Atlantis Atlantis komentáře u knih

Já tě zabiju! Já tě zabiju! Gege Akutami

Konečně jsem se v téhle sérii bavil. Čtyřka má hloubku, má vtip, postavy fungují. Jen tak dál.

12.12.2023 4 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Příšeří nefunguje a může si za to jen a jen samotný Jónasson. Tipuji totiž, že nikdy nechtěl udělat z Huldiných případů sérii, a proto skončil první díl tak, jak skončil. Jenže dvojka pak už jen opakuje věci, které jsme odhalili minule. My už víme, proč manžel a dcera vyšetřovatelky zemřeli, známe osud jejích rodičů i prarodičů, víme, jak dopadne její kariéra. Tak proč ty tajnosti? Celá Huldina linka je pak prakticky zbytečná. No a případ? Ten je tak tupě nijaký a vyšetřovatelům se vše daří vlastně samo od sebe, že jsem zapomněl, že už mám knihu dočtenou a hledal jsem ji v knihovně, abych ji dotáhl do konce. Nepřeháním, opravdu.

29.11.2023 2 z 5

Legenda H + Z - První cesta Legenda H + Z - První cesta Jiří Hanzelka

Tak strašně rád bych tento cestopis ohodnotil lépe. Cesta Afrikou je fenomenální. Je na ní krásně vidět, že druhá světová skončila teprve nedávno, pánové všude potkávají fyzické i psychické pozůstatky této události. A těch zajímavostí - neměl jsem tušení, že Britové používali vrcholky pyramid jako stanoviště. Jenže pak se vydáme do Jižní Ameriky a celá kniha se začíná podivně sypat. Události nějak nemají hlavu ani patu (například uvěznění pánů), celé důležité kusy bolestivě chybí (jak a kde si Hanzelka zlomil ruku a musel odletět domů?) a ten konec... tam už asi měli páni cenzoři pré. Francie zlá, hnusná, Anglie zlobivá, šedivá, odporná... Ale bratři Poláci a Norové pijící pouze mléko posilující kosti. Ale no tak. Hodně mě zajímá i druhá cesta, ale trošku se teď bojím.

29.11.2023 3 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

I přes moje kladné hodnocení jsem spíše nas*aný, než nadšený. Spousta postav zde končí svoji pouť naprosto zbytečně a zkratkovitě. Vím, že devátý díl byl na dlouhou dobu posledním a jako skončit s tímhle? No to mě posesouvej. Kresba je klasicky povedená, humor mě stále baví, ale celé to bylo takové na sílu a bez nápadu. Hlavně šokovat, zaskočit za každou cenu. 3,5*

29.11.2023 4 z 5

Spy x Family 9 Spy x Family 9 Tacuja Endó

3,5* Mohlo by se už konečně něco začít dít? Už několikátý díl tu máme vatu a vatu. Sice sladkou a vtipnou, ale pořád jde jen o výplně. Jednosešitové příběhy nikam nevedou, nijak neprohlubují stávající postavy a já se pomalu ale jistě začínám nudit.

29.11.2023 3 z 5

Tajemství Tajemství Timo Parvela

Ale ne. Ne, ne, ne. Tak skvělou sérii s úžasnou atmosférou, fenomenální kresbou a super tajemstvími takhle zabít? Proč? Proč třetinu knihy řešíme identitu Krále, když byla jasná od konce předchozího dílu? Proč se postavy nelogicky objevují a zase mizí? Proč ten nepřirozený happy end? Kvůli šestému dílu mi ze série Kepler62 zůstává na patře hořká pachuť a přitom naprosto nezaslouženě. Konečné hodnocení: série 4*, finální díl 2*

22.11.2023 2 z 5

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

S přehledem nejslabší díl. Ano, přijde opět na zlomové okamžiky, ale celé je to natažené až k samému prasknutí. Důkazem toho, že osmička je výplňový díl, jsou dva příběhy ke konci knihy, které jsou roztáhlé na celé sešity, i když by stačilo pár stran. Sága mám moc rád, tak doufám, že se před svým závěrem nesesype a kvalitativně vydrží.

21.11.2023 3 z 5

Paper Girls 3 Paper Girls 3 Brian K. Vaughan

Paper Girls mi k srdci celou dobu nepřirostly. Holky jsou si až moc podobné, sci-fi prvky až příliš zamotané a vlastně mi bylo celou dobu jedno, jak to dopadne. I tak bylo ale finále takové... nemastné, nijaké. Krásné barvy nezachrání příběh, u kterého mi nezáleží na postavách. Nejlepší shrnutí je asi tento poznatek - kromě Mácy bych asi nedal dohromady jména hlavních hrdinek.

20.11.2023 3 z 5

Goon #4: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí Goon #4: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí Eric Powell

3,5* Ze čtvrtého Goona už trošku smrdí únava materiálu. Přece jen se retardům kadícím do plíny dokážete smát jen určitou dobu. Vánoční koleda byla naprostá trapárna, tu už v dnešní době fakt dělal každý. Líbila se mi sekce kolem Slitiny, jen ta část z vězení mohla být ještě lépe využitá. Musím si asi od Goona dát chvilku pohov.

20.11.2023 4 z 5

Ragnarok: Poslední boj 1 Ragnarok: Poslední boj 1 Takumi Fukui

3,5* Divné. Takové přeplácané (a české vydání tomu se svojí prací s SFX rozhodně nepomáhá). Vypadá to, že Fukui se za každou cenu snaží, aby bohové měli originální design, aby ani náznakem nepřipomínali svoje předlohy. Do toho si přidejte výběr hrdinů, který asi určitě nesedne každému, protože je hodně asijsky zaměřený. Ale proč ne na druhou stranu, aspoň se něco dozvím. Dobré hodnocení dávám vlastně jen proto, že mám rád turnajové zápolení v různých mangách a anime, jen se bojím, kam se tohle vyvrbí.

20.11.2023 3 z 5

Nezletilý Nezletilý Tacuki Fudžimoto (p)

Mangu jsem dočetl asi před týdnem a teď musím zatraceně dolovat, o čem byla. To asi není znak kvalitního čtení, co říkáte? Ale to je asi jediné mínus Chainsaw mana. Jinak jde zase o zvláštně zvrhlou a střelenou mangu, která má svůj unikátní humor, který mě dost baví. Twist na konci jsem sice celou dobu čekal, ale proč ne. Jen si oprašte ruštinu.

20.11.2023 4 z 5

Metal: Temné noci Metal: Temné noci Scott Snyder

Prosím pozor, z druhé koleje vyjíždí rychlík Metal. Pokud se budete pozorně dívat z okna, uvidíte Batmana, Supermana, Wonder Woman, Jokera, Green Lanterna, bacha zrychlujeme, takže Harley Quinn, Clayface, Plastic man, nemrkejte prosím, mohli byste minout Batgirl, Robina, Green Arrowa a ještě asi sto dvacet tři dalších postav. Metal je přeplácaná slátanina, která se snaží na sílu slepit dohromady starší batmanovská vyprávění a nějak jí to nejde. A to nemluvím o tom, že třetina knihy je jen jakýsi vedlejšák, kde se na každém sešitě střídají kreslíři. 2,5*

20.11.2023 2 z 5

To ty... To ty... Kojoharu Gotóge

Hmm. A ještě jedou hmm. Já nějak nevím. Vidím v Demon Slayerovi obrovský potenciál. Zajímavý svět, dobře rozjeté postavy, z tohodle může být ještě velká sranda. Ale celé to na mě působí nějak amatérsky. Děj je rozsekaný, kresba neumělá. Budu pokračovat, ale do kolen jsem zatím nepadnul.

20.11.2023 3 z 5

Couchsurfing v Číně: Cesta přes obýváky nové supervelmoci Couchsurfing v Číně: Cesta přes obýváky nové supervelmoci Stephan Orth

Pokud má tohle být nejslabší autorova kniha, tak si určitě seženu i ty další. Já jsem se bail. Orth svoji cestu popisuje svědomitě a jednotlivé části Číny před sebou takřka vidíte. Bylo zajímavé sledovat jednotlivé postavičky a jejich pohled na život v komunismu. Hvězdu dolů za popis jeho avantýr a zbytečné soustředění se na nekonečné sledování vládou. Možná je to v Číně všudypřítomné, ale za mě se to dost opakovalo.

15.11.2023 4 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Tenhle díl beru jako takový "soft end" jedné dějové linky. Darth Vader tu působí přesně tak akorát inteligentní, nerudný, chladnokrevný a zkušený. Takhle si jeho postavu představuji, tohle chci číst. Hvězdu dolů za občasné podivné skoky v ději, kdy jsem se vracel, jestli jsem něco nepřeskočil.

08.11.2023 4 z 5

Drsná škola Drsná škola Júto Suzuki

Sakamoto Days je unikát. Má velmi specifickou kresbu, která připomíná spíše výtvory staré 20+ let, ale zároveň je nabitá detaily. Postavy působí ploše, ale pak vypálí hlášku nebo se vyskytnou v originální situaci. Humor si vlastně z celého žánru dělá legraci (alá Gintama), ale přitom je střelený a takový milý. Hvězdu dávám dolů vlastně jen za tempo vyprávění, tam vidím prostor pro zlepšení.

07.11.2023 4 z 5

Detektiv Prdelka a obr mizící ve tmě Detektiv Prdelka a obr mizící ve tmě Troll (p)

Moc nečekejte a budete se relativně bavit. Mrňata si čtení užijí o to více, že se hlavní postavy jmenují Prdelka a Bobek. Kniha má i aktivní části, kde třeba hledáte v mapě města, nebo vtipné výkřiky vedlejších postav alá manga. Jen se nemůžete pohoršovat tím, že všechny případy řeší detektiv Prdelka... prdem.

07.11.2023 4 z 5

Křídový panáček 3/7 Křídový panáček 3/7 Vojtěch Matocha

Já asi můžu pořád kopírovat dokola ten samý komentář - má to skvělou atmosféru, je to krásně nakreslené, ale ty sešity to zabíjí. Než se stihne cokoliv udát, je konec. A v příštím zase musíme nějakou dobu opakovat, takže zase zabíráme místo. A dokola a dokola.

06.11.2023 4 z 5

Virus Virus Timo Parvela

Skvělé, ale s takovou nepříjemnou pachutí. Celkové vysvětlení, proč se vlastně vše ve světě Keplera děje se mi nelíbilo a přišlo mi hodně přitažené za vlasy. Obsah kapsle mne nešokoval tak, jak by asi měl, už nějakou dobu jsem ho čekal. Ale pořád si musím připomínat, že tohle vlastně nemá být určeno pro mě. jde o dětskou knihu a to dětskou knihu zatraceně povedenou, čtivou a luxusně ilustrovanou.

02.11.2023 4 z 5

Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Riad Sattouf

4,5* I druhý díl je naprosto fenomenální záležitost. Skvělý pohled na Sýrii v polovině osmdesátých let. Jak na velká města, tak zaostalé vesnice. A kdo jste v té době žili u nás na dědině, tak nedělejte, že nebyly rozdíly i u nás podobně propastné. V místních komentářích vidím kritiku antisemitismu. Jako promiňte, ale zbláznili jste se? Ti lidé byli v té době ve vleklé válce. V situaci, kdy na ně bylo ze všech stran chrleno, že za vše může všudypřítomný Žid, takhle lidé prostě a jednoduše reagovali. Nic jiného v tom nehledejte.

31.10.2023 5 z 5