BarunkySvět BarunkySvět komentáře u knih

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Skvělý začátek, kniha mě ihned chytla. Někde v polovině jsem bohužel ztratila nadšení a zdálo se mi, že je to stále to samé dokola. Po pár dnech jsem si vzala opět knihu do ruky a druhou polovinu přečetla během pár hodin. Konec bych čekala vypracovanější, ale v konečném hodnocení, je to skvělá knížka a doporučuji si ji přečíst a nahlédnout tak do světů lidí se schizofreníí :-)

22.06.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Líbil se mi způsob psaní ,,pod ledovcem". Kdo knihu pochopí, pět hvězdiček dát musí.

13.06.2017 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Válečné romány mě nikdy nebraly, kamarádka mi řekla, že tento přečíst musím. A rozhodně to chyba nebyla, knihu jsem přečetla během dvou dnů, napínavé a mrazivé čtení.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Johna Greena miluji, ale tato kniha byla bohužel slabší. Čekala jsem více.

12.06.2017 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Bohužel, přečetla jsem dvě stránky a stačilo. Za mě ne.

12.06.2017 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ, má nejoblíbenější knížka. Když jsem ji četla poprvé, byla to pro mě jen pohádka. Četla jsem ji podruhé a nad určitými pasážemi jsem se začala pozastavovat. Knížku jsem četla potřetí a stále více hlouběji jsem nad ní začala přemýšlet. Četla jsem počtvrté a opět jsem si začala uvědomovat, že mi stále přináší nové myšlenky a otázky. Už se těším, až knihu otevřu popáté.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Když jsem začala číst, myslela jsem, že tuto byť krátkou knížku nedočtu. Hlavním důvodem bylo asi nářečí, na které jsem si postupně zvykla a asi v po první třetině mě knížka chytla a jsem ráda, že jsem ji nakonec dočetla. Její konec stojí za to.

12.06.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Skvělá kniha, každá z povídek má své kouzlo :-)