Zvol Cthulhu: Volání Cthulhu

Zvol Cthulhu: Volání Cthulhu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525588/bmid_zvol-cthulhu-volani-cthulhu-65452fc291c72.jpg 3 14 3

V zimě roku 1926 obdržíš zprávu o smrti svého prastrýce George Gammella Angella, profesora semitských jazyků na Brownově univerzitě. Do jakých temných tajemství se zapletl? A co k čertu zpodobňuje ta zvláštní, děsivě působící rytina – napůl drak, napůl chobotnice – nalezená mezi jeho zápisky? Najdeš v sobě dost odvahy, aby ses postavil tajemnému kultu, vzývajícímu prastará božstva z míst mimo prostor a čas? Choose Cthulhu: Volání Cthulhu není jen obyčejným gamebookem vycházejícím z díla Howarda Phillipse Lovecrafta: Ty sám převezmeš roli hlavních postav jeho příběhů a spolu s nimi staneš tváří v tvář nezemským stvořením z Mýtu Cthulhu.... celý text

Horory Fantasy Gamebooky
Vydáno: , Mytago

Choose Cthulhu Book 1: The Call of Cthulhu , 2023

P.owl
09.02.2024 3 z 5

Velmi krátky "gamebook" na jeden či dva večery, jak to bylo v mém případě. Atmosféru to tedy mělo a celý příběh se dotýkal i dalších lovercraftovských děl. Při prvním dokončení se dostavil pocit neuspokojení, načež následoval další a pak další pokus - vždy po jiné cestě. Jakýsi pocit satisfakce přišel až při podrobném prozkoumání všech odkazů a variant, jak se ke konci dostat a že těch konců je dost.
Dílo vnímám pouze jako nahlédnutí do universa, pro milovníka Lovecrafta velmi známého. Jako gamebook bych to přímo nenazval, ale bavil jsem se. Nezvyklé bylo nepoužívat kostku, papír a tužku - i když na druhou stranu...nevadilo to. Jsem zvědavý, co přinese další díl.

Bargud
09.02.2024 1 z 5

Takový mišmaš povídek od Lovecrafta. Schválně jsem pak četl snad všechny cesty, a uspokojení z gamebooku se nekonalo. Myslím si, že by autorka udělala líp, kdyby psala obšlehnutým stylem klasické povídky. Případně se víc zaměřila na méně cest (ne tam nacpat co nejvíc Lovecrafta za každou cenu) a napsat víc něco svého.

Morbidus
30.11.2023 3 z 5

Tohle je ten typ gamebooku, který dohrajete dřív, než stihnete uvařit klobásu s bramborem (ověřeno). Ona útlá knížečka o cca stovce odkazů asi nebude to, po čem srdce skalního gejmbukáře touží. Tím spíš, že zde nefigurují žádné číselné charakteristiky, házení kostkou a dokonce ani nesbíráte předměty. Jen listujete z odkazu na odkaz a snažíte se zdárně dostat na konec příběhu. Ovšem zůstává ono kouzlo, které hráče vtáhne do příběhu a nutí ho zkoušet dál - herně tedy funguje.
Jistou výhodu bude mít ten, kdo už povídku Volání Cthulhu zná. Příběh se ale naštěstí drží předlohy jen volně; zapojuje do sebe jak jiné Lovecraftovy povídky, tak i prvky výchozí povídky ve zcela odlišných polohách. Já se zprvu snažil držet předlohy - poprvé se mi to vymstilo, podruhé mi to naopak hned několikrát pomohlo. A evidentně je i více cest, jak se dá dojít do zdárného konce. Neznalým má zřejmě pomoct „Bestiář“ na konci knihy, ale za prvé o něm čtenář zprvu ani neví a za druhé obsahuje pro hru potenciální spoilery.
Stručně, je to kniha vhodná na cesty či pro ukrácení dlouhé chvíle. Bonusem jsou také sympatické ilustrace, byť obálka ve mně zprvu důvěru nevzbudila (Cthulhu se zubama? Jako vážně?). Vypadá to, že jde jen o první z řady knižních her inspirovaných Mýtem, tak uvidíme, zda mě další kusy potrápí víc...
Gamebook vhodný pro nenáročné hráče a horrorové nadšence.

sekty kulty šílenství mýtus Cthulhu dark fantasy příšery, monstra gamebooky lovecraftovský horor temnota soukromý detektiv

Autorovy knížky

Leandro Pinto