velmi líbí zajímavé ilustrace, ty jsou pro nás opravdu hodně lákavé a milujeme jejich detailní studování a hledání.

15.05.2023

Malý slon Pomelon Malý slon Pomelon Ramona Badescu

Pro děti 3+

Hned na začátek dcera sebevědomě prohlásila: "Až si koupíme slona."... No tak asi jasně :D, koupíme slona. A když to bude Malý slon Pomelon, tak to bude super, aspoň nezabere moc místa.

Jednoduché fajn rychlé čtení. Není to klasicky příběhové, což když není zrovna nálada může být rušící.

15.05.2023 4 z 5

Franklinova létající knihovna Franklinova létající knihovna Jen Campbell

Pro děti 4+ ?

Hodně mě nalákaly ilustrace a anotace, ale úplně to asi nefungovalo jak mělo.

Prvním překvapením byly verše, které mi prostě nesedly do pusy. Děti asi nějakou disproporci nezaznamenaly, ale ani myslím nezaznamenaly, že knížka hned druhý den zmizela zpátky do knihovny. Obvykle totiž mladší chce, abychom jednu knížku četli opakovaně aspoň týden nebo i déle. To je pak známka toho, že kniha zaujala.

12.05.2023 2 z 5

Malá princezna a sáňky Malá princezna a sáňky Tony Ross

Pro děti 3+

Pohodové, krátké a jednoduché čtení. Rádi čteme před spaním jednoduché příběhy a tohle bylo fajn. :)

12.05.2023 3 z 5

Malá princezna a stan Malá princezna a stan Tony Ross

Pro děti 3+

Krátké příběhy Malé princezny si užíváme. Je to skvělé fajn čtení před spaním.
Ilustrace jsou u mě v pohodě.
TV předlohu neznáme, ale možná ji zkoukneme. :)

03.05.2023 4 z 5

Vombat Jirka zachraňuje Vombat Jirka zachraňuje Eva Papoušková

Pro děti 3+

Zatím poslední příběh s vombatem Jirkou. Opět se nám dost líbil. A zase jsme se dozvěděli něco nového. Opravdu zajímavé.
Doporučujeme

02.05.2023 4 z 5