Ashermind Ashermind komentáře u knih

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Hustej nářez som si prečítal niwkedy okolo roku 2014 a k pokračovaniam som sa dostal až toto leto (2019) takže pár vecí mi vypadlo a prvý diel nedokážem ohodnotiť, aj keď viem, že som sa hrozne bavil.

Túto knihu hodnotím v celku s Mega hustým nářezom (čítaj: porovnávam s ním) a musím povedať, že každý diel má niečo svoje a oba sú vynikajúce.

Kopec akcie, kopec popkultúrnych referencií a čistá zábava v ľahko konzumovateľnom formáte. Neviem čo viac si želať.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Až na jednu kapitolu, kde autor opisuje Dorianov pád do hlbín materializmu bravúrne.

Rozhodne odporúčam každému.

25.08.2019

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Áno, nájdu sa tu aj slabšie poviedky ale väčsina je nadpriemer a pár ich stojí za prelúskanie celou touto bichlou.

Poviedka ktorá sa mi čítala hrozne ťažko bolo Argentinské probuzení, hoci ona ako jediná mala príbeh, ktorý by sa dal označiť za hlboký, avšak autor nepíše moc dobre (minimálne táto poviedka mi prišla byť napísaná na silu.

Stroj na výrobu havranů bol zaujímavý avšak okrem jedného hákoveho kríža do tejto zbierky podľa mňa nepatrí.

Poviedky čo musím vyzdvihnúť sú: Tenkrát na Ukrajině, Digimengele a osobne som si pošmákol aj na Meyrinku.

Nacimars hoci absolútne plytký, bol výborným zakončením tejto antológie a áno zasmial som sa pri ňom najviackrát (možno trošku menej než pri Digimengele ale aj tak som v tejto zbierke očakával hlavne ponuré poviedky, no je fajn mať aj niečo čo sa neberie tak vážne.

Za mňa 4*.

25.08.2019 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

OK. Toto bol megahustejnářez. Hoci ako záver trilógie bol zozačiatku trošku "meh", ale veľmi rýchlo sa dostal do obrátok. Je to klasický Kotleta. Ľahko stráviteľná kondenzovaná zábava.

Záverečná kapitola sa mi najprv zdala trošku náhlená, akoby autor už nechcel všetko opisovať s detailami na ktoré sme u neho zvyknutý, avšak asi v polovici všetko dianie naberie nečakaný smer a už len final showdown stojí podľa mňa za 5* .

Vážne názov neklamal.

25.08.2019 5 z 5

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Knihu mi požičal kamarát, za 2 dni som ju prečítal.

Junji má nádherný štýl kresby a hoci príbehy nie sú až tak premyslené, krasba je hlavným zdrojom hororu.

Zimnice bola skvelá.

Dlouhé sny mali najzaujímavejší príbeh pre mňa, avšak horor tu zaostáva.

Tuk je nechutný, avšak záver bol slabší, no creepy to bolo a hneď po dočítaní som si celý deň uvedomoval ako hrozne mastné vlasy mám.

Rozhodne chcem prečítať od pána Junjiho viac.

P.S.: Autorské poznámky po každom príbehu vedia dosť zabiť atmosféru a pocit z práve dočítanej poviedky, avšak dávajú zaujímavý pohľad na tvorivý proces pána Junjia.

Ak máte radi mangu ale hlavne horor (body horor prednostne), tak si pri čítaní prídete na svoje.

25.08.2019 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Fajn jednohubka zo sveta Bratrstva krve.

Dozvieme sa v nej veľa zaujímavých aj keď zbytočných informácií o Gerhardovi a iných postavách a celom lore.

Nejak som zozačiatku očakával prepracovanejší story, ale čo môže človek čakať od 180 stranovej Novely?

S ohliadnutím sa na trilógiu Hustej nářez musím konštatovať, že je to ale najnadržanejšia kniha, takže milovníci erotických fanfiction si prídu na svoje.

25.08.2019 2 z 5

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Výborné.

Kresba je trošku slabšia a akcia často neprehľadná ale o to živelnejšia.

Rozhodne čo najskôr dokúpim pokračovania.