Veterinářem v ZOO

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zajímavé vyprávění anglického veterináře, který se specializoval na choroby šelem a divokých zvířat v evropských a mimoevropských zoologických zahradách a cirkusech. Živě podané vzpomínky na nejzajímavější případy autorovy klinické praxe zavádějí čtenáře do nejrůznějších míst na zemi a působivě ilustrují vztah člověka ke zvířatům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28806/big_veterinarem-v-zoo-Lrl-28806.PNG 4.562
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Panorama
Originální název:

Next Panda, please!, 1982


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Veterinářem v ZOO

Jellus
23. června

Krasna a mila kniha o dobe, ktera uz je par desitek let za nami. Je to moc pohodove cteni

Aribana
04. května

Hezká knížka, zajímavé čtení . Každý, kdo má rád zvířata se nechá vtáhnout do děje, vyprávěného anglickým veterinářem, který se specializoval na choroby šelem a divokých zvířat po celém světě.


Atuin
20.07.2021

Já jsem tuhle knihu četla v dětství, někdy v 10 nebo 11 letech a vzpomínám si že jsem měla potom silné období - být veterinářkou v Zoo- ačkoliv jsem potom co jsem si v jedné z jiných knih přečetla popis útoku slona na člověka v savaně a měla jsem patřičný strach, tak přece jsem to povolání vedla nějaký čas jako skvělou myšlenku...:-))

karel0684
20.04.2017

Příběhy veterinářů mám rád od doby, kdy jsem četl Herriota. A David Taylor je další anglický veterinář, který má psaní v krvi. V knize najdeme několik příběhů z několika destinací. Dozvíme se, jak je těžké léčit Pandu, jak plave delfín bez jedné ploutve a mnoho dalšího zajímavého ze života veterináře exotických zvířat. Psáno velmi čtivě a už se těším na další knihy.

Kikina100
19.02.2017

Krásná a pohodová knížka

Nifredil
19.09.2016

Něco mezi Geraldem Durrelem a Jamesem Heriotem. Kdyby byl pan Durrell veterinářem asi by psal něco podobného nebo možná, kdyby pan Herriot léčil exotická zvířata, vypadalo by to podobně. Nechybí tomu vtip a lehkost, ale i odborné informace. Moc milé a příjemné čtení. Navíc jsou všechny příběhy vlastně i napínavé, do poslední chvíle nevíte, jak to se zvířecím pacientem dopadne. Rozhodně mohu doporučit jako fajn čtení pro chvíle oddechu.

Agi
26.08.2011

Profesionálny záber autora - veterinára exotických zvierat bol rozsiahly - od delfinárií cez cirkus, viaceré zoologické záhrady v Európe aj v zámorí až po nakrúcanie prírodopisných filmov.

Jedna zo zaujímavostí: autor spomína, aké mal kritériá, keď si hľadal spolupracovníka - mal dokázať ošetriť všetko od opice po morskú kravu, vedieť pracovať sám, často s improvizovaným vybavením alebo aj bez neho, dokázať taktne jednať s príslušníkmi každého národa, ovládať cudzie jazyky natoľko, aby rozumel, keď mu niekto nespokojne nadáva, na písknutie o polnoci vybehnúť pitvať veľrybu a mať takú fyzickú kondíciu, ktorá znesie beduínsku stravu, podradnú whisky a muchy. /Na takéto pozície sú očividne oveľa náročnejšie kritériá než na člena vlády, že?/

Príbehy zo zákulisia chovu exotov majú nezanedbateľnú informačnú hodnotu, sú zábavné a o zvieratách autor píše /podobne ako Herriot/ s láskavou vľúdnosťou. Mimochodom, viete, že žirafy dokážu hrať futbal s nafukovacou loptou?