Boudo, budko!

Boudo, budko! https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524113/mid_boudo-budko-65267e9080287.jpg 5 6 2

Leporelo pro nejmenší Boudo, budko! je inspirované lidovou pohádkou, kterou každý zná, i když každý nejspíš trochu jinak. Myška, žabka, veverka, ježek, zajíc a kozlík se zabydlují v lesní boudě. Po spolubydlení ovšem zatouží i medvěd hromotluk a svým objemným tělem boudu zboří. Autorka Ester Stará z mnoha závěrečných happy endů zvolila variantu všude dobře, doma nejlíp, a poslala zvířátka zpět do jejich přirozených příbytků. Ač by se mohlo zdát, že děj pohádky je poněkud jednotvárný, ilustrátorka Marie Urbánková rozehrála uvnitř i vně boudy řadu napínavých mikropříběhů. Rozplést a popsat jednotlivé dějové linky bude pro malé čtenáře jistě výzvou. Knihu můžete s dětmi prostě jen číst, anebo čtení propojit s řadou dalších aktivit. Prostřednictvím QR kódu totiž navíc získáte tipy na práci s knihou, divadelní scénář a barevné či černobílé masky volně ke stažení.... celý text

bibi.r
12.03.2024 4 z 5

Pro děti 2+

Klasická pohádka v krásném provedení. Ještě mám v plánu kouknout na doprovodný materiál.

SonaH
07.03.2024 5 z 5

Bezvadná knížka/leporelo. Pěkně se rýmuje, hezké ilustrace a masky k pohádce v odkazu. Se synem už čteme poněkolikáté.

leporela

Kniha Boudo, budko! je v