babystar babystar komentáře u knih

Provinilé manželky Provinilé manželky James Patterson

Dost drastické čtení o tom, jak se luxusní dámská jízda změní v horor a zhýčkané ženy musí čelit nebývalému zlu. Někdo to nezvládne a někdo zabojuje a pomstí se.

Jediná cesta vede nahoru Jediná cesta vede nahoru Carole Matthews

Příjemné čtení o tom, že nemáme házet flintu do žita, že všechno zlé je k něčemu dobré, že peníze nejsou všechno a že mezi lidmi, kteří neoplývají bohatstvím se najdou opravdoví přátelé

Chlápek od vedlejšího hrobu Chlápek od vedlejšího hrobu Katarina Mazetti

Nejdřív jsem viděla film, který mne nadchl. Když vyšla kniha, tak jsem po ní hned sáhla a kniha nezklamala. Krásná ukázka toho, jak s lidmi zamávají hormony. To jde vzdělání i intelektuální zájmy bokem a s člověkem to začne mávat...

Pád císařova zetě Pád císařova zetě Jan Bauer

Tak jsem se zase dověděla kousek mně neznámé historie o vévodovi Rudolfu IV. (těch Rudolfů u Habsburků bylo nějak moc). Dominikán Pavel je takový agent 007 středověku. Nezranitelný, nesmrtelný a každou chvíli zmizí a objeví se někde jinde a ke všemu ještě nestárne. Karel IV. je už popisován skoro jako stařeček (i když stihl ještě zplodit 6 dětí a papež Urban V. mu vytýkal příliš moderní oblečení, kterým dráždí norimberské měštky), ale mnich Pavel je stále frajer (přitom by měl být starší), bez něhož si neschopný Karel ani "neškrtne". No nevím, nevím....Nicméně čtu dál...

26.09.2018 4 z 5

K výšinám císařského trůnu K výšinám císařského trůnu Jan Bauer

Uf!! Stát se císařem dá ale fušku! Tolik všelijakých intrik, až jsem se v nich ztratila. Ale vše dobře dopadlo. Knihy v této sérii mají pro mne kouzlo v tom, že jsem vždy napnutá, jakou "omáčkou" obalí autor skutečnou historickou událost. Tentokrát to byl noční požár v Pise, při návratu císaře z korunovace. Taky jsem se poprvé zamyslela nad tím, jaký pocit musela mít čtrnáctiletá holka (Anna Svídnická), když si měla brát skoro čtyřicetiletého chlapa. Pro mne v tomto věku už byl i devatenáctiletý voják stařec. Neměly to ty šlechtičny lehké, ale Karel byl alespoň hodný.

20.09.2018 4 z 5

Smrt na Karlštejně Smrt na Karlštejně Jan Bauer

Vypadá, že je to poslední díl série. Hlavním hrdinům dochází dech a Blasius končí raději jako soukromý učitel a Protiva se chystá psát své paměti. Zajímavé bylo vysvětlení okolností kolem smrti brněnského Jošta. Ono se totiž neví, jak zemřel (a zemřel náhle), takže autor jeho smrt nápaditě vysvětlil.

02.09.2018 5 z 5

Zachraňte krále Zachraňte krále Jan Bauer

Hodně napínavé dobrodružství kolem osvobození Václava IV. z jeho druhého zajetí. Událost je skutečná, okolnosti útěku nejasné, proto fantazii autora se meze nekladou. Kronikářských záznamů o té události je prý více, v některých je zachráncem mnich, v jiných rybář, v dalších šlechtic. Autor dal vše dohromady a vytvořil napínavý a čtivý příběh.

25.08.2018 5 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Zapeklitá historie se zajímavým vyústěním. Tentokrát je král Václav v pozadí a hlavní slovo má Blasius, Protiva a nemalou úlohu hraje i biřic Mařík. Vždycky mne rozčílí to bezpráví, kdy jsou hrdinové každou chvíli v šatlavě a hrozí jim pro nic za nic, jen že si někdo umane, šibenice. Blasius opět vše bere s přehledem šlechtického levobočka a Protivovi se jeho naivita skoro nevyplatí...

13.08.2018 4 z 5

Císařova poslední vůle Císařova poslední vůle Jan Bauer

Zajímavý pohled na události týkající se umučení Johánka z Pomuku (známého jako sv. Jan Nepomucký). Začíná se mi čím dál víc líbit, jak autor po svém ukazuje známé i méně známé historické události. A už jsem zvědavá, jak bude řešit další události z pohnutého života Václava IV.

10.08.2018 4 z 5

Číše jedu pro krále Číše jedu pro krále Jan Bauer

Oddechovka. Bavilo mne, jak se autor popasoval s okolnostmi kolem otravy krále Václava. A opět kniha začala jako vážný příběh, ale nemohu si pomoci, podle mne vyústila v komedii. Ale nic proti tomu, musím si jen ještě zvyknout na autorův styl. Už na mne čeká další díl...

08.08.2018 4 z 5

Pastvina snů Pastvina snů Gert Fritz Unger

Tak tento příběh mne moc nezaujal. Minimum napětí, tak trochu zeměpis po Spojených státech. Ani toho boje se zlem moc nebylo, jen ten šťastný konec...

31.12.2019 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Tentokrát jsem se nemohla začíst a po přerušení se mi ani nechce v četbě pokračovat. Maddie mne se svým rozdáváním peněz štvala. Rodiče byli taky divní. Chlapi se jenom váleli a nadávali na svět i sobě navzájem, ale jakmile přišli k penězům, byli jak sluníčka. Ja jsem ještě z doby, kdy se říkalo, že peníze nejsou všechno. Jak je to v té písničce? Za peníze si štěstí nekoupíš. Možná autorce křivdím a příběh vyzněl jinak, než se mi jevil, ale neměla jsem sílu a chuť ho dočíst.

29.12.2019 2 z 5

Atentát uprostřed léta Atentát uprostřed léta Jan Voldán

Příběh psaný formou literatury faktu o situaci v Itálii v 70. letech 20. stol., kdy byla velice aktivní neofašistická organizace, která organizovala atentáty na významné osobnosti. Myslím, že se jednalo o skutečné události a konec byl takový nijaký, protože v době napsání detektivky ještě nebylo nic vyřešeno. Je fakt, že si o situaci v Itálii před více jak čtyřiceti lety moc nepamatuji, ale nějak se tam bojovalo s mafií, byl zabit významný soudce a Aldo Moro byl unesen a zabit Rudými brigádami.

14.08.2019 3 z 5

Usvědčující důkaz Usvědčující důkaz Eduard Huth

Detektivní příběh z moravského lázeňského městečka, v němž kriminalisté vyšetřují několik na první pohled různých kriminálních činů (krádež obrazu, automobilová nehoda, útěk vězně), které se nakonec spojí v případu vraždy náročné ženy, která "nevěděla roupama co dělat" a zahrávala si s city i "peněženkou" mužů ve svém okolí.

14.08.2019 4 z 5

Zvláštní znamení - vrah Zvláštní znamení - vrah Roman Cílek

Zajímavý pohled na skutečné vraždy očima vyšetřovatele, ale i pachatele.

05.08.2019 4 z 5

Podzimní úplněk Podzimní úplněk Victoria Holt (p)

Celkem pohodové romantické čtení na prázdniny. V těchto romantických příbězích mne rozčiluje, že se hrdinky nakonec zamilují do mužů, kteří je vlastně sexuálně obtěžují. Trochu mne usmířil skoro detektivní konec.

01.07.2019 3 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Knihu jsem si vybrala díky výzvě, ale nedokázala jsem ji vůbec přečíst. Takové potrhlé ženské mi lezou na nervy.

18.05.2019 odpad!

Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o záludnosti amerických záchodků, náboženství, historii a životě Indiánů Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o záludnosti amerických záchodků, náboženství, historii a životě Indiánů Martin Gilar

Normálně cestopisy nečtu, ale tuto knihu jsem si s chutí přečetla už podruhé. Dokonce jsem se přičinila o to, že ji učitelka angličtiny doporučovala svým studentům jako učební pomůcku k poznání země, kam se případně chtěli vydat. Výborná příprava na civilizační šok, který člověka ani nenapadne. A těm, kdo by chtěli blíže poznat americké zdravotnictví doporučuji knihu Český lékař v Americe od Nonny Auské.

18.05.2019 5 z 5

Sedmé oddělení Sedmé oddělení Vojtěch Steklač

Vtipná detektivka se zneuznaným detektivem, který řeší případy trochu netradičně.

27.03.2019 4 z 5

Exponát smrti Exponát smrti Vladimír Fiala

Špionážní příběh z veletržního Brna, v němž se v brněnských ulicích prohánějí angličtí a američtí špioni a naše chrabrá kontrarozvědka je dopadne a zesměšní. No a proč ne! I my můžeme mít své Jamese Bondy, i když nemají povolení zabíjet. A vnadné krasavice se tam na obou stranách objevují také.

24.03.2019 3 z 5