Opium

Opium https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332258/mid_opium-Xy8-332258.jpg 4 19 8

Kniha obsahuje tři povídkové příběhy plné šílenství, erotiky, lásky a neskutečnosti. Čtyři autorské grafiky, galerii jedenácti barevných printů vybraných obrazů a třicet autentických básní importovaných přímo z centra jejího černého srdce.

knihařka2
19.10.2021 3 z 5

Tady by se dalo říct: Kupuj knihu podle obalu… A taky autorských ilustrací uvnitř. Příběhy jsou dost zvláštní ale budiž alespoň nečtete pořád jedno a to samé téma a nějaký potenciál to má ale docela mi vadí, že je to všechno vytržené z kontextu. Jak kdyby někdo napsal knihu ale vydal z ní jen deset prostředních stran. Připadám si, jako bych stála za dveřmi pokoje a dospělí mě odmítali pustit dovnitř, abych náhodou neslyšela, o čem se baví. Frustrující.
Poezie je podle mě určitá forma umění a sebe projevu a tak jsem schopná spoustu věcí odpustit. I tak bych jí hodnotila slovy: Moc tomu nerozumím. Nijak ke mě nepromlouvá. Vracet se k ní nebudu.

elyonka9643
08.01.2021 3 z 5

Témata super, děj zajímavý, ale asi je to na mě až moc poetické. Trochu těžko se mi to četlo, kvůli dlouhým větám a šílenému množství přídavných jmen a přívlastků v každé větě. Ilustrace nádherné.:)

asano0537
30.08.2020 5 z 5

Jde o velmi poutavou erotickou sbírku, stojí za přečtení. Je to unikátní a otevřeně promlouvající kniha, jak literárně tak jako umělecký předmět se jedná o opravdovou krásu.

nicola6196
17.09.2019 5 z 5

Velmi vzrušující!

Ametymka
07.04.2019 5 z 5

Nádherná, živě popsaná, se skvělými obraty i příběhem, a téže s top ilustracemi/obrazy.
I já, jako člevěk trochu háklivý v knížkách na nespisovnost (sama jí někdy používám), jsem tu hltala každé slovo a bylo mi to úplně fuk. Bez toho by to ani nebylo ono!
Jsem pro, aby Katastrofé napsala další, snad jen delší, příběh/y, aby byl ukojen můj hlad.

BlackJeffy
08.01.2019 5 z 5

Poezie nás buď zachrání, nebo nám nadobro zničí život; středová linie neexistuje.

O záchraně v případě Opia hovořit nebudu. Faktem ovšem je, že si touto sbírkou nechám ničit život znovu a znovu.

BUBO26
30.05.2018 3 z 5

Katastrofé je lepšia maliarka, než spisovateľka. Jej obrazy sú nádherné a úžasné, ale jej poviedky boli, čo sa týka kvality, veľmi nestále. Niektoré časti poviedok boli vynikajúce, inde sa potom zhoršila, potom zase zlepšila... Akoby ich písala na viac krát. Páčili sa mi nečakané konce, mnoho krát vystavala skvelú atmosféru. Avšak vadili mi siahodlné a nie vždy potrebné opisy (je vidieť, že je maliarka). Skvele narába s psychológiou postáv (najmä s psychickými chorobami), vie tvoriť prekvapivé dejové obraty. Ale treba zlepšiť konzistentnosť. Katastrofé, píš viac.

TimyD.
22.09.2017 5 z 5

Nevím jestli jsem přísný kritik, ale po přečtení této knihy spadla brada.
V první kapitole jsem byla trošku zklamaná - co se týče gramatiky, čárek apod. Ale v dalších kapitolách jsem již nenašla ani jednu chybu. Každou stránku této knihy jsem hltala jedním dechem. Zaručeně ji mohu doporučit!!
Skvělé čtení pro toho kdo má bujnou fantazii. Ten kdo ji nemá ji získá!
Doporučuji! :)

Část díla