bibi.r bibi.r komentáře u knih

Slova, kde jste? Slova, kde jste? Klara Persson

Věk nedokáži určit.

Hodně zajímavá kniha s tématem, který je těžký. "Jak vyjádřit city, aby to bylo správně?"
Ilustrace jsou něco, k čemu musíte dojít. Nejsou prvoplánově líbivé. Jsou těžké a složité, stejně jako text.

20.03.2024 3 z 5

Netopýr Warren: Vzhůru nohama! Netopýr Warren: Vzhůru nohama! Jaromír Štejnar

Pro děti 3+

Takový fajn příběh před spaním.
Ilustrace krásné.

19.03.2024 3 z 5

O Kátě, která chtěla být dědečkem O Kátě, která chtěla být dědečkem Signe Viška

Pro děti 4+

Zajímavý a originální příběh o dědečcích, potažmo babičkách. Moc se mi líbil výraz "dědečkovat". Myslím, že kniha je skvělá jako námět k povídání s prarodiči, co znamená ono "dědečkování a babičkování". A celkově si s nimi povídat o jejich dětství: "Jak to bylo dřív."

19.03.2024 4 z 5

Je důležité, aby děti spaly s kočkou v posteli Je důležité, aby děti spaly s kočkou v posteli Alberto Pez

Tohle bylo takové fajn oddechové čtení pro milovníky koček.

19.03.2024 3 z 5

Velký kočičí závod Velký kočičí závod Ricky Trickartt

Pro děti 3+

Zábavný příběh s velko stránkovými ilustracemi, ve kterých se dá dobře a zajímavě hledat :).
Děti to bavilo.

19.03.2024 4 z 5

Pohádka o špinavém čertovi Pohádka o špinavém čertovi Kateřina Šustrová

Pro děti 2-3+

Jednoduchý příběh o čertovi a zvířátkách. Ilustrace nejsou úplně můj šálek, ale rozhodně neurazí.
Příběh by bylo možno také použít do MŠ, kdy se probírá hygiena a péče o zdraví.

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Michael Engler

Velmi zvláštní příběh.

Jak už někdo níže psal, tak každá věková kategorie bude příběh vnímat jinak.
Mladší děti jako velkou dobrodružnou cestu a větší děti budou hledat , to co je skryto mezi řádky.
Osobně bych ji raději použila k práci se staršími dětmi (2. stupeň). Moc by mě zajímaly závěry, které jim z příběhu vyplynou.

Malý mýval Nemyjsa Malý mýval Nemyjsa Britta Sabbagová

Pro děti 3+

Velmi milý příběh s hezkými ilustracemi o roztomilém mývalovi :).
Potěší malé i velké.

Karneval v ZOO Karneval v ZOO Sophie Schoenwald

Pro děti 2-3+

Fajn čtení před spaním. Děti poznávaly kombinace zvířat a to bylo vtipné. Jistě by k tomu šla vymyslet výtvarná dílnička, ve které mohou děti kombinovat další zvířata třeba pomocí koláže.

15.03.2024 4 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

Pro děti 3+

Skvělý příběh se kterým se dá dobře pracovat a mluvit s dětmi o emocích a špatné náladě.
Krásné ilustrace.

15.03.2024 5 z 5

Lily a Momo Lily a Momo Katarína Macurová

Por děti 3+

Autorku mám ráda, hlavně jejího medvídka Emila, se kterým ráda pracuji při lekcích a programech.
Lily a Momo mi trochu nesedl, ale rozhodně je to krásná knížka.

12.03.2024 3 z 5

Neposlušná Barborka Neposlušná Barborka Daisy Mrázková

Daisy Mrázková je láska.
Barvy, svoboda, odvaha... témata k sobě třeba neladící, ale rozhodně související.

Fridolína, Antonína a malá Mína Fridolína, Antonína a malá Mína Olga Černá

Pro děti 3+

Od autorky mě oslovily jiné knihy.

12.03.2024 2 z 5

Boudo, budko! Boudo, budko! Ester Stará

Pro děti 2+

Klasická pohádka v krásném provedení. Ještě mám v plánu kouknout na doprovodný materiál.

Tajemný kufr pana Benjamina Tajemný kufr pana Benjamina Pei-Yu Chang

Pro děti 10+

Ohoho
Tohle mě neskutečně oslovilo. Hodně.

Docela si myslím, že se s tím dá pracovat v Občanské výchově a dějepisu. Souvislost dějin s dnešním světem a totalitními režimy.

12.03.2024 5 z 5

Chlapec a vánoční šiška Chlapec a vánoční šiška Katarína Buffová

Pro děti 3+

Pěkný příběh a hezké ilustrace. Nápadité v tom, že obyčejná šiška může mít pro každého jiný význam.

12.03.2024 3 z 5

Krtkův černobílý svět Krtkův černobílý svět Tereza Šedivá

Pro děti 3+

O ztrátě a odvaze, že zkoušet a objevovat může být super :).

Kytičky z ulice Kytičky z ulice John Arne Lawson

Kniha, kde si příběh můžeme sami domyslet. A proč ne, může to být velmi inspirativní.

Kocourkův den Kocourkův den Radek Malý

Pro děti 2+

Skvělé malé čtení pro malé čtenáře a čtenářky. Příběh vás úplně navádí, co s dětmi můžete dělat.

12.03.2024 5 z 5

Slyšíš mě? Slyšíš mě? Ekaterina Trukhan

Pro děti 2+

S tímhle materiálem se dá skvěle pracovat. Už to vidím... Vlahý jarní nebo letní den na zahradě a všechno v knize slyšíte, vidíte i cítíte...
Tohle je kniha stvořená k povídání... To nejde jenom přečíst, to musíte (a teď se budu opakovat) slyšet, vidět i cítit všemi smysly. A s trochou fantazie se dá na každou stranu vymyslet i tvořivá aktivita.

Mimochodem zvládne to přečíst prvňáček ještě před koncem prvního pololetí ;).

11.03.2024 5 z 5