Barticek Barticek komentáře u knih

Drobné perly české architektury Drobné perly české architektury Jiří T. Kotalík

Knížku doporučuji jako skvělý tip všem, kteří rádi cestují a zároveň mají rádi architekturu.

18.04.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Nejde o klasický cestopis, ale spíš pocitopis. Ale velké plus za nádherné fotky!

14.04.2021 4 z 5

Dětská Bible: Starý zákon Dětská Bible: Starý zákon Jiří Matějka

Moc hezká knížka, krásné obrázky. Ale dle mého je to pro děti tak od 10 let výše...

11.02.2021 4 z 5

100 divů světa 100 divů světa Winfried Maass

S ohledem na rok vydání už nejsou všechny informace úplně aktuální. Taky lehce pokulhává překlad. Ale pokud máte chuť jen tak cestovat prstem po mapě světa a kochat se, tak doporučuji.

07.02.2021 4 z 5

Technika služeb cestovního ruchu Technika služeb cestovního ruchu Ján Orieška

Chtělo by to aktualizovat, poslední verze je z roku 1999.

13.01.2021 4 z 5

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Kdybych tuto knížku nečetla v rámci Čtenářské výzvy, asi bych to nedočetla.

05.01.2021 2 z 5

Historické monumenty Historické monumenty Vladimír Liška

Krásné fotky, památky seřazeny přehledně dle abecedy a ke každé byly uvedeny informace. Krásná knížka pro všechny, kterým teď chybí cestování.

03.01.2021 5 z 5

Metodika činnosti průvodce cestovního ruchu Metodika činnosti průvodce cestovního ruchu Ján Orieška

Dobře zpracovaná učebnice včetně praktických cvičení. Četla jsem aktualizované vydání z roku 2019.

03.01.2021 5 z 5

Řešení modelových situací v cestovním ruchu Řešení modelových situací v cestovním ruchu Mirko Melichárek

Kniha by byla přínosná, ale je nutné ji zaktualizovat.

02.01.2021 3 z 5

Brno Brno Dana Chodilová

Někde si autorka protiřečí, např. v kapitole, kdo byl/nebyl vězněn na Špilberku. Tím pro mě lehce ztratila na důvěryhodnosti informací uvedených v bedekru.

31.12.2020 3 z 5

Hrady a zámky České republiky Hrady a zámky České republiky Jiří Berger

Nádherné fotografie! Skvělá knížka, která poskytne spoustu tipů na výlety.

30.12.2020 5 z 5

Nano Nano Robin Cook

Už jsem četla i lepší knížky od Robina Cooka. Jako pozitivum - má to spád a je to čtivé.

21.11.2020 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Po rozpačitém čtvrtém dílu Aristokratka opět nabrala dech a bylo to super! Hláškám paní Tiché (obzvlášť chvíle, kdy královně líčila svou "péči" o Rembrandtův obraz) jsem se smála, až mi slzy tekly. Skvělá knížka v téhle divné době!

11.11.2020 5 z 5

To je metro, čéče! To je metro, čéče! Milada Rezková

Četli jsme si to spolu s mým sedmiletým synovcem a oba jsme si to užili! Spousta zajímavých informací a hlavně nádherné ilustrace a celkové výtvarné zpracování knížky je tak na 6 hvězdiček!

04.09.2020 5 z 5

Lidové tradice pro šikovné ruce Lidové tradice pro šikovné ruce Tereza Příkazská

Moc hezká knížka, stručně představené zvyky jednotlivých ročních období. Tvoření je vhodné spíše pro děti.

18.06.2020 4 z 5

Bedekr: Itálie Bedekr: Itálie Šimon Tatíček

Není to bedekr v pravém slova smyslu - věnuje se jen několika vybraným destinacím. Ale velké plus jsou krásné fotky. Vhodný spíš pro toho, kdo Itálii vůbec nezná a je to jeho první setkání s touto zemí.

23.05.2020 5 z 5

O prospěšnosti alkoholismu O prospěšnosti alkoholismu Michail Bulgakov

Některé povídky mě bavily a pobavily, některé ne. Na to, že byly psané cca před sto lety, se změnilo jen to, že Sovětský svaz se dnes zase jmenuje Rusko, ale jinak pořád stejný.

22.05.2020 2 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

oddechové a nenáročné čtení na cestu vlakem do práce

18.05.2020 4 z 5

Toskánské kopce Toskánské kopce Ferenc Máté

Kniha Toskánské kopce mě neuchvátila tolik jako Toskánská vinice, přesto je to hezká knížka, která pohladí - obzvlášť milovníky Itálie a Toskánska.

10.05.2020 4 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

U hodnocení této knížky budu asi neobjektivní, protože mám ráda jak Toskánsko, tak víno. Krásně popsáno, že život na toskánských vinicích není jen "dolce vita", ale taky spousta dřiny. Ale výsledek poctivé práce stojí za to! Krásná knížka, která pohladí.

06.05.2020 5 z 5