Aoibhe Aoibhe komentáře u knih

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Sáhla jsem po ní kvůli čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Kniha je skvěle napsaná a zároveň je velkým varováním, kam se až může za určitých okolností dostat lidská společnost. V nevědomosti je síla, to vystihl Orwell dokonale...
Dokonce bych řekla, že tato kniha je takovou "povinnou četbou" pro všechny.

24.07.2021 5 z 5

Robert Šlachta má můj velký obdiv - lidí jako on by náš stát potřeboval mnohem více. Lidí, kteří se nedají ničím uplatit a nezaleknou se ani těch nejvýše postavených politiků, podnikatelů, lobbistů atd., protože spravedlnost a dodržování zákonů jsou u nich na prvním místě. Kniha se mi dobře četla a smekám hlavně před obrovskou odvahou pana Šlachty. Jak prohlásil jeden z jeho bývalých kolegů, Robert Šlachta se policistou nestal, on se jím už narodil...

09.08.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha a doporučuji všem k přečtení, rozhodně za to stojí.
Nic by mi neudělalo větší radost, než aby se autor ve svých předpovědích osudu Evropy mýlil, ale obávám se, že přesně k takové budoucnosti směřujeme. Dokud se místo zásadních a životně důležitých problémů bude řešit gender, milion pohlaví, zcela nesmyslně vymyšlený green deal a dokud maličká rádobydemokratická Evropa (myšleno hlavně Evropská unie) pořád bude mít pocit, že je pro celý svět nepostradatelná a nikdo se bez ní neobejde (místo aby se starala především o svoje vlastní přežití), spějeme opravdu ke svému zániku.

19.03.2023

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Málokterá kniha mě tolik zasáhla jako tato (podobně na mě zapůsobily snad jen knihy "Dopisy, které nikdo nečetl" a "Sedm dní spolu"). Velmi silný příběh (tedy obě dějové linky), který ve mně vyvolal hodně silné emoce a mnoho slz. Clary a jejího pohnutého osudu mi bylo neskutečně líto. Hrozně ráda bych si knihu přečetla brzy znovu, ale bojím se, že to už nedám, i když se čte jedním dechem. Je děsivé, že něco takového se kdysi opravdu dělo...

20.06.2022 5 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Skvěle a vtipně napsaná detektivka - moc se mi líbil autorův styl a čtení jsem si opravdu užila. Vřele doporučuji a těším se na další díly!

09.06.2023 5 z 5

Diář je skvělý, jen bych tedy velmi ocenila více místa u jednotlivých dní.

20.10.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečetla jsem už podruhé (a zřejmě naposled) a stejně jako po prvním přečtení se mi kniha nelíbila a vůbec mi nesedla. Zcela souhlasím s názory, že se jedná o jednu z nejpřeceňovanějších a nejnadhodnocenějších knih vůbec. Dle autora, jehož styl psaní této knihy připomíná nepříliš vydařenou slohovou práci na střední škole, jsou děti téměř dokonalé a skoro všichni dospělí idioti, kteří nic nechápou. Existuje mnoho krásných a skvěle napsaných knih s hlubšími úvahami a myšlenkami, za sebe doporučuji "Pes Jejího Veličenstva a jeho mise" od Davida Michie.

04.09.2022 1 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Kniha se mi moc líbila, autorka má pro mě sympatický styl psaní a umí pobavit, navíc se hrozně ráda dozvídám podrobnosti a zajímavosti ze života ve Spojeném království, i proto doufám, že autorka brzy napíše další knihu :-)

09.10.2018 5 z 5

Rozmarná Anglie aneb Nikdy není tak zle Rozmarná Anglie aneb Nikdy není tak zle Alena Damijo

Opět skvěle napsaná kniha, jejíž čtení jsem si opravdu užila. A rovnou se moc těším na další :-)

22.11.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Je velkou otázkou, co všechno v knize je pravda, přikrášlená pravda a lež. Měla jsem při čtení silný pocit, že Harry to tvořil s tím, že ať zmíní de facto cokoli o královské rodině, oni se k tomu vyjadřovat nebudou. Jde čistě o jeho úhel pohledu a jeho "pravdu" a mě tím rozhodně nepřesvědčil. A postupem čtení mě každá zmínka o jeho "absolutně dokonalé" Meghan, která nikdy nic neudělala špatně a nemá snad žádná negativa, neskutečně vytáčela.

22.07.2023 2 z 5

Ze zákulisí života královny Alžběty II. Ze zákulisí života královny Alžběty II. Michaela Košťálová

Naprostý blábol plný faktických chyb! Alžběta II. a princ Philip, vévoda z Edinburgu, se rozhodně nepotkali před 1. světovou válkou, kdy královna ještě ani nebyla na světě; princeznu Anne lze jen stěží považovat za tajemnou a už vůbec se nedá souhlasit s tvrzením, že by ji nebylo skoro vidět, když každoročně ona a princ Charles absolvují nejvíce akcí a událostí ze všech členů královské rodiny; současně s Jiřím VI. rozhodně nezemřela i Marie z Tecku, k jejímu úmrtí došlo ve skutečnosti déle než rok po jeho smrti. A spousta dalších nesmyslů stejně tak přinejmenším zarážejících jako některé použité zdroje (bulvární plátky a Wikipedie). O v mnoha případech vůbec nesouvisejících fotografiích ani nemluvě. Zkrátka kniha pro mě byla naprostou ztrátou času a vyhozenými penězi. Rozhodně nedoporučuji!

02.05.2020 odpad!

Lázně za císaře pána Lázně za císaře pána Pavel Scheufler

Spousta krásných historických fotografií českých lázní z dob Rakouska-Uherska, navíc u každých lázní nechybí jejich stručná charakteristika. Velmi povedená kniha, určitě doporučuji!

22.12.2019 5 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Pro mě docela zklamání. Příběh mě příliš nenadchl, závěr mi přišel hodně uspěchaný a bez dotažení některých dějových linek. Ohledně tématu Hitlerových ochutnávaček doporučuji raději sáhnout po knize Ochutnávačka od V. S. Alexandera, ta byla opravdu skvělá.

30.06.2023 3 z 5