Bastera Bastera komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove je příjemným příběhem o životem zklamaném mrzoutovi, který ztratil důvod žít. Jenže sebevražda musí ještě chvíli počkat, osud má Ovemu ještě co vynahrazovat. Ideální směsice dojemných scén s laskavým humorem, který se Vám okamžitě vryje pod kůži. Nečekejte, že po přečtení najdete smysl života nebo že budete vědět, jak zacházet se starými mrzouty. Spíš Vás Ove pobaví, dojme a možná Vám ukáže, že nic není černobílé. Doporučuje 9 z 10 kocourů, ten desátý je totiž starý mrzout a odmítl se se mnou bavit.

09.07.2014 5 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Dobrý psychologický román o rozpadajícím se vztahu a o tom, co se může stát, když se moc přizpůsobujeme druhým a skrýváme své vlastní já. Někdo přirovnává ke Zmizelé, ale řekla bych, že tato kniha je o něco méně akční a o něco více psychologická. Nejhorší je, že se v ní můžete snadno poznat. Za mě doporučuji.

07.07.2014 4 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Detektivky to nemají v poslední době zrovna jednoduché. Prorazit mezi všemi těmi chladnými kousky ze severu dá zabrat. Když se to některé povede, je rozhodně o co stát. Tak jako u výborné polské detektivky Zrnko pravdy od Zygmunta Miłoszewskiho. Druhý díl z volné série o svérázném prokurátorovi skrývá nejen výbornou zápletku, ale také ji umně spojuje s polskou historií plnou antisemitismu a nacionalismu.

28.08.2014 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Kniha, která naprosto uchvátí svým holým líčením reality, při které mrazí dech. Psáno čtivě, bez obalu. Naprosto si mě získala.

17.10.2011 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Jak už tu několikrát padlo, čekala jsem od knihy více, neříkám, že není přínosná, určitě má svou vypovídací hodnotu, ale četla jsem již i více sugestivnější, přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

17.10.2011 3 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Musím říct, že je to asi jedna z mých nejoblíbenějších. Netradiční vražda, o které se nejdřív vlastně vůbec neví, zda byla spáchána, slečna Marplová tentokráte řešící případ zdálky i o něco mladší a akčnější hrdinka, co dodat prostě kvalitní detektivka, jak bývá u Agathy zvykem :)

14.10.2011 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knihu jsem četla několikrát, vždycky jsem jí přečetla jedním dechem. Je to typ knihy, u které se nehodí říkat, že je pěkná, protože není, je tvrdá, realistická a mrazivá. Jen mě utvrdila v mé nenávisti k drogám. Myslím, že by měla být v rámci základních/středních škol povinná. Není nikterak literárně přínosná, ale přesto většině lidem něco dává, dává reálný pohled na to, jak z nudy a "prudy" může vzniknout velký problém, pak už je to jen na lidech, zda se tomu vyhnou nebo ne, proto dávám 4 hvězdičky, protože si myslím, že příběh, který je nezkreslený a může poučit si to zaslouží

08.10.2011 4 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Kniha Žádný sex, je úterý od Tracy Bloomové překvapivě není plná sexu, ale spíše hormonů spojených s těhotenstvím. Hlavní hrdinové se musí vyrovnat nejen s nastávajícím rodičovstvím, ale také s rozbouřenými city a především sami se sebou.
Nenáročné, zábavné čtení pro ženy, které však může překvapit příjemným britským humorem a několika zajímavými myšlenkami.
Celá recenze v případě zájmu na blogu neoluxoru: http://neoluxor.cz/blog/recenze/kdyz-hormony-radi--636/

28.08.2014 4 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Další z těch oblíbenějších. Netradiční prostředí, zajímavé postavy i zajímavé rozuzlení :)

14.10.2011 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Nemůžu si pomoct, ale tahle Agathina kniha má pro mě nějaké magické kouzlo, možná proto, jak tu již někdo říká, že měla dost všech těch svých detektivů a vyslala tak na scénu tentokráte manželský pár, který samozřejmě do všeho také strká prsty :) Bylo to přímo pohlazení po všech těch belgických a francozských výkřicích Poirota i jeho nabubřelosti a naopak zdánlivě nenapádné staré panny Marplové jsem i já ráda sáhla po něčem trošku odlišném a zklamaná jsem nebyla :)

14.10.2011 4 z 5