Spousta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Série Spousta je trojicí příběhů Stefana Leedse, přezdívaného Spousta vzhledem k tomu, že jeho unikátní psychika dokáže v halucinacích vytvořit spoustu samostatně existujících aspektů jeho osobnosti, které s ním vytvářejí funkční tým. Je geniálním řešitelem záhad, protože každý jeho aspekt je specialistou v určité odbornosti, a proto je také - ke své značné nelibosti - středem pozornosti psychiatrů a vědců, kteří ho stíhají na každém kroku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418840/spousta-s5c-418840.jpg 4.76
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Talpress
Orig. název

Legion, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Spousta

Přidat komentář
Shaxx
01. listopadu

Zajímavé téma a myšlenka, ale moc mi nesedlo zpracování. Asi mám raději Sandersona v prostředí nových fantasy světů, než v reálném světě.. Víceméně mi nesedla úplně ani jedna postava. Bylo by to na tři hvězdy, ale jednu hvězdu jsem musela přihodit za to, že poprvé v životě jsem měla potřebu si lepícím lístečkem založit a tužkou vyznačit jeden odstavec, aneb pojednání o nekonečnosti života a pochopení smrti tak, jak to definoval hlavní hrdina Stefan. To mi fakt utkvělo v hlavě :)

P.S.: Všichni tam z nějakého neznámého důvodu pijí furt citronádu :D

moira2912
14. října

23.9.2018 - 5*

(Legion - 22.9.2018 - 5*)
Co je unikátní, co mnoho příběhů nemá - originální myšlenka, to zaprvé. Ale zadruhé - mnoho spisovatelů nám představí pár charakterů a my... se o ně nezajímáme. Sanderson nám představí jeden charakter a jeho halucinace a tadadadam - máme postavy, pro které bychom skočili do ohně. Toto je jednoduše Talent.

“My name is Stephen Leeds, and I am perfectly sane. My hallucinations, however, are all quite mad.”

(Legion: Skin Deep - 22.9.2018 - 4,5*)
Způsob, kterým Sanderson dokáže vyeskalovat atmosféru, jak dokáže vybičovat napětí, které tak pečlivě a dokonale vykresluje... smekám.
Všechny ty detaily ohledně charakterů, autor si s nimi hrál do neuvěřitelné míry. Nope, ne hrál, on je pečlivě stavěl. Krůček po krůčku nám představuje osobnosti s jejich tisíci drobnými zvyky a zvláštnůstkami. Až vykreslil obrázek, který se stal neuvěřitelně živým. A dokonale tak příběh prodal.

“Your hallucination...”
“Yes?”
“Your hallucination has hallucinations.”
“Yes.”

(Lies of the Beholder - 23.9.2018 - 5*)
Obrázky na začátku kapitol?
brilantní
Navodily polovinu atmosféry samy o sobě.
A konec? @.@
Bloody hell...

Autor a jeho další knihy

Brandon Sanderson
americká, 1975

všech 22 knih autora

Kniha Spousta je v

Přečtených6x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst32x
Chci si koupit18x