bagel bagel komentáře u knih

Copak jsem Bůh? Copak jsem Bůh? Roman Cílek

Podobných knih krátkých kriminálních příběhů již autor napsal několik, mně se jeho styl líbí, takže spokojenost.

09.07.2020 4 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Moc mi to nesedlo, ale možná si ji za nějakou dobu přečtu znovu.

09.07.2020 3 z 5

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Lindsey Fitzharris

Jen potvrzuji níže uvedené - úžasná a zajímavá kniha, která se velmi dobře četla a navíc byla doplněna i rejstříkem a poznámkami.

09.07.2020 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Vzhledem k současné situaci jsem čekala popis a odhalení velké pandemie a proto mě to tröchu zklamalo.

29.06.2020 4 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Průměrná detektivka, z této edice ji řadím k těm lepším.

29.06.2020 3 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Milý a pohodový příběh vhodný pro děti i dospělé.

29.06.2020 4 z 5

Dvojitá vražda Dvojitá vražda Stanislav Češka

Tato kniha příběhem ani stylem nevybočuje z řady autorových detektivek. Opět se jedná o přepracování reálných kriminálních případů. Co mě ale zarazilo, bylo pojetí knihy, kdy celý příběh je vyprávěn během večerního posezení mladším kolegům jejich vyšetřovatele. Pokud by tomu tak opravdu bylo, tak by nestačily ani tři večery...

03.06.2020 3 z 5

Jeans Story Jeans Story Michal Petrov

Perfektní zpracování tématu doplněné množstvím fotografií a dalších dokumentace. V době socialismu jsem prožila více než dvacet let, ale i tak byla pro mě většina informací nových.

02.06.2020 5 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Taky jsem čekala beletrii a dostala spíše naučné pojednání o životě včel. Nevadilo mi to a dověděla jsem se dost ze života včel i včelařů.

26.05.2020 3 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Zajímavé pojetí a docela se mi to líbilo. Celou dobu jsem se snažila poznat, z které země hlavní hrdinka je, ale nepodařilo se mi to.

26.05.2020 4 z 5

Zemský ráj jen na pohled: Krutá pravda o Češích očima našich polských sousedů Zemský ráj jen na pohled: Krutá pravda o Češích očima našich polských sousedů Michał Zabłocki

Poláci mají o Češích a životě u nás idealistické představy a autor je chce touto knihou vyvrátit. Jde ale do druhého extrému a vidí jen negativa. Často navíc sklouzává od osobních zážitků k všeobecnostem z historie i současné situace u nás. Velké zklamání.

26.05.2020 2 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Jako další čtenáři předchozích autorových knih jsem se domnívala, že půjde o historickou detektivku a pořád čekala nějakou zápletku. Ale i tak to bylo zajímavé čtení.

20.05.2020 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Moc pěkné. Salon Podolská je docela známý pojem, ale bylo zajímavé nahlédnout na osudy salonu i jeho původních majitelů po válce.

20.05.2020 4 z 5

Vzpoura pokořených andělů: Tucet příběhů s tajemstvím Vzpoura pokořených andělů: Tucet příběhů s tajemstvím Roman Cílek

Jako obvykle - sbírka krátkých povídek s krimi zápletkou. Doporučuji jako čtení do vlaku (na krátké tratě).

20.05.2020 3 z 5

Parazit Parazit David Koepp

Trochu divoké, nápad mohl být určitě zpracován lépe, ale jako oddychovka dobré.

Příběhy z pohraničí Příběhy z pohraničí Petr Procházka

Kniha popisuje skutečné osudy, je psána suchým a věcným jazykem.

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Nenáročný a předvídatelný příběh na jedno posezení.

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Zklamání po stránce obsahové i stylové. termín funkční medicína zní pěkně a tváří se, že používá vědecké metody a přístroje. Pak se ale objevují duchovní pasáže a vše se míchá dohromady. Zpočátku to vypadá jako rozhovor, který se pak ale rozpliznul a jen sem tam je v textu nějaká otázka. Knihu jsem četla v elektronické verzi a zde se najednou nějaké věty opakovaly bezdůvodně dvakrát.

12.05.2020 2 z 5

To je Jeruzalém To je Jeruzalém Stanislav Setinský

Kniha se tváří, že je určená pro děti, ale není tomu tak. U obrázků jsou čísla odkazující na texty v druhé části a docela mně neustálé přeskakování vadilo.

12.05.2020 4 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

V této edici spíše nadprůměr, trochu lepší tři hvězdičky. Postavy byly sympatické a atmosféra "strašidelného lesa " čtivosti přidala.

06.05.2020 3 z 5