Bargud Bargud komentáře u knih

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Mne by jen zajímalo, jakou knihu ve skutečnosti soudružka "Akisi" četla. Napsáno asi 6 komentářů níže.

15.02.2024 5 z 5

Batman: Tři Jokeři Batman: Tři Jokeři Geoff Johns

Bravurní dílo. Kresby, barvy, příběh, vše prvotřídní.

19.09.2023 5 z 5

The Art of Kingdom Come: Deliverance The Art of Kingdom Come: Deliverance kolektiv autorů

Krásná publikace, jen bych uvítal aspoň o trochu více textů (obzvlášť když je to historická hra podle skutečných reáliích). Snad bych i uvítal kdyby kromě herních obrázků byly pro porovnání skutečné fotografie z míst. Snad Xzone časem přinese zase něco podobného (třeba to, že u nás nevyšlo cokoliv o Bioshocku je naprosto ostudné).

03.09.2023 5 z 5

Batman: Dvojník Batman: Dvojník Mattson Tomlin

Jako, i lepší než nějaké příběhy od Brubakera nebo Rucky v Gotham Central... Kdyby oni měli více Batmana, a Tomlin naopak více detektivů. Práce s panely je zde neuvěřitelná, dvojlisty velmi zajímavě zpracované (třeba celý dvojlist jako puzzle; nebo uvažování detektivky a Batmana vedle sebe).
Dokázal bych si od téhle party co stojí za Batman Dvojník představit povedenou sérii jako Detectiv comics.

19.08.2023 5 z 5

Almanach Kalich Almanach Kalich Miroslav Houška

Historie se má připomínat. Proč ne zrovna sbírkou básní? Pakliže něčemu dal předmluvu vážený Petr Čornej, můžete se spolehnout, že to bude kvalitní. Naštěstí se Almanachu Kalich ujali vlastenci, a ne studenti nebo profesoři nenávidějícího takového Palackého nebo Jiráska, případně celé husitské hnutí. Ne; při čtení pocítíte naší národní hrdost, a ucítíte ze sebe drásat onoho českého lva.

PS: Daniel Landa zde má jen a jen čtyřverší - to pro ty, kdo se zajímají hlavně o jeho příspěvky v almanachu ;)

28.01.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Určitě jsem se nebál, ale atmosféra je skvělá! Dobře napsaná kniha, která se velmi dobře čte. Nic na co bych si stěžoval, takže 5 hvězd.

20.02.2017 5 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Taktéž koupeno s časopisem Pevnost. A také mě povídky příjemně překvapily. Další nášup krátkých povídek bych si rád dal znova. Souhlasím s komentářem pode mnou ohledně morálních zamyšlení při dočtení povídek.
PS: po uvážení je ta čtvrtá hvězda na hraně...asi jsem měl zrovna chuť jen na nějaké kratší povídky ;)

11.12.2016 4 z 5

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Další díl Asterixe pánů Ferri a Conrad, další velké spokojení.
Nyní se nebojím prohlásit, že je Asterix v dobrých rukou. Už se těším na další galské dobrodružství :)

01.01.2016 5 z 5

Magořina Magořina Carlton Mellick III

Jako slasher asi dobrý, ale reálně mě to do půlky knihy nějak nebavilo a nezajímalo. Naštěstí (?) autor píše tak jednoduchým stylem, že to utíká...až pozdě začne "akce". Autora vpravdě načteného nemám, ale věřím, že jelikož je tohle jedna z prvních knih (aspoň česky vydaných), ty další mohou být lépe napsané. Chápu, že byl potřebný prostor pro poznání těch fracků a jejich úchylek, ale o to dřív už je chce člověk vidět trpět, a ne a ne to přijít. A jejich utrpení (snad tohle ve slasheru nebere někdo jako spoiler...) pak nebylo tak uspokojivé? Po přečtení jsem si řekl - hergot, ten autor by měl napsat nějaký školní výlet, plný autobus fakanů z nějaké nóbl školy; někde na táboře nebo i velké pánské sídlo? Začít hned příjezdem, večírkem, a dlouhou bláznivou krvavou nocí. Méně sexu, více krve. Méně orgasmů, ale více pohozených vnitřností. To jsem čekal, ale úplně nedostal. Inu, proto mám raději podobné téma s dospělými osobami, u kterých se svět netočí kolem sexu, ale spíš řekněme pánská/dámská jízda, namísto zfetovaných orgií jen staré dobré opilecké střílení a podobné veselé odreagování rednecků.
Nicméně zpátky, jako béčkový film by to mohlo být taky dobrý, kniha měla nějaké zajímavé nápady. Ovšem rozuzlení a závěr...byl jasnější než slunce ještě než nastal. Škoda. Ale jako magořina dobrý. Tak tedy i dobré hodnocení. Zároveň i taková sonda do lidí, jaké úchylky skrývají a po kterých touží? Protože co jiného než zvrhlosti jsou věci, které budete hledat někde na dark webu; a když třeba kluk neví, jestli vlastně není náhodou holka... a spí s klukem? Prostě magoři. Totiž, Magořina.

16.02.2024 3 z 5

Zvol Cthulhu: Volání Cthulhu Zvol Cthulhu: Volání Cthulhu Leandro Pinto

Takový mišmaš povídek od Lovecrafta. Schválně jsem pak četl snad všechny cesty, a uspokojení z gamebooku se nekonalo. Myslím si, že by autorka udělala líp, kdyby psala obšlehnutým stylem klasické povídky. Případně se víc zaměřila na méně cest (ne tam nacpat co nejvíc Lovecrafta za každou cenu) a napsat víc něco svého.

09.02.2024 1 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Noir román v pohodě, sic úplný začátek slabší. Možná i samotný závěr. Co mi ale chybělo byl humor - a ten byl totiž slíbený! Dále pak oproti jiným románům z konkrétních míst, mi chybí lehce cestopisné popisy (když je teda zmíněná Ostrava). To jediné neustále opakující se (tam na severu černé město) je otravné a zbytečné. Dále pak jsou nějaké podivnosti, jako třeba jak mohla policie teda tak rychle odhalit ten poslední byt. Ale jinak v pohodě.

25.12.2023 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Jak je napsáno hned pode mnou - čte se to dobře. Asi nic víc. Snad nic pamětihodného. Průměr. Já si dovolím k průměru jednu hvězdu ubrat, jelikož předchozí dvě knihy byly v hodnocení celkem nejisté, a já se u nich přiklonil k lepšímu (nejvyššímu) hodnocení. Zde si to dovolím vybrat. Přičemž vlastně možná ani tolik neubírám...

16.08.2023 2 z 5

Punisher MAX: Vánoce na odstřel Punisher MAX: Vánoce na odstřel Jimmy Palmiotti (p)

První příběh vyloženě tragický. Druhý, ačkoliv mám noir žánr velice rád, mne také nebavil. Zachránil to J. Aaron? Četl jsem od něj teda lepší. Obzvlášť když měl pro sebe celou knihu. Zde ji, bohužel, neměl.

12.02.2023 1 z 5

Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války? Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války? Miloslav Jenšík

Souhlasím s komentářem od "laepus"; kniha svým názvem dost klame :) Věnuje se spojeneckému italskému tažení jako takovému, přičemž ukazuje i předchozí úspěchy generálů ke kompletnímu obrazu čtenáře; a velice čtivě přidává důležité informace (mírové jednání Ruska s Německem, závod o vstup do Říma, apod.); přičemž zvlášť za pozornost stojí kapitola o Polácích.

29.11.2020 5 z 5

Indiana Jones omnibus. Kniha první Indiana Jones omnibus. Kniha první Dan Barry

V prvé řadě na mě nepůsobí nostalgie. Prostě mám jen rád Indyho filmy (jsou jen tři) + komiksy obecně. Tedy četl jsem je poprvé. Dobrodružství na stránkách jsou takové, jaké bych u Indyho čekal. Teda v tomto prvním omnibusu až na ten (strašný) třetí příběh! Ten se opravdu nepovedl, vůbec mě nebavil, a nelíbila se mi ani kresba. Proto dávám 3* Kdyby byl třetí příběh stejně fajn jako předchozí, dám krásné 4*. Takhle opravdu ne.

27.04.2020 3 z 5

Meče kardinála de Richelieu Meče kardinála de Richelieu Pierre Pevel

Pěkná mušketýrská doba, pletichářský kardinál de Richelieu a draci. Chvíli mi trvalo si na ně zvyknout, ale fantasy tam je opravdu pomálu (nezlobil bych se, kdyby tam nebyla vůbec). Autor knihu napsal velmi čtivě a klidně bych se v nějakém dalším díle k hlavním postavám znova vrátil. Zajímavé popisy soubojů a míst, pěkné 4 hvězdy.

06.03.2016 4 z 5