bibi.r Online bibi.r komentáře u knih

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Pro děti 3+

Moc krásně ilustrovaná a příběh moc potěšil. Už vím, co budu menším dětem předčítat na infolekcích :).

21.07.2023 5 z 5

Úplně poslední velký zlý vlk Úplně poslední velký zlý vlk Jean Leroy

(SPOILER) Pro děti 3+

To bylo docela fajn :D. Holčička potká vlka a ... seřve ho :D. Evidentně je holka trošku od rány, ale ostatním dětem je pro smích, protože je malá. Jenže ona by si s nimi fakt hrozně moc chtěla hrát. Naštěstí si kamaráda udělá z výše jmenovaného vlka :) a to je taky super.
Ilustrace se nám líbily.

20.07.2023 3 z 5

O jezevci, který pořád zpíval O jezevci, který pořád zpíval Nina Mav Hrovat

Pro děti 3+

Příběh byl rozhodně fajn. Já i děti jsme se u něj dobře bavily. A hlavně se tu potvrzuje přísloví "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Ale tak naštěstí všechno dobře dopadlo.

Jo a tu anglickou verzi mě děti taky přinutily přečíst nahlas. Má výslovnost je opravdu Par Exellence :D.

19.07.2023 3 z 5

Kamarád pro medvěda Kamarád pro medvěda Petr Horáček

Pro děti 2+

Petr Horáček je náš oblíbenec. Krásné ilustrace nás nikdy nezklamou a i příběh vždy potěší.
"Nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí" a to ví i medvědi z rozkošné knížky Petra Horáčka. Vydávají se tak na společnou cestu hledání a přitom zjistí, že už se vlastně navzájem našli, protože ve dvou je to prostě lepší.

Kdo roste v zahradě Kdo roste v zahradě Kateryna Michalicyna

Pro děti 3+

Druhá naše knížka od této autorky. Kdo roste v parku se nám líbila asi trošku víc, ale i tahle nás rozhodně obohatila o zajímavé informace, které byly hezky vloženy do krásného příběhu.
Nádherné a něžné ilustrace vše jen vyšperkovaly.

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Pro děti 3+

Tak tohle bylo super čtení. Starší (6 let) už docela zvládá rozlišovat stromy a rostliny a tohle nás moc potěšilo. V příběhu jsou totiž ty nejznámější stromy na naše území. Navíc příběh je moc hezký a má hlavu a patu.
Perličkou jsou pak nádherné ilustrace.

19.07.2023 5 z 5

Malý dřevěný robot a polínková princezna Malý dřevěný robot a polínková princezna Tom Gauld

Tohle bylo tak milé.
Příběh o sourozenecké lásce a vzájemné pomoci. Četla jsem svým dvěma dětem (holce a klukovi) a hned se v příběhu "poznali". I když to jak se občas doma hádají a řežou na nějakou velkou sourozeneckou lásku nevypadá :D.

O žabce Olívii O žabce Olívii Ana Serna Vara

Pro děti 3+

Knihy z této série mi přijdou velmi zajímavé, protože pracují s různými emocemi a strachy.
A tahle byla naprostá povinnost, protože když se dcera jmenuje Olívie, tak to ani jinak být nemůže :D.
Příběh o žabce, které se odstěhuje nejlepší kamarádka a ona je z toho smutná je velmi hezky zpracovaný. Ostatní kamarádi žabce radí, jak se má se svým smutkem vyrovnat.

Kniha je psaná jen velkými písmeny, což je asi super pro začínající čtenáře, ale mě to vždycky rozhodí, neb se mi špatně určuje, kdy mám klesnout hlasem, že už je tečka :D.

19.07.2023 5 z 5

O hlemýždi Hynkovi O hlemýždi Hynkovi Ana Serna Vara

Pro děti 3+

Pravda, že od zpracování problému špatné známky ve škole jsem čekala víc a tahle se mi tedy moc nelíbila.

19.07.2023 3 z 5

O výru Václavovi O výru Václavovi Ana Serna Vara

Pro děti 3+

Příběh hodnotím velmi dobře. Výr Václav neumí kontrolovat svůj hněv a snadno vyletí. Fajn příběh k následnému povídání o tom, jakými způsoby můžeme zvládat svůj hněv nebo i špatnou náladu. A že třeba někdy nevadí, když se nám to stane, ale je důležité s tím pak něco dělat.

19.07.2023 4 z 5

Kulihrášek a Budulínek Kulihrášek a Budulínek Mária Ďuríčková (p)

Pro děti 3+

Tato série klasických pohádek nás baví. Ilustrace jsou velmi hezké a nám vyloženě sedí.
Mimochodem klasické pohádky chtějí aspoň moje děti slyšet pořád. Mladší teď miluje Budulínka a starší Tři zlaté "vousy" děda Vševěda (jak on říká).

Výborné na čtení před spaním.

Dítě, které žilo ve zdi Dítě, které žilo ve zdi Agnes de Lestrade

Pro děti 6+.

Rozhodně velmi netradiční příběh. Určitě je vhodné ho zařadit, pokud vaše dítě má ve své třídě nebo ve svém okolí nějakého autistu. Příběhem a následným rozhovorem mohou děti, ale vlastně i my dospělí snadněji porozumět tomu světu a být třeba více tolerantní.

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Pro děti 3+

Opravdu moc hezký příběh o netradičním přátelství. Dětem se moc líbily ilustrace a hlavně různá propojení podzemních domečků.

Babky Babky Marka Míková

Pro děti od 5+.

Zábavná a možná i tak trošku absurdní knížka.
Některé příběhy jsme s kolegyněmi zvolily pro scénické čtení a skvěle jsme si to my i děti užili.

28.06.2023 5 z 5

Kdopak tu spí? Kdopak tu spí? Petr Horáček

Pro děti 1+

Tohle leporelo s kouzelnými obrázky Petra Horáčka je určeno úplně těm nejmenším.
Na dítě z každé stránky vykoukne jedno zvířátko.

22.06.2023 4 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Zajímavé :D.

Určitě pro děti spíše starší 6-7 let.

Krásné ilustrace a fakt docela zvláštní příběh o tom, že zastavit se, dát si pauzu a jen vnímat své okolí je strašně super... Tak možná to ani není pro děti, ale spíš pro dospělé. Vždyť to my dospělí pořád někam spěcháme. Děti se umí zastavit a mají dost času na vše, ale my dospělí je učíme špatným návykům tou naší uspěchaností.

Díky :)

16.06.2023 3 z 5

O veliké řepě / Koza rohatá O veliké řepě / Koza rohatá neznámý - neuveden

Pro děti 2+

Milujeme klasické pohádky. Jsou vtipné, jsou poučné a myslím, že každý by je měl znát. Jako fakt.
Krásně ilustrovaná série. Doporučuji.

16.06.2023 4 z 5

Když jde slůně do školy Když jde slůně do školy Ellen Fischer

Pro děti 3+

Věřím, že s touhle knížkou si jde dost pohrát. Hodně s ní pracovat v rámci znalostí přírody a že každé zvíře se musí naučit něco, co je důležité pro jeho život.
A co je důležité pro nás lidi?

13.06.2023 3 z 5

Můj Jimmy Můj Jimmy Werner Holzwarth

Pro děti 6+

Vyprávění o přátelství, smrti, smutku, vzpomínání a dalším pokračování v životě.

Velice hezké ilustrace.

13.06.2023 4 z 5

Kde je moje kuřátko? Kde je moje kuřátko? Sylvie Doláková

Pro děti 2+

Bohužel mi text přišel velmi jednoduchý, až ke své škodě jednoduchý, protože samotný příběh je celkem vtipný a i ilustrace jsou velmi hezké.

Oceňuji doslov v závěru knihy s návrhy, jak lze s příběhem zajímavě pracovat a jak ho dál rozvíjet. Ale slabý text příběhu mi prostě nedá spát.

05.06.2023 2 z 5