bagel bagel komentáře u knih

Záhada zlatého draka Záhada zlatého draka Frédéric Lenormand

Už dlouho jsem si přes ne moc dobré recenze chtěla nějaký díl přečíst a docela dobré. Možná je to i tím, že originální příběhy soudce Ti jsem četla už opravdu moc dávno.

16.07.2021 4 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Velmi otevřená a upřímná výpověď o situaci v Policii ČR. Autor se nebál vyjádřit svůj osobní postoj a názory. Jen ta obálka je pro mě dost matoucí a svádí k domněnce, že se jedná jen o sbírku příhod z policejního prostředí.

16.07.2021 4 z 5

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Jiný pohled na migranty a jejich problémy - určitě doporučuji přečíst.

30.06.2021 4 z 5

Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Václav Soukup

Až moc suchých faktů, neškodilo by přidat aspoň trochu osobní postoj.

30.06.2021 3 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Dobře jsem se bavila a snad někde seženu i první knihu.

30.06.2021 4 z 5

Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek Zuzana Rampichová

Čekala jsem to horší a jelikož o geocachingu moc nevím, dověděla jsem se i něco nového.

30.06.2021 3 z 5

S lékaři v první linii: Reportáž z českých nemocnic S lékaři v první linii: Reportáž z českých nemocnic Lenka Klicperová

Určitě je nutno ocenit práci autorek při sbírání materiálu. Nyní je asi nejhorší doba pro její čtení. Už ztratila na aktuálnosti a ještě není prostor pro získání většího odstupu a nadhledu na celou epidemii. Tím utrpěly hlavně rozhovory ve druhé části.

15.06.2021 4 z 5

Jak zemřít osamocen Jak zemřít osamocen Mo Welch

Slabší než podobné knihy stripů o introvertech. Ale je fajn, že téma bylo podáno trochu jinak, určitě hodně drsněji.

15.06.2021 3 z 5

Pražské dvorky Pražské dvorky Petr Sojka

Moc pěkné navázání na pořad v televizi. Překvapilo mě, že zde byly nejenom dvorky u obytných domů, ale také u historických budov a zejména u budovy sídla České pošty.

15.06.2021 5 z 5

Zázrak jménem Maggie Zázrak jménem Maggie Kasey Maddock Carlin

Obdivuhodný příběh a autorka si zaslouží maximální uznání. Kniha by měla být mnohem více propagována.

02.06.2021 5 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Stanislav Češka

Z autorových brněnských detektivek lepší průměr. Ke konci už bylo dost otravné několikáté opakování průběhu vraždy a bylo by fajn, kdyby se omezilo používání slova "culit se".

24.05.2021 3 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Zajímavé a inspirativní čtení o tom, jak lze cestovat i pracovat. Jen bych uvítala podrobnější mapu jejich cesty. A byla jsem ráda, že přidali i poslední kapitolu o tom, jak se vypadal Forestův a Bářin život po návratu.

04.05.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, jak hodně se o knize mluvilo v době jejího vydání, jsem čekala více. O výživu se povšechně zajímám, takže mně moc nového nepřinesla. Tomu, kdo chce získat základní přehled o stravování, ji ale určitě doporučuji. Je psána přehledně, nezabíhá do přílišných podrobností, věci zde uvedené jsou vědecky podložené, vyvrací mnohé mýty a omyly. Recepty byly už trochu navíc, obešla bych se bet nich.

04.05.2021 4 z 5

Moje super (ne)realita Moje super (ne)realita Claire Frost

Postřehy z toho, jak to funguje na sociálních sítích, knihu oživily, ale jinak jen průměr.

22.04.2021 3 z 5

Jedenáct smrtelných hříchů Jedenáct smrtelných hříchů Roman Cílek

Mám ráda autorův styl, ale na víc než tři hvězdičky to nebylo.

22.04.2021 3 z 5

Londýn prostě žeru Londýn prostě žeru Lenka Požárová

Postřehy a zajímavosti ze života v Londýně, tipy kam zajít, nádherné fotky. Něco jsem si vypsala a snad budu moci použít někdy při návštěvě Londýna.

08.04.2021 5 z 5

Dobrodruh Dobrodruh Katherine Rundell

Připomnělo mi to dobrodružnou četbu z dětství - Batlička, Flos a další. Moc pěkný příběh nepostrádající humor, poučení i krásné ilustrace.

29.03.2021 4 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Tenká, ale četla jsem ji několik dnů, děj mě až odpuzoval. Přesto mě to hodně zasáhlo, kam se hrabou "Vrány". Drsné čtení.

08.03.2021 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Nenápadná kniha psaná úsporným a poetickým stylem. Scény v Praze mi připomněly má mladší léta, jen mi trošku vadilo rychlé střídání prostředí a roků. Pořádně jsem si vše spojila až ke konci, ale přesto se mi příběh moc líbil.

03.03.2021 5 z 5

Spousta Spousta Brandon Sanderson

První kniha od autora, velké očekávání, ale trochu zklamání. Nápad byl ale velice dobrý.

02.02.2021 3 z 5