Meče kardinála de Richelieu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1633 a tajemný spolek Černý dráp oslabuje evropské královské dvory. Také ve Francii se chystá založení královské lóže Černého drápu. Kardinál de Richelieu, nejvlivnější muž na dvoře Ludvíka XIII., se tomu sice snaží zabránit, ale veškeré úsilí se zdá být marné. Členové Černého drápu totiž nejsou obyčejní lidé – jsou potomky prastarého dračího rodu. Veškeré naděje teď Richelieu vkládá do svých nejvěrnějších, neohrožených mušketýrů, kteří již přestáli nejedno dobrodružství. Tohle však může být jejich poslední... Strhující duely, divoké pronásledování, draci v Paříži, temné intriky a magické obřady – Meče kardinála de Richelieu nezklamou žádného příznivce fantastického dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32876/big_mece-kardinala-de-richelieu-Ynz-32876.jpg 3.947
Série:

Kardinálovy meče 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Historické romány

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Les Lames du Cardinal, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Meče kardinála de Richelieu

Rony70
19. ledna

U knihy jsem se rozhodně nenudil i když mi dost dlouho trvalo, než jsem si zapamatoval kdo je kdo -možná je to francouzskými jmény, možná už horší pamětí. Navíc se kniha dobře četla a stránky ubývaly rychle - což o spoustě jiných knih říct nemůžu. Celou dobu jsem si říkal, že dám určitě plný počet hvězdiček. Jenže pak přišlo finále a to rozhodlo, že jednu hvězdičku uberu. Závěrečný boj mi přišel jak z nějakého levného, naivního akčního filmu a místo, abych se dočkal napínavého finále, tak jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Nevím, jestli chyba je v autorovi nebo v překladu, ale každopádně je škoda takový pěkný příběh takhle zkazit.

Kee
05.07.2020

Autor umně spojuje historii s fantazií, a to poměrně nenásilným způsobem, na který čtenář snadno přistoupí. Svěží psaní, bez zbytečných průtahů. Jednotlivé charaktery jsou velmi dobře napsané a osobité. Posledních pár kapitol je vyloženě skvostných.
Co mi však zabraňuje dát plný počet hvězd, je poměrně spletitě vystavěný začátek příběhu, kdy sledujeme dějové linky (na můj vkus) až příliš mnoha postav. Byť se jejich cesty protnou a provážou v onen silný konec, zprvu jsem měla problém s orientací (hlavně potom, co jsem knihu na chvíli odložila).


AnoMANder
29.01.2020

Zajímavé téma, postavy, dobré zpracování. Děj je stále v běhu. Mám rád historii říznutou fantasy nebo naopak a v tomto případě se mi jí dostalo. Moc poutavě napsáno, postupně se ze začátku dost různorodých linií jednotlivých postav spojují, až vyvrcholí v napínavém konci. Trochu mi dělaly problémy dlouhá francouzská jména, ale nakonec si člověk najde svou cestu, jak si postavy zapamatovat :)
Fantasy tam nakonec nebylo tolik, kolik by napovídal obrázek na deskách.
Musím se podívat, zda je pokračování :) Otevřený konec k tomu vyloženě nabádá.

špulo
05.11.2019

Za 4. Za občasnú rozviatosť príbehu. Ale čo... Troch mušketierov som v detstve zvládol 2x. Aj táto kniha sa určite odomňa dočká ešte jedného prečítania. Pretože, napriek veškerému tunajšiemu skuhraniu na pomer fantasy a histórie, to fantasy je. A pravá mušketierska. Koľko takých máme?

RyonMathrin
07.03.2018

Knihu jsem dostal jako dárek a podle názvu jsem moc nečekal. Ale jak všichni víme, není dobré soudit knihu podle obálky. Jak moc příjemně překvapený jsem byl. Je to velmi napínavé, velmi dobře napsané, nechtělo se mi přestat číst.
Fantasy prvky jsou do mušketýrské doby pěkně a citlivě zasazeny. Popisy šermířských soubojů jsou úžasné. Kdo šermuje, ocení o to víc. Byl to úžasný zážitek a jednou si ji zase přečtu.
Všem doporučuji.

any333
18.01.2018

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Sice jsem měla takové to lepší mínění, než jsem začala číst, ale příběh a provedení to naprosto naplnily, ba dokonce převýšily. Celé je to psáno takovým tím správným historickým jazykem, vykresluje se tady povaha dávno minulé Paříže, což jsem obzvášť jako velký příznivec dějin přijala s radostí, a také trocha toho tajemství a nutkání zjistit, co se stane dál.
Kdybych si z toho odmyslela draky a kouzelné rituály, tipovala bych to spíš na historický román, ale to mi vůbec nevadilo, stejně jako to, že se 'povolávání do zbraně' tak táhlo, protože i v tom začátku se našly akční okamžiky. A taky jsme se mohli seznámit s minulostí a okolnostmi chování několika postav, které mě každá alespoň v něčem zaujaly. Ale jako své největší oblíbence volím Nicolase a Saint-Lucqa, hlavně díky těm rudým okulárům.
Udivuje mě, jak se tolik na první pohled neslučitelných linek dokázalo vůbec propojit, ale to byl jistě účel, když aktérem každé té linky byl alespoň jeden Meč. Taky musím pochválit bojové chvíle, běžely mi v hlavě přesně jako snímkové obrázky a bylo to zábavné.
A co ten konec? Pokud to cítím správně, neměl by to být úplný konec, ne? Jak by se pak vysvětlil ten předposlední rozhovor a také epilog s předzvěstí? No, to se už ale nedozvím, jedině, že bych zapátrala po dalších dílech.

Mirka.K
02.04.2016

V knize bylo postav jako v telenovele, ale všechny byly jenom načrtnuté, takže mi trvalo skoro polovinu knihy, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. Navíc se příběh rozjížděl hodně pomalu, skoro až do poloviny knihy to byl stále jenom úvod. Kromě toho na mne kniha působila, zejména co se týče popisu soubojů, jako dílo začátečníka a ne zkušeného autora. (Autor už za sebou v době napsání tohoto příběhu několik knih měl.) Vytkla bych také malé využití fantastického prvku v podobě draků, kteří byli přidáni spíše za účelem zvednutí prodejů.
Ačkoliv jsem knihu zatím spíše kritizovala, nejedná se o vyloženě špatné dílo. Stále se něco děje a hlavní postavy nejsou nesympatické. Jako oddychové čtivo knihu mohu doporučit, o žádný velký čtenářský zážitek se ale nejedná.

Bargud
06.03.2016

Pěkná mušketýrská doba, pletichářský kardinál de Richelieu a draci. Chvíli mi trvalo si na ně zvyknout, ale fantasy tam je opravdu pomálu (nezlobil bych se, kdyby tam nebyla vůbec). Autor knihu napsal velmi čtivě a klidně bych se v nějakém dalším díle k hlavním postavám znova vrátil. Zajímavé popisy soubojů a míst, pěkné 4 hvězdy.

1

Doporučujeme

Narrenturm
Narrenturm