Bea-trix Bea-trix komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Zatím jsem od Johna Greena četla tři knihy - Hvězdy, Hledání Aljašky a Papírová města. Pro mě velkým plusem je, že v téhle knize neumřela žádná z hlavních postav, u Hledání Aljašky mě to velmi šokovalo a znechutilo celý zbytek knihy. Naštěstí tuhle depresivní část autor vynechal, i když jsem po celý průběh knihy myslela, že Margo bude nakonec mrtvá, ale to mě vlastně nutilo a zároveň odrazovalo číst dál. Děj byl pro mě celkem dost napínavý a v některých chvílích i strašidelný. Celkově mám z Paper towns smíšené pocity, ale rozhodně je podle mě nejlepší z těch, které jsem od Greena zatím četla. :)

02.03.2015 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Mně se kniha líbila. Nedokázala jsem předvídat, jak bude děj pokračovat, takže mě nenudila. Mia a Adam jsou dokonalým příkladem toho, že protiklady se přitahují a jejich příběh mě moc bavil. Celé je to velmi smutné, ale nedojalo mě to tolik, jako např. John Green. Pozor tady spoiler... Jediné, co mě naštvalo, bylo, že autorka nakonec ''zabila'' i jejího brášku. Jinak škoda, že je knížka tak krátká, 180 stránek je pro mě prostě málo, za dva dny přečteno. :( :)

08.04.2015 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Nejdřív jsem se trochu zalekla, když jsem zjistila, že děj vypráví vypravěč, ale překvapivě se mi er-forma v téhle knize moc zalíbila, kapitoly jsou krásně rozdělené a vždy se zaměřují jen na jednoho hrdinu, což mi pomáhalo chápat myšlení všech. Před četbou jsem již viděla film, ale i tak jsem se několikrát během čtení dojala a neubránila se slzám. Řádky se čtou jako po másle, přečetla jsem to téměř jedním dechem. Nicholas Sparks mě zaujal, ještě jsem s ním zdaleka neskončila.

13.03.2015 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Tohle rozhodně není oddechovka, ale pokud se vám líbí knihy Johna Greena stejně jako mně, měla by se vám líbit. :)

29.08.2015 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Už dlouho jsem nic tak krásnýho nečetla ♥ :)

06.03.2016 5 z 5

Neposkvrněné početí Neposkvrněné početí Anna Hessová

Tahle knížka mi nesedla, nemám ráda drama a tady to bylo ještě horší než ve všech dílech Ordinace v růžové zahradě dohromady! :(

29.08.2015 odpad!

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Děj se povedl, jen se mi nelíbil konec, jestli se to teda koncem dá nazvat. Moc bych si přála vědět, jak to pokračovalo dál. :)

29.08.2015 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kateřiny jsou jiné než zbytek Greenových knih. Ať jsem se snažila jakkoliv, nenašla jsem v tom žádné poselství jako třeba u Hvězd, ve kterých je tolik skrytých myšlenek, že nestačí si knihu přečíst pouze jednou. Tato knížka je oproti tomu nenáročná. To může některé zklamat, ale mně se to celkem líbilo, příběh mě zaujal a nenudil, hodně jsem se nasmála a konec je happy! :)

16.08.2015 4 z 5