bibi.r bibi.r komentáře u knih

Volte zvířata! Volte zvířata! Paula Desgualdo

Pro děti 1.-3. třída

Skvělá knížka na které je doprovodnými aktivitami možné snadno ukázat, jak fungují demokratické volby. Obtížnost aktivit je potřeba upravovat dle věku.
Skvělý doplněk výuky o volbách pro 1. stupeň ZŠ.

07.02.2024 5 z 5

Lela a Kika se hádají Lela a Kika se hádají Ivana Janišová

Pro děti 3+
Rozkošný příběh dvou holčiček... Kamarádek a sestřenic, plný běžných dětských starostí a situací :).

26.01.2024 4 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Já smysl této série vůbec nechápu.
Jediné na čem staví jsou opravdu hezké ilustrace, ale text, pointa či příběh je děs. A jak už někdo níže psal ty rýmy. To je katastrofa. Když to neumím, tak se do nich radši nepouštím.
Špatně se to četlo a záměr autora mi zase unikl kamsi do neznáma... Tak nic.

16.10.2023 1 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Pro děti 4+

Nádherné ilustrace a příběh, se kterým se dá dobře pracovat. Máte v kolektivu stydlivé dítě, pak s ním i s ostatnímu pracujte s touto knihou.
Zvířátka objeví v lese záhadnou krabici. Neví kdo v ní je, ale někdo tam je. Zvířátkům nevadí, že to neví. Trpělivě čekají až ten uvnitř najde odvahu, až se zklidní a pocítí jistotu.
Skvělý příběh.

08.09.2023 4 z 5

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Pro děti 5+

Kniha mě docela zklamala. Na knížce je napsáno "Příběh o překonání úzkosti" a ono jako jo, ale vlastně hrozně okrajově a málo textu a určitě spíš pro starší děti.

Co má Margo ve skříni? Co má Margo ve skříni? Tereza Pařízková

Pro děti od 4+

Myslím, že je to docela zajímavý nápad, že nám chování při některých společenských událostech představuje medvědí madam, ale vlastně to bylo fakt docela dobré.
Zkrátka a dobře, dá se s tím dobře pracovat.

Ilustrace neurazí / nenadchnou.

Madlenka a jednorožec Madlenka a jednorožec Briony May Smith

Pro děti 5+

Tohle byl docela takový mystický příběh. Určitě bych řekla, že i starším dětem než je uváděný věk od 3 let. Možná tak od 5-6?
Příběh hezký a ilustrace nádherné

O Bertovi, Pištovi a Rozince O Bertovi, Pištovi a Rozince Barbora Pallová

Pro děti 3+

Příběhy tří lesních kamarádů nás hodně bavily a bylo v nich vždy i krásné ponaučení.
Např. Bojí se každý, i velký medvěd, a není třeba se za to stydět. Nebo že i když se cítíme nedokonalí, tak můžeme dokázat velké a důležité věci. A nebo, že být někdy smutný je naprosto v pořádku, ale je potřeba hledat i tu radost.

Ilustrační stránka nádherná a kdybych uměla šít, tak dětem ty malé roztomilouše ušiju :D.

08.09.2023 5 z 5

Usínací knížka Usínací knížka Robin Král

Pro děti.... malé+

Tato poezie je tak kouzelně uklidňující, že dospělák možná usne dřív než děti :).

Krásné ilustrace velké +.

08.09.2023

Ztracená sovička Ztracená sovička Chris Haughton

Pro děti 2+

Tuhle tu knížku o ztracené sovičce si dcera zamilovala tak moc, že jsme si nakonec museli domů koupit vlastní.
Ilustrace skvělé.

08.09.2023 5 z 5

O zahradním skřítkovi O zahradním skřítkovi Linda Marková

Pro děti 3+

Příběh zahradního skřítka Hlíze, který zajímavou formou představuje dění v zahradě.
Obrázky nejsou vyloženě líbivé, ale zajímavé rozhodně ano.

08.09.2023 4 z 5

Kdo roste v lese Kdo roste v lese Kateryna Michalicyna

Pro děti 3+

Čtení této nádherně ilustrované knížky bylo opravdu potěšením. Moc jsme si to užili. Starší syn (6 let) a i já jsme se zas něco přiučili o lese a stromech a mladší si naplno užila příběh, který měl i dobré ponaučení. Navíc měl příběh hlavu a patu.

06.09.2023 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tohle čtení jsem si moc užila. Odpočinkové a milé.

Annu prostě musí každý milovat. Jako fakt, ona je boží. :)

22.08.2023 4 z 5

O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst Barbora Melíková

Pro děti 3+

Od příběhu jsem tedy čekala mnohem víc a tak musím konstatovat, že velké zklamání. Název hodně navnadil, ale zápletka byla dost plytká. Chtělo by to opravdu mnohem propracovanější děj.
Děti příběh nijak neoslovil. Ilustrace hezké

01.08.2023 2 z 5

Nekonečná pohádka na dobrou noc Nekonečná pohádka na dobrou noc Laurence Gillot

Pro děti 2+

Knížka pracuje s dobrým vtipem. Mně i dětem se to vlastně dost líbilo a pobavilo nás to. Jasně není to nijak hluboký a propracovaný příběh, žádná zápletka. Jde tam jen o ten vtip. Děti pak bavilo vymýšlet, o kom dalším se vypráví... Náhodou to byla docela sranda.
Ono někdy v jednoduchosti je síla...

27.07.2023 4 z 5

Medvěd a šeptání větru Medvěd a šeptání větru Marianne Dubuc

Pro děti ???

Po ilustrační stránce je knížka překrásná. Marianne Dubuc má opravdu krásný, takový něžný a uklidňující styl.
Ale příběh... Vždyť ani nedokážu určit pro jaký věk je vhodný. Vlastně mě napadlo, že pokud bych s knihou chtěla pracovat jako knihovník nebo pedagog, tak bych si spíš nakopírovala obrázky a pak nechala děti sestavit a vymyslet příběh vlastní. Dokonce si myslím, že v tomto případě by děti byly mnohem úspěšnější a rozhodně zajímavější, než originál.

27.07.2023 3 z 5

Strach má velké uši Strach má velké uši Lucie Šavlíková

Pro děti 3+.

Ilustrace jsme si s dětmi užívali hodně, ale příběh už tak moc ne. Příběh měl zajímavý a dobrý námět, ale "řešení" problému se strachem mě vyloženě zklamalo.

24.07.2023 3 z 5

Pravdivý příběh o prasátku Pravdivý příběh o prasátku Emilie Chazerand

Pro děti 4+

Tak toto byla pecka. Fakt krásný moc krásný příběh. Četla jsem s mladší dcerou 3 roky a myslím, že i ona to pobrala, nebo spíš některé části :).
Prasečí holčička Miriam i její adoptivní rodiče byli opravdu hodně sympatičtí :).
Rozhodně doporučuji.

24.07.2023 5 z 5

Jak se stal Gustík pilotem Jak se stal Gustík pilotem Lucia Zednikovičová

Pro děti 3+

Příběh o vrabčákovi a jeho velkém snu stát se pilotem se líbil a byla to fajn jednohubka před spaním. A jak jsme pochopili, tak se můžeme těšit na další Gustíkova dobrodružství :).

24.07.2023 4 z 5

Žluté a kulaté Žluté a kulaté Muriel Villanueva

Vlastně nevím co napsat. Bylo to trochu zvláštní.

21.07.2023 2 z 5