Barbarella13 Barbarella13 komentáře u knih

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Do knihy jsem se začetla jen těžko, možná bych ji i číst přestala, ale nutně jsem chtěla přelouskat tento opěvovaný zázrak. Fantazie autorky mě místy dováděla ke stavům a pochybám, zda nemám náhodou alzheimerovu demenci. Svět vidoucích a jejich pojmenování a celý popisovaný svět působí těžkopádně a zbytečně složitě. Nechci knihu zbytečně hanit, protože i přesto všechno mě bavila. Další díl si určitě přečtu, údajně je lepší než ten první. A já věřím, že s každou novu knihou mladá autorka nabírá na zkušenostech a její díla budou lepší a lepší.

08.11.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nastesti jsem si nejdriv precetla 2. a 3. dil, takze jsem si Cormorana a Robin zamilovala. Knizka se cte snadno. Stejne jako 1. dil serie o Harrym je i tento 1. dil jednoduchy a velice prehledny co se tyce postav. Vytvorila jsem si spoustu teorii, kdo je asi vrah a knizka me opravdu moc bavila, nez se prislo na to, kdo vrazdil. Skutecny vrah me napadl, ale rikala jsem si, ze by to bylo primo stupidni. Muzu rict, ze jsem byla zklamana.

04.09.2016

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Tak tohle vazne boli! Zdlouhave a zdlouhave. Misty jsem si chtela radeji useknout ruku, abych nemohla drzet ctecku, nez cist ty umorne a zbytecne popisy nudnych shromazdeni a svateb. V knizce se stalo velke nic. Mozna se vsem hrdinkam uvolnily prameny z drdolu a teto udalosti byl venovan odstavecek nebo delsi souveticko. Pak se take Claire uvolnila menstruacni vlozka.

A proc jsem to teda cetla? Videla jsem totiz serial, ktery je uzasny. Predevsim prvni serie a nemohla jsem se dockat pokracovani. V tomto pripade plati vyjimka, ze serial je opravdu lepsi nez kniha.

A nejhorsi na tom je to, ze jsem knihu cetla ve ctecce. Kdyz uz jsem si myslela, ze je kniha a me utrpeni u konce! Zjistila jsem zdrcujici vec, byl to pouze konec prvniho dilu o 600 stranach a dalsich 600 stran bych mela jeste precist. Normalne mam cca 1 knihu na tyden, ale musim rict TATO KNIHA VE ME ZABILA LASKU KE CTENI a ja se s ni 2 mesice trapila.

Zaverem bych chtela rict, ze druhou cast cist nebudu. Mam se rada a nechci se dal tyrat. Pockam si na serial. Protoze je kniha jako predloha serialu davam 3*

03.01.2020 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jo Nesbo je muj detektivkovy kral! Miluju lehkost jeho psani, ma talent! Tato knizka neni jeho Top, ale neurazi a nezklame.

25.07.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět musím napsat knížka na odpočinek, u její minulé knížky se mi chtělo brečet u této zase smát. Potvrdila jsem si fakt, že Jojo neumí psát mužské postavy.

22.07.2017 4 z 5

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

V dnešní době důkazů DNA, otisků prstů a různých dalších rozborů jsem byla zvědavá jak bude soudce v případech dokazovat vinu - obzvlášť u té exhumace. Člověk si vzpomene na klasické staré detektivky nebo na Jessicu Fletcher z To je vražda napsala. :) Kdyby se i u nám bušilo hlavou o zem v důsledku neslušného chováni nebo nedostatku pokory, v nemocnicích by nebylo k hnuti.

02.11.2016