Argony Argony komentáře u knih

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Fajn oddychové čtení. Jen by mě zajímalo, co se stalo s nalezenými kostrami.

15.02.2021 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Super, lepší než předchozí díl. Žel opět spousta textových chyb.

25.01.2021 5 z 5

Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 1 Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 1 Štěpán Berka

Základní výbava každého začínajícího elektrikáře. Vše velmi dobře popsané a namalované. Dobrá práce autore.

20.11.2020 5 z 5

Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2 Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2 Štěpán Berka

Rozšiřuje jedničku, přehledné nákresy schémat obvodů. Základní výbava každého studenta elektrooboru.

19.11.2020 5 z 5

Papiňák Papiňák Ludmila Křivancová

Čtení na cesty do práce či někam do čekárny. Po delším čtení už jsem měla poněkud dost řečí o kněžích a s některými názory nesouhlasím. Knížka putuje do knihovny.

22.10.2020 3 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Úžasný příběh i ilustrace. Pohlazení po duši.

15.10.2020 5 z 5

Potíže s mrkví Potíže s mrkví Katy Hudson

Proč neměl jednu noru na mrkev a druhou na bydlení? Moc hezký příběh i ilustrace.

29.09.2020 4 z 5

Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje Miloslav Michalec

Dobrý počin. Škoda, že mě známé školy tam chybí, ale třeba se v dalším vydání dočkám.
Na každé dvoustraně jedna obecní škola - foto kdysi a nyní, info o vzniku a vývoji školy a současném využití. Naštěstí většina škol skončila jako MŠ, OÚ, knihovna, RD či chata nebo hospoda či společenská místnost (kromě první, ta funguje jako bordel).

20.07.2020 4 z 5

Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Tomáš Němeček

Vtipně pojaté informace o Janu Husovi a jeho součastnících.

09.05.2020 5 z 5

Tři medvědi a zlá babka Tři medvědi a zlá babka Pavel Šrut

Hodnotím všemi pěti místo prďolky. Neustále musíme prohlížet a číst.

09.05.2020 5 z 5

Říkání o řemeslech Říkání o řemeslech Josef Bartuška

Kniha básní pro děti poplatná době vzniku. Básně o dělnících např. zedník, kameník, havíř...
Ilustrace od dětí z jedné ZŠ.

14.04.2020

Dovedu to! Dovedu to! František Alexander Elstner

Překvapující obsah knihy pro děti. V dnešní době by spoustu věcí nezvládl ani dospělý - nebo tedy třeba s pomocí této knihy ano. Jen namátkou při nahlédnutí - jak seřídit kolo, jak opravit botu, vázání, vyměnit fabku. Jak utěsnit na zimu okna, opravit uražený roh, omítku.... Jak se uskladní a používá nářadí, chodí se štaflema, natírá a maluje, prostě Urob si sám pro mladé.

14.04.2020 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Mám závislost a další díl vyjde až v květnu. Doprčic.

Hm, zas blbost - v pátém díle si Beneš přivezl nádhernou Čákovu klisnu a v tomto díle se nám přeměnila na hřebce.

24.02.2020 5 z 5

Co mně napsal hadilov písař Co mně napsal hadilov písař Jiří Teper

Básně pro děti. Nejlepší je o papuchalcích, další mi tak vtipné a rýmované nepřijdou. Podruhé už číst nebudu.

12.02.2020 3 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Opět příjemné čtení, přesto... Existuje ještě redaktor nebo někdo, kdo ty knihy před tiskem čte? Spousta chyb a opět nesmysl - co dělal Fratello na Vřesově? Str. 213 během útoku na Vřesov Beneš říká, že na Fratella nemá nikdo sahat, přitom to je Wolframův kůň.
Očekávala jsem, že z Petra bude opět stavitel Pavel a při dalším vydání chybu ve třetím díle opraví, ale nee. Tak holt máme o dalšího Petra navíc.
Autor by také mohl upustit od neustálého připomínání předchozího děje. Čtu sérii hned za sebou a dost to otravuje (to se týká i Tase a Lukáše).
Tyhle dvě věci mě prostě štvou.

11.02.2020 5 z 5

Vše o letadlech Vše o letadlech Andrea Erne

Naučná kniha pro nejmenší. Otevírací okénka jsou prima nápad, který každé dítě zaujme.

26.01.2020 5 z 5

Vše o hasičích Vše o hasičích Andrea Erne

Další povedená kniha ze zajímavé edice naučných knih pro nejmenší. Otevírací okénka baví i starší. Doporučuji i další knihy ze stejné série.

26.01.2020 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Opět super čtení, přesto mě zarazila jedna věc. Tedy první díl už jsem vrátila do knihovny, tak to zatím nemůžu ověřit, ale mám za to, že Kadrnožka byl zavražděn v předpokoji krále Václava, když byl spáchán pokus o vraždu Tase. A najednou se tam zas ve třetím díle objevil. Opravdu mám za to, že už jsem ho "oplakala".

03.10.2019 5 z 5

Spolkla mě knihovna Spolkla mě knihovna Klára Smolíková

Klára Smolíková opět nezklamala. Zábavně a zajímavě podané informace o písmu, knihách a vším tím dalším okolo.

18.07.2019 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Ze začátku jsem se nutila číst dál, pak se to lehce zlepšilo a nakonec jsem jen koukala a říkala si: To je všechno? Proč je tak propagovaná? Zklamání.

18.07.2019 2 z 5