Arianne Arianne komentáře u knih

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Tak nevím, jestli je to tou knihou nebo jen mým přemrštěným očekáváním, ale trochu mě tedy zklamala. Hned od začátku je neuvěřitelně ukecaná podrobnostmi, které mohou být zajímavé, ale rozhodně nejsou nijak podstatné. Čekala jsem akci, děj, napětí, ale nic z toho se nekonalo. Dalším mínusem je přehršel postav, autor nevyjevuje, ke které straně patří a krom jmen jim dává ještě důmyslné přezdívky (vtipné jsou postavy pracující pro dvě strany, to pak mají i dvě přezdívky), že se absolutně neorientujete v tom, kdo je kdo, a pokud náhodou vystupuje v nějaké scéně na vlastní pěst, už vůbec nemáte šanci zjistit, že je to ta osoba, pokud ovšem nechcete listovat o dvacet stran zpět.
knize se nemůže upřít velmi poutavý námět, ale rozvleklost, s jakou je napsaná, jej úplně utopila. Škoda.

17.08.2013 2 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Poté, co jsem knihu dočetla, jsem konsternovaně vypla čtečku a snažila se zformulovat nějaký názor. A ani po týdnu nejsem schopna popsat, co ve mě tato kniha zanechala, ač se četla těžce a někdy jsem se vracela, jeliko návaznost předávaných částí kódu mi občas unikala, hlavní poselství ukryté v příběhu složitě opsané křesťansko - buddhisticko - muslimskou filosofií (ne náboženstvím) vyzařuje ze stránek jako maják.
A další plus - zatímco ve většině knížek přeskakuju popisy, abych se posouvala dále v ději, zde jsou místa tak dokonale vykreslana, že se pro mě děj stal druhořadým.
Za sebe tedy vřele doporučuji. Kdo chce napínavou knihu získá tu strhující děj, kdo chce filozofovat, najde zajímavé teorie polidštěné pěkným příběhem.

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Autorka měla velmi šťastnou ruku. Vytvořila krásný příběh napětí a romantiky. Jistě, válečná vřava by se dala vylíčit podrobněji a složitěji, ale tím by pro mě Smečka ztratila kouzlo - je to kniha na odpoledne, kdy se začtete do fantastického příběhu, kde se hlavní hrdinové mění ve vlky (schopnost jakou jim tiše závidím:-)) a svobodná vůle vítězí nad vším ostatním.
Když jsem začínala číst, byla jsem nervózí, co nebo kdo bude ta oběť, bude jedna nebo více? Nakonec to bylo logické, kdo z hrdinů podlehne smrti, abychom se konečně dopracovali kýženého happyendu.
Narozdíl od druhého dílu, který byl "hlubokým nádechem před skokem do vody" (řečeno slovy Gandalfa), byl závěr nabytý akcí, spousta drobných potyček mířící k závěrečné bitvě, která bude znamenat buď vítěztví nebo smrt (zdá se mi to nebo je tato hrozba všude a zatím nikomu nepřijde otřepaná?). Vážnost poslední bitvy trochu narušuje skutečnost, že ochránci bojují proti podivně vyvedenému démonovi, jemuž se ani v jedné knize nevěnovala pozornost a najednou, kde se vzal, tu se vzal, měl velké zuby a posmíval se těm, co jej chtěli porazit.
Obecně mohu knihu s klidným svědomím doporučit všem, co mají rádi fantazy a nekladou na ni moc vysoké nároky. Pokud se chcete někam zašít, prožívat osamotě krásný příběh a odpoutat se od svého okolí, bude vám Nightshade Novel dobrým společníkem.

25.05.2013 3 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Myslím, že nejvýmluvnější vizitkou této knihy je, že tento komentář píšu ve 2 hodiny ráno.... Moc jsem se na Alfu & Omegu těšila, ale nebyla jsem připravená na nálož zahánějící totální emocionální vyčerpanost.V tomto ohledu předčila veškerá má očekávání a už jí nedám z ruky.
PS: Víte, vy, kdo je Bran? Já už ano - a konečně chápu, proč z něj jde takový strach ;-)

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

První věc, která mě potěšila, byla, jak dlouho mi kniha vydržela - celé čtyři dny napětí a těžko potlačované romantiky. Všechny postavy v knize byly neskutečně živé (ač se sem tam jednalo o nemrtvé upíry), žádné černobílé povahy, naopak jejich charaktery hýřily všemi barvami, díky čemuž byl člověk schopen porozumět celé škále podivných zvratů a nečekaných momentů.
Diana mi imponovala svou schopností zkrotit svou nezávislou povahu, aby ulehčila život těm, které má ráda. Ysabeau byla tak nevypočitatelná a zároveň mateřská, až jsem si říkala, jak je možné, že se neroztrhne vejpůl. A Matthew...byl zlý a zároveň neuvěřitelně kladný. Nic nedělal bez dobrého důvodu. Zachovává si svá tajemství po celý příběh a ačkoli jedno po druhém postupně vyjevuje, stejně se o něm nedozvíme všechno. Přestože je to upír, má všechny vlastnosti vlka, které obdivuji a kterých si vážím.
Dlouho jsem se téhle knize bránila, ale už jí nedám z ruky. A to nejen kvůli tomu, že jsem ji upatlala čokoládou. Tenhle příběh si přečtu znovu.

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Opravdu výborná kniha, žádná populárně odborná knížka se mi tak dobře nečetla.
Dialogy mezi Catherine a jejím terapeutem jsou neuvěřitelně dynamické, dozvídáme se o jejích minulých životech jen tolik, kolik je důležité pro Catherininy problémy v tuto chvíly. Zprvu skeptický psychiatr rychle pochopí, jak své pacientce pomoci. Podává regresivní terapii z pohledu vědce, který si vše potřebuje prokázat vědeckými metodami, ale ani se nebrání prozkoumávat neznámé vody za hranice lidské zkušenosti.

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Chtěla jsem zjistit, co na této spisovatelce všichni mají. A pořád si tím nejsem tak docela jistá. Svět magie obohacuje jinak průměrnou červenou knihovnu, dialogy jsou vykonstruované, sled událostí místy nedává moc dobře smysl a prezentovaná láska mezi Mirandou a Sarielem nepůsobila vůbec opravdově. Dokážu si to představit jako literaturu během zkouškového, kdy člověk potřebuje mezi učením něco, co mu pomůže v noci usnout, aniž by se mu hlavou honila kvanta našrocené látky. Ale osobně pochybuji, že se k podobnému typu literatury ještě vrátím.

25.05.2013 1 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Tak hrdinka Rachel Morgan rozhodně nikoho neurazí - inderlandská agentka s pevně stanovenými morálními zásady, které neporuší i kdyby jí to mělo zachránit život. Popis světa, kde vedle sebe žijí lidé společně s inderlanďany, sice není tak úplně dokonalý, chvíli trvá, než si člověk na to podivné uspořádání zvykne, ale jakmile se zcela ponoří do děje, není to tak úplně důležité.
Stylem psaní Harrison připomíná Patricii Briggs a její Mercy Thompson. Ačkoli je každá z hrdinek jiná, během čtení není se člověk neubrání srovnávání. Musím ale uznat, že Rachel působila uprostřed příběhu celkem nudně - někam šla, dostala nakládačku, zázračně rychle se uzdravila a šla tam znovu, a tak pořád dokola. Rozhodně si ale dokážu představit, že se časem pustím do dalších dílů.

25.05.2013 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Ještě než jsem se dopracovala k polovině, bylo mi jasné, že nic jako "přečteno" u této knihy nelze. Je to nauka, kterou si člověk bude pročítat pořád a pořád dokola, v každé konkrétní situaci hledat určité pasáže a nasávat energii, která z knihy nenásilně vyzařuje.

25.05.2013

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Série o Anně a Charlesovi je příjemným projasněním při čekání na další díl Mercy. Annu jsem si moc oblíbila, je to silná, životem protřelá žena, která nemá narozdíl od Mercy problém s důvěrou ve své nejbližší. Třetí díl byl nicméně dost stejný jako předchozí, jediné, čím ho lehce předbíhá, je závěrečné vystoupení Šedého pána, které jediné nás navnadí na pokračování.

25.05.2013 3 z 5