babyboar babyboar komentáře u knih

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Téměř každé všední ráno vstávám s rádiem City a když jsem zjistila, že moderátorka ranní show je též spisovatelka, chtěla jsem ochutnat něco z její tvorby. Tato útlá knížečka je zábavným čtením především pro ženy chystající se na mateřskou dovolenou, případně pro posluchače již zmiňovaného rádia. Deníček popisuje mateřství s nadsázkou a humorem bez zbytečných zdrobnělinek a kudrdlinek.

18.01.2015 3 z 5

Volnočasové aktivity pro seniory Volnočasové aktivity pro seniory Dagmar Dvořáčková

Pro zájemce o problematiku se jedná o užitečnou knihu plnou zajímavých teoretických poznatků doplněných příklady z praxe.

18.01.2015 4 z 5

Poslední noc s M. a jiné prózy Poslední noc s M. a jiné prózy Ondřej Hník

Knížku jsem si vybrala, neboť znám autora jako vysokoškolského pedagoga z doby mých studií. Jeho projev byl velmi přátelský až nekonvenční a něco podobného jsem čekala od jeho prvního prozaického díla. Bohužel mne knížka docela zklamala. Povídky jsou sice krátké (někdy až příliš), takže čtivost jim nelze upřít, ale na jazykového odborníka obsahují příliš málo invence. V knížce mne zaujaly spíše autobiografické prvky, především z pedagogické praxe.

06.01.2015 3 z 5

Vánoční povídky Vánoční povídky Charles Dickens

Tato knížka mě provázela letošními svátky a bylo to jako pohlazení po duší. Líbily se mi všechy tři povídky a ačkoli může být styl vyprávění pro současné čtenáře již vyčpělý, zdlouhavý či nudný, mému oku lahodil. Ráda bych ze čtení této knížky udělala novou vánoční tradici a sahla po ní každý rok v předvánočním čase. A určitě si přečtu i nějakou další klasiku z pera mistra Dickense!

31.12.2014 5 z 5

Nejde se do školy! Nejde se do školy! Pavla Holanová

Ne všechny informace mi v této knížce přijdou relevantní, ale na vysvětlenou pro malé děti to asi stačí. Záměrem autorky je vyvolat diskusi s rodiči, k čemuž knížka vybízí. Končí milým vánočním povídáním, takže se hodí i jako vánoční dárek pro nejmladší čtenáře.

19.11.2014 3 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Zajímavý styl vyprávění, udržuje napětí až do samého konce, velmi čtivá. Pro čtenáře z řad mládeže ideální. Asi si přečtu i zmiňované Proč? 13x proto psané v podobném stylu.

18.11.2014 4 z 5

Pes - návod k obsluze Pes - návod k obsluze David Brunner

Vtipně popsaný "návod k použití" psa nejen pro technoidy.

11.11.2014 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Něco jako Můj vysvlečený deník v americké podobě, ovšem s trochu hlubším dějem. Hlavní hrdina vyvolává chtě nechtě soucit, i když si během čtení člověk říká, co to proboha je za trubku. Jenže on není hloupý. A co přesně se stalo s tetou? Pochopil až nyní, že mu vlastně ublížila a brání mu to navazovat smysluplné vztahy? Nebo jde jen o pubertu, která se rozplyne a do dalšího ročníku nastoupí již rozumnější? Půjčila jsem si DVD, které je sice kritizované, ale i tak se těším, že si trampoty zopakuju.

06.11.2014 4 z 5

Čím jdu rychleji, tím jsem menší Čím jdu rychleji, tím jsem menší Kjersti Annesdatter Skomsvold

Mathea je pro mě ženská podoba Oveho. Snad až na ten konec. V průběhu čtení jsem si říkala, že je škoda, že to s nimi oběma dopadne tak bledě a nemohou se spolu setkat v nějaké další knížce, kde by si společně brblali nad ostatními lidmi. Z knížky dýchá atmosféra severu a tak trochu depresivních nálad, které tam mnohdy díky podnebí panují, ale hořký humor hlavní hrdinky nutí k zasmání. Patří také k řádce knih, které popisují život seniorů (jako je již zmiňovaný Ove, Stařík, či Himmlerova kuchařka) a nutí nás zamyslet se na problematikou stáří.

22.10.2014 4 z 5

O Konvalince a Kapradníčkovi O Konvalince a Kapradníčkovi Kateřina Boušová

Krásná knížka pro nejmenší čtenáře, kde nechybí napětí a pořádně zapletená zápletka. Svět trochu na ruby, kde čarodějnice je hodná a princezna zlá, ale pohádkový konec na sebe nenechá čekat. Příběh plný laskavosti je milým vytržením z uspěchaného života. Knížku jsem si přečetla, protože autorkou je naše kolegyně a mohu vřele doporučit dětským čtenářům i maminkám.

23.09.2014 5 z 5

Cool nehty Cool nehty Donne Geer

Na mě až příliš crazy nápady, ale mladší ročníky určitě zaujme. Já jsem si opsala hlavně úvodní rady jak nehty připravit na povedenou manikuru.

27.06.2014 3 z 5

Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči Tomáš Novák

Praktická populárně naučná příručka pro ty, kteří se chystají ne/dobrovolně starat o stárnoucí rodiče. Podání je velmi lidové a odlehčené, přesto přínosné a aktuální.

27.06.2014 4 z 5

Českokrumlovské domy vyprávějí Českokrumlovské domy vyprávějí Helena Braunová

Minulý rok jsem v tomto krásném městě strávila velmi příjemnou dovolenou a tak mne potěšilo, že si mohu s touto knížkou zavzpomínat a navíc se ještě něco dozvědět, pobavit se a také cítit napětí, protože mnoho pověstí je velmi mrazivých až hororových. Líbí se mi i forma, rámec, který autorka pověstem dala.

22.04.2014 4 z 5

Mašinky Mašinky Günter Grün

Knížka z edice První čtení, kterou jsem hledala pro jednoho čtenáře, který miluje příběhy o mašinkách a zároveň má rád knížku s mnoha obrázky. Příběhy jsou krátké, takže je zvládne i začínající čtenář a jako přidaná hodnota jsou napínavé, zábavné, poučné a nijak hloupé.

06.04.2014 4 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Knížku jsem přečetla na doporučení jedné členky zdejšího fóra (o niž si do dnes nejsem jista, zdali není přímo autorkou knihy) a upřímně nevím, co si o knize myslet. Bohužel jsem si knihu půjčila z knihovny, kde k ní neměli CD, což je možná škoda, protože nápad se soundtrackem ke knize je skvělý a jistě by hudba dokázala některé pasáže podtrhnout. Ve své podstatě se jedná o klasický ženský román vycházející z předlohy pohádky O Popelce. Hrdinka mi byla s každou další stránkou čím dál více nesympatická, neboť i když měla působit jako životem zocelená žena, byla to obyčejná hysterická slepička, která vše řeší tím, že se urazí a uteče. Protože jsem bohužel nepolíbená knihami i filmy ze série Stmívání, pochopila jsem až v závěru knihy a z komentářů zde na foru, že se vlastně jedná o "fan fiction" a uvědomila jsem si kolik příběhů o sobě a svých pubertálních idolech jsem si během svého raného mládí navymýšlela. Naštěstí jsem měla soudnost a nic z toho jsem se nepokoušela vydat. Kniha obsahuje tolik klišé, že by se na ní daly vyučovat prvky populární literatury či amerických soap operas. Bohužel to nezachraňuje ani autorčina orientace v literatuře (což je dle mého názoru základ kulturního přehledu každého inteligentního člověka) ani závěr, kterým autorka vstupuje do díla a snaží se celý svůj výtvor zlehčit. Snad jen tolik patrný patriotismus a srovnávání ČR a USA, kde našinci na celé čáře vítězí, působí roztomile.

06.04.2014 3 z 5

Angličtina bez cenzury Angličtina bez cenzury Claire Bell

Jazyková příručka, kterou na cestách skutečně využijete. :) Kromě užitečných frází ze života obsahuje také informace o tom jak to chodí v UK a US a jak se neztrapnit v různých "společenských" situacích. Jednu hvězdičku odebírám za některé drobné nepřesnosti v překladu.

10.03.2014 4 z 5

Před milionem měsíců Před milionem měsíců neznámý - neuveden

Hodnocení především za nápad! Pohádky z per žáků páté třídy jedné moravské základní školy. Zadání zní napsat pohádku, kterou ještě nikde neslyšeli, čas 45 minut a dva listy papíru. Je zajímavé pozorovat kam až sahá dětská fantazie a co si pod pojmem pohádka všechno představí.

07.03.2014 4 z 5

Strašidlář - Mezi námi vílami Strašidlář - Mezi námi vílami Hynek Klimek

Celkem povedená knížka. Od předchozích dílů se formou příliš neliší. Bohužel ani stylistikou a výrazy, které asi nejmladší čtenáři nepochopí.

07.03.2014 3 z 5

Sendvičová rodina Sendvičová rodina Kristine Bertini

Přečtení knihy nikoho nezachrání, ale ukáže, že v tom nejsme sami. Oceňuji kazuistiky a vlastní příběh autorky, který mi dodal sílu vše zvládnout, neboť ještě nejsem v takové situaci jako ona. Vytiskla jsem si Desatero pečovatele a budu se snažit si jej číst co nejčastěji a také se jím řídit.

01.03.2014 4 z 5

Frankův kouzelný fotbal 2 – Frankie a Římané Frankův kouzelný fotbal 2 – Frankie a Římané Frank Lampard

Pěkné čtení pro začínající čtenáře. Chválím stejně jako první díl. Velká písmenka, pěkné obrázky, čestní hrdinové vítězící nad těmi nečestnými. Pokud k tomu ještě máte rádi fotbal, jistě si tuto knížku zamilujete.

03.02.2014 5 z 5