Kde je moje kuřátko?

Kde je moje kuřátko? https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480715/bmid_kde-je-moje-kuratko-zBg-480715.png 4 12 6

Maminka slepička je smutná. Někam se jí zatoulalo jedno kuřátko. Kdepak jenom může být?! Bohatě ilustrovaná kniha pro nejmenší, kde se děti seznamují s počítáním do deseti a s pojmenováním zvířecích párů (kočka a kocour, fena a pes, ovce a beran atd.) a jejich mláďat (kotě, štěně, jehně atd.). Akcentovány jsou v knize i prostředí, kde se zvířata pohybují (louka, stáj, dvorek, kurník atd.). Kniha navíc vede děti k vnímání detailů při hledání zatoulaného kuřátka. Kniha obsahuje doslov, jak lze s textem a obrázky pracovat a postupně s dětmi budovat a prohlubovat obtížnost příběhu. Kniha je určena pro děti od 3 let.... celý text

Péťa Z.
12.10.2023 5 z 5

Knížka nás s dcerkou zaujala v knihovně pro svoje ilustrace. Text je jednoduchý. A protože se pořád opakuje dokola, malého čtenáře pohání zvědavost, jak to celé dopadne. Nám se knížka líbí moc. A pokyny pro dospěláky na konci jsou velkým plusem.

bibi.r
05.06.2023 2 z 5

Pro děti 2+

Bohužel mi text přišel velmi jednoduchý, až ke své škodě jednoduchý, protože samotný příběh je celkem vtipný a i ilustrace jsou velmi hezké.

Oceňuji doslov v závěru knihy s návrhy, jak lze s příběhem zajímavě pracovat a jak ho dál rozvíjet. Ale slabý text příběhu mi prostě nedá spát.

Danago
20.05.2023 5 z 5

Knížka je plná nádherných ilustrací, které jsou reálné a při tom milé. Příběh je velice jednoduchý a to že slepička hledá ztracené kuřátko. Co mě na knize zaujalo, že na konci knížky je pár stránek s popisem jak se dá s knížkou pracovat. Pro dospělé, co by jinak knížku s dítětem jen jednou prolistovali to dává spoustu nápadů a možností, proč se ke knížce stále vracet.

bookcase
18.11.2021 5 z 5

Krásné a hravé obrázky, textu tak akorát pro malé prcky, bohaté využití při dalších hrách s knížkou. Povedené.

t.chaloupkova
13.11.2021 4 z 5

Jedna z našich prvních knížek. Ilustrace známe nazpaměť, jsou parádní!

aydam
24.09.2021 4 z 5

Pro mrňata velice zdařilé dílo o nezbedném kuřátku a jeho vystresované matce.

mláďata

2015  100%Umíte to s pohádkou?
2021  85%Kde je moje kuřátko?
2007  0%Hravá angličtina 2.díl
2007  0%Hravá angličtina 2.díl Metodická příručka

Kniha Kde je moje kuřátko? je v