Aribana Aribana komentáře u knih

Lucie a modrý kůň Lucie a modrý kůň Ladislav Langpaul

Příběh k zamyšlení. Mohlo dojít i k neštěstí, kdyby se holčička opravdu dostala do tísnivé situace z neporozumění ostatních.

02.01.2023

Pověsti o hradech Pověsti o hradech Adolf Wenig

Našla jsem tuto knihu zastrčenou v mojí knihovně. Na posledních listech se zde uvádí, že byla vytištěná roku 1507 v knihtiskárně Ladislava Grunda na královských Vinohradech. Jejím obsahem je 12 povídek o naši hradech. Je psaná staro českým jazykem a ilustrovaná hezký mi kresbami. Příběhy jsou krátké a celkem poutavé.

30.12.2022 3 z 5

Albert Albert Ole Lund Kirkegaard

Svět klučičích lumpáren přejde dětskou detektivku. Celkem hezky napsané.

25.12.2022 3 z 5

Evička jde modrým světem Evička jde modrým světem Emil Grof

Příběh malého děvčátka, které žije v chaloupce s maminkou. Stará se o zahrádku a květiny, s kterými mluví. Navštíví jí víla, která se snaží holčičku odvézt do nebe a proměnit hvězdičku. To se jí povede, ale děvčátku se stýská po mamince a tak se po mráčku se sněhovými vločkami dostane zpátky dolů i přes veškeré nástrahy z nebe.

12.12.2022 2 z 5

Krádež vzácného rukopisu a další příběhy z archívů kriminální služby Krádež vzácného rukopisu a další příběhy z archívů kriminální služby * antologie

Nejsou to detektivky s oním klasickým schématem, kdy dobro zvítězí, protože pachatel je potrestán. Jsiu to příběhy o službě příslušníků Bezpečnosti, prokurátorů i soudců, které jsou někdy skličující i přesto, že pachatel byl vypátrán, postaven před soud a odsouzen. Příběhy jsou krátké, srozumitelné a na konci vždy doplněné dovětkem.

12.12.2022 2 z 5

Agostino Agostino Alberto Moravia (p)

Agostino je třináctiletí chlapec který prochází bolestnou krizí dospívání. Je to chlapec ze zámožné rodiny, pro něž byl svět smyslů doposud zcela neznámý. Objevuje vše pomocí své matky, kterou do té chvíle zbožňoval a proto je jeho poznání provázeno směsící protichůdných pocitů.

17.11.2022 3 z 5

Voyeur aneb Muž, který se dívá Voyeur aneb Muž, který se dívá Alberto Moravia (p)

Dodo žije hlavně zrakem “viděním něčeho” a dává tomu přednost před ostatními možnosti kontaktu s realitou.

17.11.2022 3 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky přečetla a musím říci, že mě celkem mile překvapila. Je vtipně napsaná a některé obraty mi vykouzlily úsměvy na tváři.

13.11.2022 5 z 5

Cirkus Pavího Očka Cirkus Pavího Očka Bohumila Sílová

Starší pohádkový příběh, ale hezký.

02.10.2022 3 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Krásná knížka s hezkými příběhy.

01.10.2022 5 z 5

Prázdniny s pejskem Prázdniny s pejskem Jana Jelenová

Hezká a srozumitelná knížka, s hezkými ilustracemi.

16.07.2022 4 z 5

Hráči Hráči * antologie

Je to moje první kniha, která má tuto tématiku. Zajímavé, ale opět již starší tvorba. Takže trošku těžkopádnější. Jinak by to asi bylo zajímavé téma.

28.06.2022 2 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Po dlouhých letech, jsem se vrátila k četbě této knížky z dětství. Tehdy jsem jí příliš nerozuměla a i nyní, když o tom přemýšlím, je pro děti poněkud složitější. Přesně, jak to popsala předchozí čtenářka. Škoda, že to není převedeno do soudobého vyjadřovacího jazyka.

28.06.2022 3 z 5

Pro děti dnešní doby by to asi poutavé čtení nebylo. Ale na svou dobu byla napsaná dobře. Mě osobně ovšem neoslovila něčím zajímavým, takovéto, že nedokážete knihu odložit, to rozhodně nebylo.

25.05.2022 2 z 5

Veterinářem v ZOO Veterinářem v ZOO David Taylor

Hezká knížka, zajímavé čtení . Každý, kdo má rád zvířata se nechá vtáhnout do děje, vyprávěného anglickým veterinářem, který se specializoval na choroby šelem a divokých zvířat po celém světě.

04.05.2022 5 z 5

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Kniha nebyla úplně špatná, ale hodí se spíše do knihovny pro věřící. Asi bude příběh hodně smyšlený, protože se mi moc nechce věřit, že by se tolik mladých lidí obrátilo k víře, když předtím byli součástí tlup a gangů, které se nebránili tomu použít nůž a snadno zabít.

21.04.2022 2 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Trochu těžkopádné a příliš farmaceutické…

11.04.2022 2 z 5

Richard Kočičí srdce Richard Kočičí srdce Viktor Meca

Tato kniha se rozhodně neřadí mezi knihy, které si nechám v knihovně….

30.03.2022 2 z 5

Lední medvídku, kam pluješ? Lední medvídku, kam pluješ? Hans de Beer

Krátký příběh ledního medvídka s bohatými a hezkými ilustracemi. Mě se moc líbila i jako dospělé ženě a ráda ji přečtu vnoučkovi…

17.03.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Zajímavé rozpracování myšlenek nejen obětí, ake i vrahů. Je neuvěřitelné, kvůli jaké nicotnosti a pramalé finanční částce je člověk schopen zabít člověka.

23.02.2022 4 z 5