asano0537 asano0537 komentáře u knih

Ateliér špičatých klobouků 1 Ateliér špičatých klobouků 1 Kamome Širahama

Tato manga se stala asi mým nejoblíbenějším kouskem vydaným v česku. Nezdá se ale je opravdu chytlavá, příběh je svižný. NÁDHERNÝ vizuál, opravdu překrásný. Co je ale pro mě ještě lepší je typ magického systému který se v příběhu využívá. Opravdu unikátní a zaslouží si místo na vašich policích.

19.12.2020 5 z 5

Ateliér špičatých klobouků 2 Ateliér špičatých klobouků 2 Kamome Širahama

Byla jsem hrozně natěšená na druhý díl a nezklamal. Podle mě nějaké kratší klidové pasáže dodávají postavám více humánní rozměr a člověk se s postavou více sžije. Další nádherný díl a krásným vizuálem. Nová postava která je asi má nově oblíbená. Budu určitě nadále kupovat další díly a podporovat tuto sérii

19.12.2020 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Knihu jsem výhradně koupila kvůli vizuální stránce, je to drahokam. Po přečtení jsem zjistila že to je stejně literární klenot jako je výtvarný.

30.08.2020 5 z 5

Ty a já: Jsi můj důvod Ty a já: Jsi můj důvod Jenny Naomi (p)

Dostala jsem se ke knize skrze známé. Upřímně jsem nic neočekávala a snažila se na knihu dívat konstruktivně a nestranně.
Dopadlo to tak že jsem zvládla jen opravdu minimum stran, protože slohově byl text nečitelný. Rozuměla jsem tomu co chce autorka říct ale celé to vyznělo primitivně a dětinsky. Byla jsem až překvapena jak moc plytké charaktery jsou. Dříve jsem bývala velká fanynka povídek a četby která se zaměřuje na gay tématiku takže jsem se setkala s podobnými tématy a náměty už dříve. Četla jsem opravdu hodně příběhů, a tenhle byl dějově podprůměrný. V podstatě si stačí přečíst shrnutí děje a zjistíte jaký to má konec a co od toho čekat. Příběh je suchý a bez jakéhokoliv momentu napětí. Postavy jednají divně, a nereálně. Ku příkladu rodiče, nebo zdravotníci.
Autorce by možná pomohlo změnit téma nebo zkusit si zjistit něco o podobných námětech či vztazích. Plus si nejsem jistá jak chce pokračovat v tomto příběhu, protože mě samotnou nenapadá kam by se tohle dalo rozvést. Slečna vaří z vody a jako voda to chutná.

30.08.2020 odpad!

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

(SPOILER) Souhlasím s velkou částí věcí co tu čtu. Taky jsem čekala od knihy tak nějak více rozvinutí knihařské magie, což v posledních dvou částech knihy nebylo skoro zmíněno. ale na druhou stranu jsem nečekala romanci a s tím že se mi tato tématika zakázané lásky líbí, tak jsem nakonec byla spokojená. Zakončení bylo trochu zvláštní, takové nedokončené a doufala jsem v trochu detailnější konec. Nevadí, líbila se mi a přečetla jsem ji rychle.

30.03.2022 4 z 5

Heartbreakers Heartbreakers Markéta Maříková

Knihu jsem do sebe kopla jako panáka trpké whiskey. Tak nějak bych ji popsala, trpká whiskey. Nádherné ilustrace a chytlavé příběhy bez obalu. Poslední kapitola byla pro mě trochu matoucí a měla jsem problém se v ní orientovat. Ale zbytek příběhů mě nadchl. Určitě stojí za přečtení!

21.03.2022 5 z 5

Ateliér špičatých klobouků 4 Ateliér špičatých klobouků 4 Kamome Širahama

Úžasný díl, konečně se to začíná rozvíjet a začíná to být nebezpečné! Pěkná akce a samozřejmě jako vždy nádherná kresba. Hrozně se nemůžu dočkat na další díl

08.07.2021 5 z 5

Opium Opium Katastrofé (p)

Jde o velmi poutavou erotickou sbírku, stojí za přečtení. Je to unikátní a otevřeně promlouvající kniha, jak literárně tak jako umělecký předmět se jedná o opravdovou krásu.

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Na knihu jsem narazila jako malá, přečetla ji, a zanechala na mě velmi silný obtisk. Je místy trochu chaotická, ale podle mě to v tom bylo kouzelné a moc ráda bych si ji přečetla znova.