Argos Argos komentáře u knih

Generál studené války Generál studené války Miroslav Vacek

Jedna z lepších knih autora Vacka. Hned po Proč bych měl mlčet. Doporučuji hlavně mladší generaci, aby poznala, i jiný názor než oficiálně předkládají veřejnoprávní média

21.08.2020 2 z 5

V říši stříbrného lva II. V říši stříbrného lva II. Karel May

Bohužel, kniha se mi moc nelíbila. Je to slabota. Lepší je cyklus Ve stínu Pádišáha.

21.08.2020 2 z 5

Proč bych měl mlčet Proč bych měl mlčet Miroslav Vacek

První a nejlepší z Vackových knih. Je dobře,aby i dnešní generace lépe poznala názory jednoho z členů vlády v době listopadového převratu

Dva roky generálním tajemníkem Dva roky generálním tajemníkem Miloš Jakeš

Kniha se mi líbila více než její skoro pokračování z roku 2019. Je dobře, že vyšla. Je třeba, aby i mladší generace, která listopadový převrat nezažila, věděla, kdo Jakeš byl, a jaké měl názory a postoje.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Při prvním čtení v mých osmi létech to byla bomba. Klasická kniha dětských čtenářů. Klub RŠ byl ideálně popsán, děj napínavý. Bohužel v dnešní době, kdy se žije v jiném stylu, vše rychlé, kluci rychleji dospívají, všude technologie, je to již poněkud archaické.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Na celé knize se mi nejvíce líbil Široko. Děj napínavý, s prvním dílem je srovnatelný. Ale platí, že foglarovky jdou číst max. do třinácti let. Pak se kouzlo ztrácí.

15.08.2020 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Když jsem četl tuto detektivku poprvé, nemohl jsem se odtrhnout a to přesto, že to bylo místy až strašidelné. Doporučuji.

Želivské elegie Želivské elegie Bohumil Vít Tajovský

Rozhodně doporučuji k přečtení. Opat Tajovský byl pojem.

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Tuto knihu osobně řadím v díle J. Verna na nejvyšší místo. Četlo se to jedním dechem, tajemno z toho jen teklo.

Na kometě Na kometě Jules Verne

Knihy Julese Verna se dají číst jen v jistém věku. V dospělosti to už prostě nepřitáhne jako v dětství. Na kometě považuji osobně za jednu z nejlepších verneovek, ale ještě výš řadím Tajemný hrad v Karpatech

15.08.2020 2 z 5

Antonín Novotný: Vzpomínky prezidenta Antonín Novotný: Vzpomínky prezidenta Rudolf Černý

Kniha je cenná tím, že Novotný nikdy své vlastní memoáry nenapsal a ve školách v období 70.-80.let se o tomto muži mluvilo méně než o Masarykovi a to je co říct. Takže za zachycení pohledů a názorů tohoto trochu tajemného prezidenta Černému můžeme jenom zatleskat. Je dobře, že kniha vyšla. Mladší generace narozená po převratu má alespoň možnost poznat Novotného víc, než dnešní školy nabízí.

11.08.2020 3 z 5

Jak se dělá kontrarevoluce Jak se dělá kontrarevoluce Rudolf Černý

Kniha je psána autorem, který na období tzv.Pražského jara nenechá nit suchou. Je zastáncem tvrdé linie a neuznává, že by mohl mít socialismus i chyby. Knihu jsem četl několikrát. Po létech však musím konstatovat, že v něčem měl Černý možná i pravdu. V každém případě je dobře, že vyšel i názor z druhé strany. Dnes je spíše v módě vydávat knihy, které rok 1968 vidí pouze kladně. Takže je správné znát i pohled jiný.

11.08.2020 2 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Kniha pěkně postavená, zápletka zajímavá. Rozhodně se četla pěkně. Ale je třeba si přiznat, že v dnešní době je Foglar už poněkud zastaralý autor. Žije se jinak, vše rychlejší, tábory už fungují trochu jinak. Takže přání, že by si to někdy přečetli vnuci a vnučky, to považuji za iluzi. Bohužel.

11.08.2020 3 z 5

Ještě pár odpovědí Ještě pár odpovědí Lubomír Štrougal

Nemám moc rád styl, kde se odpovídá na otázky nebo kde se používá rozhovor. Ale zde se to dá odpustit. Štrougal je člověk, který byl v tehdejší době na výši před ostatními předáky starého režimu. Kniha se četla opět velmi pěkně, ale její první část, tedy Paměti a úvahy se mi líbila více

11.08.2020 4 z 5

Paměti a úvahy Paměti a úvahy Lubomír Štrougal

Kniha se čte opravdu pěkně. Je psána přehledně a na úrovni. Autor si na nic nehraje a onu dobu popisuje tak jak ji prožil i s klady i s chybami. Určitě si nikdo nemohl myslet, že si Štrougal bude sypat popel na hlavu a plivne na dobu reálného socialismu. Doporučuji ji přečíst mladším čtenářům zejména, neboť masírka dnešní veřejnoprávní televize je k tomuto období kritická až přehnaně.

11.08.2020 4 z 5

Zločin na zámku Zločin na zámku Jiří Procházka

Příběh z období přestavby je psán hezky,ale místy se mi zdá, že to snad ani nenapsal Procházka. Styl poněkud podivný,místy Procházkův, místy jakoby to byl jiný autor. Rozuzlení děje mi k Procházkovi nesedí už vůbec. Jsem rád, že ale tento příběh konečně po 30.letech vyšel znovu.

11.08.2020 2 z 5

Strašidla ze Zálesí Strašidla ze Zálesí Libuše Pamětnická

Kniha o postavičkách a strašidlech z krásného kraje kolem Humpolce je napsána zajímavým stylem a děti ji mají rády. Tedy mladší čtenáři na ze základních škol. Doporučuji.

06.08.2020 5 z 5

Miloš Jakeš - Příběh komunisty Miloš Jakeš - Příběh komunisty Miloš Jakeš

Kniha vychází hodně z autorovy prvotiny Dva roky generálním tajemníkem. Je dobře, že kniha vyšla. Myslet si, že Jakeš v závěru života snad převlékne kabát a pochválí listopadový převrat 1989 nemůže nikdo očekávat

06.08.2020 3 z 5